Рішення № 76438050, 12.09.2018, Деснянський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
12.09.2018
Номер справи
750/6982/18
Номер документу
76438050
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 750/6982/18

Провадження № 2/750/1846/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2018 року м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

судді Карапута Л.В.,

секретаря Карацюба М.М.,

за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

10.07.2018 позивач звернувся до суду із позовом до відповідача та просив визнати неправомірними дії Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» щодо відмови від опломбування та введення в експлуатацію приладу обліку теплової енергії, який був встановлений 29.01.2018 в квартирі АДРЕСА_1 після його повірки та щодо нарахування з 01.02.2018 за надані послуги з централізованого опалення у вказаному помешканні за показниками загально будинкового вузла обліку теплової енергії; зобов’язати відповідача скласти акт монтажу приладу теплової енергії, який був встановлений 29.01.2018 в квартирі АДРЕСА_2 після повірки, опломбувати такий прилад обліку та ввести його в експлуатацію; зобов’язати відповідача провести перерахунок нарахувань по особовому рахунку № 97211 за надані послуги з централізованого опалення за період з 01.02.2018 до введення приладу обліку теплової енергії в експлуатацію згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний аналогічний період.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та наполягала на задоволенні.

Представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити з підстав зазначених у відзиві.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, всебічно та повно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову з наступних ідстав.

26 грудня 2017 року позивач звернувся до AT «ОТКЕ» з заявою про роз пломбування встановленого в його квартирі лічильника теплової енергії та наступного, після проведення періодичної повірки, його опломбування.

29 грудня 2017 року його заяву відповідачем було виконано, проведено роз пломбування лічильника, про що складений відповідний-акт.

16 лютого 2018 року, представники AT «ОТКЕ» за заявою позивача прибули до його квартири для прийняття на облік теплолічильника та його опломбування. Під час проведення вказаних робіт було встановлено, що він змонтований у відповідності до проектної документації, але прийняти його в експлуатацію не можливо в зв'язку з тим, що позивачем не надано представникам AT «ОТКЕ» свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, а саме свідоцтва про повірку теплолічильника SHARKY 775. За результатами перевірки складений відповідний акт.

У відповідності до ч.2 ст.8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються в у сфері законодавчо регульованої метрології, здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби.

Частиною 4 ст. 8 Закону встановлено, що законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

Згідно ч.1, 6 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, а також норми часу, необхідного для проведення повірки таких засобів, встановлюються нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.», а саме наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 року №193 «Про затвердження порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів.

Таким чином, за відсутності свідоцтва про проведення повірки законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, а саме теплолічильника SHARKY 775, який встановлений в квартирі позивача, у AT «ОТКЕ» відсутні достовірні дані, що вказаний теплолічильник пройшов відповідну повірку і відповідає встановленим вимогам, а отже і відсутні законні підстави для складання акту монтажу вказаного приладу, його опломбування та взяття на абонентський облік для використання його показань з метою комерційного або розподільного обліку.

З наведеного вище вбачається, що з моменту проведення розпломбування теплолічильника позивача 29 грудня 2017 року по цей час, нарахування оплати за надані послуги з теплопостачання здійснюються у відповідності до ч.2 п.10 та п.15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 № 630.

У судовому засіданні встановлено, що позивач не звертався до відповідача із заявою про повірку та опломбування теплолічильника SHARKY 775. Представник ПП «ПроектТеплоПлюс» надавав позивачу послуги з демонтажу та монтажу, повернення приладу, повної документації та належному стані з необхідною супроводжуючою документацією, що підтверджується актом від 11.01.2018 року. З вказаного акту вбачається, що лічильник встановлено 29.01.2018 року, проте позивачу не було видано свідоцтво про його повірку.

За статтею 6 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-VIII обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів - розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

Виконавець комунальної послуги або інша особа, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг, забезпечує функціональну перевірку приладів - розподілювачів теплової енергії. Порядок, періодичність такої перевірки визначаються договором між споживачем та виконавцем послуги або іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг.

Періодична повірка засобів вимірювальної техніки вузлів розподільного обліку здійснюється згідно з міжповірочним інтервалом, зазначеним у технічному паспорті на цей засіб, але не менш як один раз на шість років для засобів механічного типу та не менш як один раз на дев’ять років для засобів інших типів.

Забороняється демонтаж вузла обліку, в тому числі комерційного, для обслуговування без його заміни на вузол обліку, укомплектований засобами вимірювальної техніки такого самого або вищого класу точності, крім випадків, коли такий демонтаж здійснюється у зв’язку з відмовою споживача в установленому законом порядку від надання відповідної комунальної послуги або проведення повірки (ремонту).

У разі виходу з ладу вузла обліку він підлягає заміні на справний та прийняттю на абонентський облік протягом п’яти робочих днів з дня виявлення факту виходу з ладу.

Оператор зовнішніх інженерних мереж, виконавець комунальної послуги, інша особа, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг, зобов’язані приймати вузли обліку, встановлені відповідно до вимог цього Закону, на абонентський облік протягом 14 календарних днів, про що складається відповідний акт.

Прийняття приладу обліку на абонентський облік здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Оскільки, повірка проводилась не відповідачем, а іншою юридичною особою за заявою позивача, та останнім не було пред’явлено свідоцтва про повірку теплолічильника, тому з підстав викладених позивачем в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 141, 264, 265, 273, 352, 354 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

в задоволенні позову ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Облтеплокомуненерго» про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернігівської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено 13.09.2018.

Суддя Л.В. Карапута