Постанова № 76493996, 12.09.2018, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
308/9624/18
Номер документу
76493996
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

308/9624/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2018 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС України ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли із Закарпатської митниці ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: Україна, Закарпатська обл. Ужгородський район, с. Сторожниця, вул. Садова, буд.11, за ст. 471 Митного кодексу України,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про порушення митних правил №3568/30500/18 від 04.08.2018 року та доданих до нього матеріалів встановлено, що 04.08.2018 року о 02 год. 44 хв. в зону митного контролю на ділянку В’їзд” митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки “SEAT”, моделі “ALHAMBRA”, реєстраційний номерний знак Словаччини SO581А0, де в якості водія слідував громадянин України ОСОБА_2, який прямував у приватних справах з Угорщини в Україну на адресу: Закарпатська обл.. Ужгородський район, с. Сторожниця, вул. Садова, буд.11.

Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».

Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу були виявлені товари іноземного виробництва, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг.

Виявлений товар знаходився у багажному відсіку легкового автомобіля у трьох картонних коробках.

Доступ до виявленого нічим не утруднювався та став можливим після відкриття багажного відсіку автомобіля.

Виявлений товар гр. України ОСОБА_2 визнав своєю власністю. Зі слів гр. України ОСОБА_2 вартість виявленого товару становить 450000 HUF, що по курсу Національного Банку України станом на 04.08.2018 року складає 43876,76 гривень України.

У відповідності до вимог частини 1 статті 374 Митного кодексу України “Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України”, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Відповідно до частини 4 статті 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у гр. України ОСОБА_2 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг, загальною вартістю 43876,76 гривень України

Вказані дії кваліфіковано, як такі,що мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) статтею 471 Митного кодексу України.

Громадянин України ОСОБА_2, 25.01.1998 у судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи, своєчасно і належним чином повідомлявся. Згідно наявної в справі письмової заяви просить розглядати справу за його відсутності.

Представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1 в судовому засіданні просив притягнути громадянина України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст.471 МК України та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення передбачене санкцією вказаної статті у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., крім того наголосив, що товар, безпосередній предмет вчинення порушення, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг, загальною вартістю 43876,76 гривень України, що є об'єктом оподаткування митними платежами (частина четверта статті 374 Митного кодексу України), повернуто на суміжну сторону (на територію Угорщини) , згідно Картки відмови в пропуску № UА305060/2018/ 00335 від 04.08.2018р.

Заслухавши думку представника Закарпатської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку:

Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

З протоколу про порушення митних правил №3568/30500/18 від 04.08.2018 року встановлено, що 04.08.2018 року о 02 год. 44 хв. в зону митного контролю на ділянку В’їзд” митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки “SEAT”, моделі “ALHAMBRA”, реєстраційний номерний знак Словаччини SO581А0, де в якості водія слідував громадянин України ОСОБА_2, який прямував у приватних справах з Угорщини в Україну на адресу: Закарпатська обл.. Ужгородський район, с. Сторожниця, вул. Садова, буд.11.

Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».

Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до частини 4 статті 318 Митного кодексу України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Керуючись пунктом б Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі уезультатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду.

Згідно частини 1 п. З ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно пункту 2 даної статті - шляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).

В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу були виявлені товари іноземного виробництва, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг., що підтверджується актом зважування від 04.08.2018р., який міститься в матеріалах справи. Виявлений товар знаходився у багажному відсіку легкового автомобіля у трьох картонних коробках. Доступ до виявленого нічим не утруднювався та став можливим після відкриття багажного відсіку автомобіля.

Вказаний товар гр. України ОСОБА_2 визнав своєю власністю. Зі слів гр. України ОСОБА_2 вартість виявленого товару становить 450000 HUF, що по курсу Національного Банку України станом на 04,08.2018 року складає 43876,76 гривень України.

У відповідності до вимог ч.1 ст.374 МК України «Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України» товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами. Згідно ч.4 ст.374 МК України товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

З огляду на викладене, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у гр. України ОСОБА_2 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг, загальною вартістю 43876,76 гривень України.

Дії гр. України ОСОБА_2 за ст. 471 Митного кодексу України кваліфіковані правильно.

Вина гр. України ОСОБА_2 в порушенні ним митних правил підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про ПМП № 3568/30500/18 від 04 серпня 2018 року, поясненнями самого порушника – ОСОБА_2 від 04.08.2018 року, актом огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, фотоматеріалами доданими до матеріалів справи, поясненнями гр.. ОСОБА_3, доповідною запискою головного інспектора відділу митного оформлення №3 митногопосту «Тиса» ОСОБА_4, Карткою відмови в пропуску № UА305060/2018/ 00335 від 04.08.2018р., актом проведення зважування від 04.08.2018 року.

Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правилами ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи конкретні обставини справи в їх сукупності, вважаю, що відносно України ОСОБА_2, слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. без конфіскації товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил товару, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг, загальною вартістю 43876,76 гривень України, оскільки такий повернуто на суміжну сторону (на територію Угорщини) , згідно Картки відмови в пропуску № UА305060/2018/ 00335 від 04.08.2018р.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 352,40 грн.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, ст.471 МК України, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. без конфіскації товарів безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: штани спортивні з бавовни для чоловіків, торгівельна марка - «TOVTA», країна виробництва - Угорщина, загальною вагою 68,4 кг, загальною вартістю 43876,76 гривень України, оскільки такі повернуто на суміжну сторону (на територію Угорщини) , згідно Картки відмови в пропуску № UА305060/2018/ 00335 від 04.08.2018р.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352,40 грн.

Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача – 31211256026001, назва отримувача коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 899998, код класифікації доходів бюджету – 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до апеляційного суду Закарпатської області суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_5