Рішення № 76471811, 06.09.2018, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2018
Номер справи
822/1942/18
Номер документу
76471811
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 822/1942/18

РІШЕННЯ

іменем України

06 вересня 2018 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.

за участю:секретаря судового засідання Нетичай Ю.В. представника позивача: Гащака Б.В., представників відповідача: Киричук Н.В., Дикої Л.М., розглянувши адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області від 13.03.2018 року №0029141202 форми "В1".

Позовні вимоги вмотивовані тим, що посадовими особами Головного управління ДФС у Хмельницькій області проведено камеральну перевірку ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" код ЄДРПОУ 32285199 з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за грудень 2017 року. За результатами перевірки складено акт №1838/22-01-12-02/32285199 від 15.02.2018 року. На підставі вказаного акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення №0029141202 форми "В1" від 13.03.2018 року.

Позивач не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням подав скаргу до Державної фіскальної служби України.

В порядку адміністративного оскарження, рішенням Державної фіскальної служби України від 21.05.2018 року №17450/6/99-99-11-01-02-25, податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області №0029141202 від 13.03.2018 року залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Позивач вважає, що податкове повідомлення - рішення від 13.03.2018 року №0029141202 форми "В1", винесене Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області, не відповідає вимогам податкового законодавства та повинно бути скасоване, а тому звернувся до суду з адміністративним позовом.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представники відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнали, надавши суду відзив на позовну заяву, в якому зазначили, що ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" було здійснено коригування податкових зобов'язань у бік їх зменшення по періодах, відмінних від звітного періоду, а саме, грудня 2017 року на суму ПДВ (-) 591 грн.

Вважають, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення винесено на підставі, у межах повноважень контролюючого органу та у спосіб, що передбачений чинним податковим законодавством України, із врахуванням всіх обставин, що мали значення для його прийняття, а тому підстави для визнання його протиправним і скасування відсутні. Просили в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, приходить до висновків, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" є юридичною особою, код ЄДРПОУ 32285199.

Відповідно до п.200.10 ст.200 розділу V Податкового кодексу України в порядку, встановленому ст.76 глави 8 розділу II Податкового кодексу України посадовими особами відповідача проведено камеральну перевірку ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за грудень 2017 року (податкова декларація з податку на додану вартість №9296387635 від 19.01.2018 року з урахуванням уточнюючого розрахунку №9006149940 від 26.01.2018 року з додатками).

За результатами проведеної перевірки складений акт про результати камеральної перевірки Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" №1838/22-01-12-02/32285199 від 15.02.2018 року.

В акті перевірки №1838/22-01-12-02/32285199 від 15.02.2018 року відображені порушення ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" п.200.1 абз. «б» п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями та Наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за №159/28289 із змінами і доповненнями, в результаті чого встановлено завищення позивачем суми від'ємного значення, яке підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.20.2.1, ряд.20.2) задекларованого у податковій декларації з ПДВ за грудень 2017 року у розмірі 591 грн.; абз. «в» п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями та Наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 р. за №159/28289 із змінами і доповненнями, в результаті чого встановлено, що позивачем за грудень 2017 року занижено суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 декларації) на 591 грн.

Позивач не погодившись із висновками викладеними в акті перевірки (№1838/22-01-12-02/32285199 від 15.02.2018 року) подав до Головного управління ДФС у Хмельницькій області заперечення на акт.

Відповідачем надано позивачу відповідь на заперечення, в якій Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області зазначено, що наведені позивачем у запереченні докази не спростовують факти порушення податкового законодавства. Висновки акту камеральну перевірку №1838/22-01-12-02/32285199 від 15.02.2018 року є правомірними та базуються на вимогах законів України.

На підставі акта №1838/22-01-12-02/32285199 від 15.02.2018 року Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області винесено податкове повідомлення - рішення №0029141202 форми "В1" від 13.03.2018 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ, задекларовану на рахунок платника у банку у розмірі 591,00 грн.

Позивач не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням подав скаргу до Державної фіскальної служби України.

В порядку адміністративного оскарження, рішенням Державної фіскальної служби України від 21.05.2018 року №17450/6/99-99-11-01-02-25, податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області №0029141202 від 13.03.2018 року залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наведене нижче.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Згідно з пунктом 198.1, пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з підпунктом 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлені статтею 200 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 200.1 цієї статті, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з пунктом 200.2 статті 200 Податкового кодексу України, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (пункт 200.3 Податкового кодексу України).

Згідно з абз. "б" п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Відповідно до пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно з підпунктом 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Враховуючи викладене, у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної.

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг з дотриманням визначених термінів реєстрації.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

У відповідності до пункту 6 розділу ІІI наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» № 21 від 28.01.2016 (тут і надалі в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок), платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.

Судом встановлено, що позивачем подано до Славутської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області податкову декларацію з ПДВ за грудень 2017 року № 9296387635 від 19.01.2018 року, з урахуванням уточнюючого розрахунку №9006149940 від 26.01.2018 року, та додатками, згідно яких сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку, що відображено у рядку 20.2.1 декларації, становить 4602667 грн., яке сформовано за рахунок від'ємного значення, яке виникло і оплачено за даними платника у грудні 2017 року в сумі 4602667 грн.

У акті перевірки від 15.02.2018 за №1838/22-01-12-02/32285199 відповідач зазначає про те, що згідно із поданим ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" додатком 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" з урахуванням уточнюючого розрахунку №9006149941 від 26.01.2018 року за грудень 2017 року вбачається, що задеклароване позивачем бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку в розмірі 4602667 грн., сформоване за рахунок від'ємного значення, яке виникло і оплачено у грудні 2017 року в сумі 4602667 грн.

При цьому, за даними додатку 1 "Розрахунок коригування сум ПДВ" (вх. № 9296387643 від 19.01.2018) ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" проведено коригування податкових зобов'язань у бік його зменшення на суму ПДВ - (-591 грн.) по контрагенту - ТОВ "Торгово-будівельна компанія "Маяк", до податкових накладних №120 від 13.11.2017 року, №123 від 16.06.2017 року, №215 від 27.10.2017 року, №139 від 17.08.2017 року, сума коригування податкових зобов'язань становить (-) 591 грн., причина корегування: повернення коштів.

Відповідно, різницю між сумою податкових зобов'язань (р.9 декларації) та податкового кредиту (р. 10.1 декларації) за грудень 2017 року у сумі 4602667 грн. фактично було сформовано за рахунок здійснення операцій у грудні 2017 року в розмірі 7324591 грн. та за рахунок коригування податкових зобов'язань (-) 591 грн.

Частина суми від'ємного значення грудня 2017 року у розмірі 591 грн. не була оплачена у грудні 2017 року, тому що фактично була, сформована за рахунок коригування податкових зобов'язань у напрямку їх зменшення до податкових накладних, складених у попередньому до звітного періоді, то позивач не може претендувати на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість в частині такої оплати.

Оскільки, позивач сформував частину суми від'ємного значення грудня 2017 року за рахунок коригування податкових зобов'язань попередніх періодів в сторону їх зменшення на суму 591 грн., то ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" може претендувати на отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість у частині оплати звітного періоду на суму 4602076 грн. (4602667-591=4602076).

Суд, критично оцінює такі висновки акту перевірки, оскільки ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" здійснювало постачання товарів (рукомийник "Акцент 40", стійка під умивальник, біде в комплекті з кріпленням і декоративним кільцем (білий), компакт "Коломбо New", косий випуск, в комп з сидінням та двохрежимною арм 3/6 л, нижній підвід (білий)) покупцю - ТОВ "Торгово-будівельна компанія "Маяк" (код 410424017128).

На виконання п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" на дату виникнення податкових зобов'язань складено податкові накладні №120 від 13.11.2017 року, №123 від 16.06.2017 року, №215 від 27.10.2017 року, №139 від 17.08.2017 року, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ТОВ "Торгово-будівельна компанія "Маяк" на адресу ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" направлено листа про повернення зайво перерахованих коштів в сумі 20,40 грн.

ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" 11 грудня 2017 року на підставі листа 1104 від 25.10.2017 року ТОВ "Торгово-будівельна компанія "Маяк" повернуто кошти на рахунок контрагента в сумі 20,40 грн., як зайво сплачені, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією виписки № 6051667 від 11.12.2017 року.

12 та 21 грудня 2017 року позивачем складено розрахунки коригування кількісних і вартісних показників №№163, 51, 50, 40 до податкових накладних №120 від 13.11.2017 року, №123 від 16.06.2017 року, №215 від 27.10.2017 року, №139 від 17.08.2017 року, в яких відображена сума коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту у загальному розмірі 591 грн., та у відповідності до вимог п. 192.1 ст. 192 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" зареєструвало вказані розрахунки.

Згідно з п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної / розрахунку коригування.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Так, відповідно до вищезазначених норм, Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" відобразило зменшення суми податкових зобов'язань лише після реєстрації покупцем в єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної та, відповідно, відобразило таке зменшення у тому звітному періоді коли був проведений перерахунок, тобто у грудні 2017 року.

Відтак, суд вважає, що висновок податкового інспектора про те, що платник сформував частину суми від'ємного значення грудня 2017 року за рахунок коригування податкових зобов'язань попередніх періодів в сторону їх зменшення на суму 591 грн., є необгрунтованим, оскільки згідно абз. "б" п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг. Вказана норма закону передбачає фактичну сплату отримувачем товарів/послуг також і в попередніх періодах постачальникам таких товарів, що не може трактуватись відповідачем на свій розсуд.

Разом із тим, суд наголошує, що Податковим кодексом України не передбачено розмежування від'ємного значення на частину яка утворилася за рахунок поточних зобов'язань та частину за рахунок коригування зобов'язань попередніх періодів.

Отже, враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що позивачем проведено коригування податкового кредиту в сумі 591 грн. при поверненні коштів у грудні 2017 року, згідно податкових накладних №120 від 13.11.2017 року, №123 від 16.06.2017 року, №215 від 27.10.2017 року, №139 від 17.08.2017 року, та відповідно зменшено суму податкового кредиту у тому звітному періоді коли був проведений розрахунок (грудень 2017 року), чим дотримано вимоги Податкового кодексу України.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про правильність відображення в податковій звітності з ПДВ за грудень 2017 року, з урахуванням уточнюючого розрахунку №9006149940 від 26.01.2018 року (рядок 20.2.1), суми від'ємного значення у розмірі 4602667 грн., що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, так як усі показники декларації з ПДВ, підтверджуються первинними документами, складеними у відповідності до вимог чинного законодавства України, відтак відповідна сума ПДВ могла бути включена до суми бюджетного відшкодування, а ГУ ДФС помилково дійшло протилежного висновку.

Згідно з ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, доказів, які б спростовували доводи позивача, не надав.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Частиною першою статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1762,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Керуючись статтями 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області від 13.03.2018 року №0029141202.

Присудити на користь Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" судові витрати (судовий збір) в сумі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 14 вересня 2018 року

Позивач:Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" (вул. Козацька, буд. 122, м. Славута, Славутський район, Хмельницька область, 30002 , код ЄДРПОУ - 32285199) Відповідач:Головне управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39492190) Головуючий суддя П.М. Майстер