
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 вересня 2018 року № 826/12724/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Катющенка В.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносалікс»до про Головного управління ДФС у Київській області визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Техносалікс» (далі -ТОВ «Техносалікс») звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській від 12.07.2017 № 0002834005 про застосування штрафних санкцій в сумі 133804,75 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач не має права досліджувати питання дотримання позивачем граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних за період з 24.09.2016 по 31.12.2016 шляхом проведення камеральної перевірки, оскільки у редакції Податкового кодексу України (далі - ПК України), що діяла до 01.01.2017, такі повноваження контролюючого органу під час проведення камеральної перевірки були відсутні. Також позивач вважає, що відповідачемі порушено терміни проведення камеральної перевірки. Крім того, на думку позивача, накладення штрафу за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 Податкового кодексу України, тягне за собою накладення штрафу у відсотковому відношенні від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування. Натомість, відповідачем застосовані штрафні санкції з від'ємних обсягів пального, зазначених ТОВ «Техносалікс» у розрахунках коригування.
Ухвалами суду від 09.10.2017 відкрито провадження в адміністративній справі № 826/12724/17, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду у судове засідання на 19.10.2017.
Представники позивача у судовому засіданні 19.10.2017 позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили суд позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні 19.10.2017 заперечував проти позовних вимог та просив суд відмовити у задоволенні позову з підстав, викладених у письмових запереченнях. Пояснив, що проведеною перевіркою ТОВ «Техносалікс» встановлено порушення строків реєстрації 19 акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, у зв'язку з чим прийнято податкове повідомлення-рішення відповідно до пунтку 120-2.1 статті 120-2 Податкового кодексу України (далі - ПК України). Крім того, відповідач пояснив, що 30-ти денний строк для проведення камеральної перевірки, передбачений статтею 76 ПК України, встановлений для перевірки податкової декларації або уточнюючого розрахунку. Водночас, камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України.
У судовому засіданні 19.10.2017 судом ухвалено про продовження розгляду справи в порядку письмового провадження.
Враховуючи те, що 15.12.2017 набрала чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Беручи до уваги те, що станом на дату прийняття рішення у справі, вона знаходиться на стадії розгляду у письмовому провадженні, відповідно її розгляд продовжено у письмовому провадженні з урахуванням положень пункту 10 частини першої статті 4, частини четвертої та частини п'ятої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції з 15.12.2017.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
20.06.2017 посадовою особою відповідача проведено камеральну перевірку щодо порушення ТОВ «Техносалікс» порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, за результатами якої складено акт № 40/10-36-40/40590881 (а.с. 17-20).
Актом перевірки зафіксовано порушення позивачем граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 Податкового кодексу України.
На підставі виявленого порушення, 12.07.2017 контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.07.2017 № 0002834005, яким до ТОВ «Техносалікс» застосовані штрафні санкції на суму 133804,75 грн (а.с. 21).
Не погодившись з вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до Державної фіскальної служби України зі скаргою від 01.08.2017 № 04/014/1018 (а.с. 23-24).
За результатами розгляду скарги ДФС було прийнято рішення від 20.09.2017 № 20965/6/99-99-11-03-01-25, яким скаргу ТОВ «Техносалікс» залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 12.07.2017 № 0002834005 - без змін (а.с. 25-27).
На переконання позивача, у відповідача не було підстав для застосування штрафних санкцій, що стало наслідком звернення до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Так, підставою для прийняття оскаржуваного рішення став висновок контролюючого органу про порушення позивачем строків реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а саме:
- акцизна накладна від 28.09.2016 № 331 на суму 1975743,50 грн зареєстрована 15.10.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН - 13.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 2);
- розрахунок № 17 від 31.10.2016 коригування показників до акцизної накладної № 331 від 28.09.2016 на суму 14,00 грн зареєстровано 17.11.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.11.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 2);
- акцизна накладна № 335 від 24.09.2016 на суму 9148,00 грн зареєстрована 15.10.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 09.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 6);
- акцизна накладна № 334 від 24.09.2016 на суму 3958,00 грн зареєстрована 15.10.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 09.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 6);
- розрахунок № 15 від 28.09.2016 коригування показників до акцизної накладної № 331 від 28.09.2016 на суму 215881,65 грн зареєстровано 24.11.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 13.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 42);
- акцизна накладна № 540 від 31.10.2016 на суму 17,50 грн зареєстрована 17.11.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.11.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 2);
- акцизна накладна № 333 від 28.09.2016 на суму 976291,00 грн зареєстрована 15.10.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 13.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 2);
- акцизна накладна № 332 від 28.09.2016 на суму 882022,00 грн зареєстрована 15.10.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 13.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 2);
- акцизна накладна № 752 від 01.11.2016 на суму 10,70 грн зареєстрована 14.12.2016 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 16.11.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 28);
- розрахунок № 42 від 30.11.2016 коригування показників до акцизної накладної № 333 від 28.09.2016 на суму 0,02 грн зареєстровано 31.01.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.12.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 47);
- розрахунок № 53 від 30.11.2016 коригування показників до акцизної накладної № 737 від 30.11.2016 на суму 1,15 грн зареєстровано 08.02.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.12.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 55);
- розрахунок № 52 від 30.11.2016 коригування показників до акцизної накладної № 737 від 30.11.2016 на суму 1,15 грн зареєстровано 08.02.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.12.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 55);
- розрахунок № 55 від 31.01.2017 коригування показників до акцизної накладної № 1071 від 31.01.2017 на суму 121747,00 грн зареєстровано 09.03.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.02.2017, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 22);
- розрахунок № 44 від 30.11.2016 коригування показників до акцизної накладної № 332 від 28.09.2016 на суму 0,02 грн зареєстровано 31.01.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.12.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 47);
- розрахунок № 24 від 28.09.2016 коригування показників до акцизної накладної № 333 від 28.09.2016 на суму 74,2 грн зареєстровано 05.01.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 13.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 84);
- розрахунок № 43 від 30.11.2016 коригування показників до акцизної накладної № 332 від 28.09.2016 на суму 0,02 грн зареєстровано 31.01.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.12.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 47);
- розрахунок № 25 від 28.09.2016 коригування показників до акцизної накладної № 332 від 28.09.2016 на суму 7380,00 грн зареєстровано 05.01.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 13.10.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 84);
- розрахунок № 41 від 30.11.2016 коригування показників до акцизної накладної № 333 від 28.09.2016 на суму 0,02 грн зареєстровано 31.01.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 15.12.2016, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 47);
- акцизна накладна № 1721 від 21.03.2017 на суму 501,5 грн зареєстрована 20.04.2017 (граничний термін реєстрації в ЄРАН 05.04.2017, кількість календарних днів порушення граничного терміну реєстрації - 15).
Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПК України платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
За правилами пункту 231.1 статті 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
Згідно з пунктом 231.2 статті 231 ПК України форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
За приписами пункту 231.3 статті 231 ПК України акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами "г" та "ґ" пункту 231.1 цієї статті, не заповнюються.
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Для цілей цього пункту під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.
Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.
Пунктами 231.5-231.6 статті 231 ПК України встановлено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні / розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання акцизної накладної / розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну / розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна / розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального.
З метою отримання особою, яка реалізує пальне, зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального, така особа, що реалізує пальне, надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманим особою, яка реалізує пальне.
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
За приписами пункту 231.7 статті 231 ПК України, якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних: особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального; отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.
Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку.
З доданих позивачем до матеріалів справи акцизних накладних та розрахунків коригування показників до них, квитанцій про направлення та прийняття контролюючим органом вказаних накладних та розрахунків, вбачається, що висновки відповідача, викладені у акті перевірки від 20.06.2017 № 40/10-36-40/40590881 є обґрунтованими, і порушення позивачем строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування показників до акцизних накладних не спростовано останнім.
При цьому, обґрунтовуючи свою правову позицію, позивач стверджує, що застосування відповідачем штрафних санкцій з від'ємних обсягів пального не відповідає положенням статті 120-2 ПК України.
З приводу наведених доводів позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 120-2 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.
Згідно з пунктом 120-2.3 ст. 120-2 ПК України сума акцизного податку для цілей пунктів 120-2.1 і 120-2.2 цієї статті визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.
Наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 затверджено Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального (далі - Порядок).
Відповідно до приписів вказаного Порядку акцизна накладна складається при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) окремо за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне).
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, що реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Під безперервним постачанням розуміється забезпечення особою, що реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця (частина перша 1 розділу ІІ Порядку).
При цьому згідно з правилами розділу ІІІ Порядку якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, що реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних. Коригуються лише показники акцизних накладних, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних відповідно до статті 231 розділу VI Кодексу. На розрахунку коригування вказуються номер та дата акцизної накладної, показники якої коригуються.
Водночас, суд звертає увагу на те, що частиною 13 розділу ІІІ Порядку встановлено порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування акцизної накладної. Так, показники у графах 1, 2 заповнюються в аналогічному порядку, передбаченому для акцизних накладних; у графах 3, 4 вказується показник коригування (збільшення/зменшення) обсягу реалізованого пального як різниця фактичного обсягу відвантаженого пального та обсягу, який внесено до акцизної накладної, що коригується (з відповідним знаком +/-). При від'ємному значенні показників граф 3, 4 (зменшенні обсягу реалізованого пального) таке зменшення не може перевищувати обсягу реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизної накладної та розрахунків коригування до такої накладної).
З огляду на викладене, суд звертає увагу позивача на те, що згідно наведених правил знак «-» в табличні частині розрахунку коригування акцизної накладної проставляється в разі корегування обсягу реалізації пального у сторону зменшення (що не може перевищувати обсягу реалізованого пального), який і береться за основу при нарахуванні штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунках коригування згідно статті 120-2 ПК України, а тому висновок ТОВ «Техносалікс» про те, що відповідачем нараховані штрафні санкції з від'ємних обсягів пального зазначених у розрахунках є помилковим та не має правового обґрунтування.
Суд також не приймає до уваги посилання позивача щодо порушення відповідачем строків проведення камеральної перевірки, оскільки за приписами статті 76 ПК України камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Водночас, камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, тобто протягом 1095 днів. Таким чином, проводячи 20.06.2017 камеральну перевірку з питань дотримання ТОВ «Техносалікс» граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних за період вересень 2016 року - квітень 2017 року, відповідач діяв в межах строку, визначеного статті 102 ПК України.
Суд звертає увагу, що дії відповідача при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення аналізуються судом на предмет їх правомірності та відповідності вимогам чинного законодавства України станом на момент вчинення цих дій та обсягу доказів та інших фактичних обставин, які існували на цей момент.
Таким чином, з огляду на те, що на час проведення камеральної перевірки 20.06.2017 статтею 75 Податкового кодексу України було передбачено право контролюючого органу на проведення камеральних перевірок на предмет своєчасності подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, суд приходить до висновку, що відповідач діяв в межах своєї компетенції.
Крім того, позивач зазначає про здійснення ним безперервного постачання пального, що підтверджується видатковими накладними (№ ЦОТС-0000103 від 30.09.2016, № ЦОТС-0000287 від 30.09.2016, № ЦОТС-0000280 від 27.09.2016, № ЦОТС-0000271 від 19.09.2016, № ЦОТС-0000286 від 14.09.2016, № ЦОТС-0000267 від 14.09.2016, № ЦОТС-0000266 від 13.09.2016, № ЦОТС-0000265 від 12.09.2016, № ЦОТС-0000264 від 11.09.2016, № ЦОТС-0000263 від 10.09.2016, № ЦОТС-0000261 від 07.09.2016, № ЦОТС-0000259 від 03.09.2016, № ЦОТС-0000258 від 02.09.2016, № ЦОТС-0000274 від 30.09.2016, № ЦОТС-0000272 від 20.09.2016, № ЦОТС-0000271 від 19.09.2016, № ЦОТС-0000270 від 18.09.2016, № ЦОТС-0000269 від 16.09.2016, № ЦОТС-0000268 від 15.09.2016, № ЦОТС-0000101 від 30.09.2016, № ЦОТС-0000104 від 20.09.2016, № ЦОТС-0000102 від 30.09.2016, № ЦОТС-0000279 від 30.09.2016, № ЦОТС-0000281 від 28.09.2016, № ЦОТС-0000280 від 27.09.2016, № ЦОТС-0000278 від 25.09.2016, № ЦОТС-0000277 від 24.09.2016, № ЦОТС-0000275 від 23.09.2016, № ЦОТС-0000273 від 21.09.2016, № ЦОТС-0000272 від 20.09.2016, № ЦОТС-0000259 від 03.09.2016), а відтак і право на формування акцизних накладних не при кожній повній або частковій операції з реалізації пального, а і не пізніше останнього дня звітного місяця. При цьому позивач вказує, що правильною датою формування акцизних накладних №№ 331, 332, 333, 335, 336 є останній день вересня 2016 року, що і відображено у вказаних видаткових накладних.
Однак, враховуючи те, що Порядок не допускає виправлення даних щодо дати складання акцизної накладної, показники якої коригуються, та її порядкового номера, суд критично оцінює такі обґрунтування позивача, оскільки за інформацією наявною на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (далі - ЗІР), створеного у рамках Електронного Уряду з урахуванням тенденцій розвитку інформаційних технологій у сфері побудови веб-ресурсу та розглядається як інтегрований ресурс в інформаційне середовище органів ДФС, у якому уся направленість діяльності Державної фіскальної служби України, як внутрішня так і зовнішня, а також усі відповідні процеси інформаційно-довідкових ресурсів підтримуються та забезпечуються відповідними інформаційно-комп'ютерними технологіями, робота якого направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією, «…якщо особою, що реалізує пальне, зареєстрована в ЄРАН помилкова акцизна накладна (складена двічі на одну операцію), або якщо в акцизній накладній невірно вказані дата складання чи порядковий номер, то особа, що реалізує пальне, повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального, що був зазначений в такій акцизній накладній». Крім того, матеріали справи не містять доказів того, що позивач, починаючи з вересня 2016 року по час розгляду справи вчинив будь-які дії щодо повідомлення контролюючого органу про виявлені технічні помилки або вправлення таких помилок. Скарга позивача на податкове повідомлення-рішення №04/014/1081 від 01.08.2017 також не містить таких обґрунтувань (а.с. 23-24).
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті спірного рішення діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи наведене та встановлені обставини, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 9, 14, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Техносалікс» (08162, Київська область, Києво-Святошинський район, смт. Чабани, вул. Кірова, 162, офіс 2, код ЄДРПОУ 40590881) - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147- VIIІ).
Суддя В.П. Катющенко