Постанова № 76503713, 14.09.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.09.2018
Номер справи
760/22219/18
Номер документу
76503713
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження №3/760/6942/18

у справі №760/22219/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 вересня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю секретаря судового засідання Кривулько С.В., представника Київської міської митниці ДФС Панькіна Д.В. особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи, що надійшли з Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відносно громадянина ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина Йорданії НОМЕР_1, посвідка України на постійне проживання № ІН088979 виданий органом № 8001 від 16.09.2015,адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

Відносно гр. ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил, передбачених ст.471 МК України, який полягає в тому, що 28.07.2018 о 12 год. 04 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. ОСОБА_2 (ОСОБА_2), який слідував один з Амману рейсом UF782 літаком авіакомпанії «Середземноморські лінії».

Після перетину гр. ОСОБА_2 «білої лінії» (яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю) було проведене усне опитування.

ОСОБА_2 повідомив, що має 19 000 доларів США. Після чого даного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що ОСОБА_2 переміщував з валютні цінності з перевищенням норми до 10 000 євро на 6550 дол. США.

ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валютних цінностей через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.

Своїми діями ОСОБА_2 порушив встановлений МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 МК України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Через митний кордон пропущено еквівалент що дорівнює 10 000 євро.

За протоколом про порушення митних правил № 0459/10000/18 вилучено 6 550 дол. США (станом на 28.07.2018 по курсу 1 дол. США = 26,65141200 грн., дорівнює 174 566,75 грн.).

Отже, в діях громадянина ОСОБА_2, наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.

28.07.2018 працівниками Київської міської митниці ДФС відносно гр. ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0459/10000/118, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Представник Київської міської митниці ДФС складений протокол №0459/10000/18 підтримав в повному обсязі та просив притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

В судовому засідання гр. ОСОБА_2 заперечував проти складеного відносно нього протоколу про порушення митних правил та просив не притягувати до адміністративної відповідальності, а вилучені грошові кошти повернути.

В судовому засідання представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 заперечувала проти викладених у протоколі обставин. Зазначила, що ОСОБА_2 не розумів протиправність своїх дій та не припускав можливості настання негативних наслідків. Просить закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях гр. ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення

Заслухавши пояснення учасників провадження, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 28.07.2018 о 12 год. 04 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. ОСОБА_2 (ОСОБА_2), який слідував один з Амману рейсом UF782 літаком авіакомпанії «Середземноморські лінії».

Після перетину гр. ОСОБА_2 «білої лінії» (яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю) було проведене усне опитування.

ОСОБА_2 повідомив, що має 19 000 доларів США. Після чого даного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що ОСОБА_2 переміщував з валютні цінності з перевищенням норми до 10 000 євро на 6550 дол. США.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Ст.ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Постановою Кабінету Міністрів України № 436 від 21.05.2012 року затверджено перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, згідно 10 додатку до даної постанови, затверджено перелік валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Згідно вказаного переліку до валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України віднесено валюту України та готівкову іноземну валюту.

Частиною 3 ст. 197 МК України встановлено обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню) можуть встановлюватися Національним банком України.

Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.2008 року затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 року за № 520/15211. Відповідно до Інструкції, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро без письмового декларування митному органу. Фізична особа - резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках, виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Таким чином, переміщення гр. ОСОБА_2 через митний кордон України готівки в сумі, що перевищує 10000 євро через зону спрощеного митного контролю є порушенням митних правил, передбачене ст. 471 МК України, а саме, порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Вказані обставини повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про порушення митних правил №0459/10000/18 від 28.07.2018, описом предметів, вилучених у гр. ОСОБА_2, іншими доказами.

Крім того, вина гр. ОСОБА_2 у вчиненні порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України підтверджується переглянутим у судовому засіданні відеозаписом з митного посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС.

Враховуючи викладене вище, дослідивши матеріали справи, долучені до протоколу про порушення митних правил, суд приходить до висновку про винуватість гр. ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

З огляду на викладене, враховуючи особу гр. ОСОБА_2, суд вважає за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 1700,00 гривень, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил, зокрема готівки в сумі 6 550 дол. США.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 265, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Громадянина гр. ОСОБА_2 визнати винним у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700,00 гривень.

Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу №0459/10000/18 від 28.07.2018, а саме: 1 купюра номіналом 50 доларів США - ME 66435739A, 65 купюр номіналом 100 доларів США - MB 23586189 K, LG 30242181 E, MB 23586187 K, MB 23586147 K, MB 23586155 K, MB 23586154 K, MB 23586152 K, MB 23586130 K, MB 23586129 K, MB 23586128 K, MB 23586127 K, MB 23586126 K, MB 23586125 K, MB 23586124 K, MB 23586123 K, LL 46423227 D, LE 93265425 D, LA 06730060*, LF 75985128 G, LF 27658577 H, LB 04724694 M, LD 77480041 C, LE 83970242 C, LD 90886002 B, LF 38558526 F, LE 70373305 C, JB 58830887 A, LD 40143630 B, LB 74341590 P, LE 11187165 C, LF 73371739 F, LG 03585275 C, LB 23737321 F, LF 26203706 G, LA 08879202 A, LF 33324859 D, LF 15135314 K, LK 83870088 D, LC 56175862 A, LL 55043899 G, LE 23170963 D, MB 35567769 I, MB 91680975 D, LD 77480081 C, LB 91038725 V, LG 32755974 E, MB 82449679 I, MB 45522669 J, LB 38319510 L, LL 73522494 C, LG 81128221 D, MB 63164130 K, LK 10468515 E, LB 77765912 J, LE 19235911 E, LB 63633975 C, LB 87136667 P, LI 50807732 A, LE 23170964 D, LK 69819401 D, LF 55410671 G, LL 07405705 F, LG 03524692 C, LD 98802984 A, AB 32721060 W, які зберігаються в касі бухгалтерії Київської міської митниці ДФС України - конфіскувати.

Стягнути з гр. ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя О.М. Букіна