ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" грудня 2009 р. Справа № 16/247-09
вх. № 10671/6-16
Суддя господарського суду
при секретарі судовогозасідання
за участю представників сторін:
позивача - Кругова С.М., довіреність №159 від 24.12.09 р.;
відповідача - Зучек Є.Н., довіреність №1 від 13.01.09 р.;
розглянувши справу за позовом Колективного підприємства "Харківспецсервіс", м. Харків
до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків
про укладення договору оренди
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Харківської області звернулось Колективне підприємство «Харківспецсервіс» (КП «Харківспецсервіс») з позовними вимогами до регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківської області.
За змістом позовних вимог позивач просить визнати укладеним між ним та регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області договір оренди б/н нежитлових приміщень площею 254,1 м2, які розташовані за адресою: Харківська область, Дергачівський район, сел. Чайковка, вул. Озерна, 20.
25.12.2009р. представник позивача надав до канцелярії господарського суду заяву про зміну предмету позову та докази вручення цієї заяви відповідачу, просить суд визнати укладеним між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Харківській області та Колективним підприємством «Харківспецсервіс» договір оренди нежитлових приміщень площею 254,1 кв. м., які розміщенні в двохповерховому будинку, розташованого за адресою: Харківська область, Дергачівський район, селище Чайковка, вул. Озерна, 20; виклав текст договору оренди у своїй редакції.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач розширено тлумачить поняття «об'єкти, що мають загальнодержавне значення», «майнові комплекси підприємств, їх структурних підрозділів, що мають загальнодержавне значення», «майно органів виконавчої влади» та норми, які визначають ці поняття, а саме : ч. 2 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна», ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Також позивач наводить на користь своїх доводів листи балансоутримувача, – Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області (ГУ МНС України в Харківській області) та органу, уповноваженого управляти державним майном, – Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, якими вони надали свою згоду на оренду нежитлових приміщень площею 254,1 м2, які розташовані за адресою: Харківська область, Дергачівський район, сел. Чайковка, вул. Озерна, 20.
Відповідно до статті 22 ГПК України позивач вправі, до прийняття рішення по справі, змінити підставу або предмет позову, збільшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову або зменшити позовні вимоги.
Суд, розглянувши заяву позивача, визнав її такою, що не суперечить чинному законодавству та не порушує чиї - не будь права та охоронювані законом інтереси, відповідає вимогам ст. 22 ГПК України, у зв’язку з чим, приймає уточнення позивача до розгляду у судовому засіданні та продовжує розгляд справи з урахуванням наданих уточнених позовних вимог.
Представник позивача у судовому засіданні уточненні позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні уточненні позовні вимоги не визнає, оскільки вважає, що згідно ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», не можуть бути об’єктами оренди об’єкти державної власності, що мають загальнодержавне значення відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна»; заперечень щодо розрахунку орендної плати не має.
Вивчивши матеріали справи, повно та всебічно дослідивши обставини справи та докази на їх підтвердження, судом встановлено наступне.
Листами від 01.09.09р. № 105 та від 30.10.09р. № 139 позивач звернувся до відповідача з пропозицією передати в оренду нежитлові приміщення площею 254,1 м2, які розташовані за адресою: Харківська область, Дергачівський район, сел. Чайковка, вул. Озерна, 20, та знаходяться на балансі ГУ МНС України в Харківській області.
Разом з цією пропозицією до відповідача було надано звіт станом на 31.08.2009р. про оцінку нежитлової будівлі лит. А-2, розташованої за адресою: Харківська область, Дергачівський район, сел. Чайковка, вул. Озерна, 20.
У відповідь відповідач листами від 18.09.09р. за № 07-7662 та від 17.11.09 року № 07-9903, повідомив позивача про те, що зазначене у запитах майно може бути об’єктом оренди, за умови врегулювання у законодавчому порядку питань оренди об'єктів державної власності, що мають загальнодержавне значення.
Абзацом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» визначено, що не можуть бути об'єктами оренди об'єкти державної власності, що мають загальнодержавне значення і не підлягають приватизації відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про приватизацію державного майна» (крім пам'яток культурної спадщини).
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна», приватизації не підлягають об'єкти, що мають загальнодержавне значення, а також казенні підприємства.
Цією ж нормою встановлено, що до об'єктів, що мають загальнодержавне значення, відносяться майнові комплекси підприємств, їх структурних підрозділів, основним видом діяльності яких є виробництво товарів (робіт, послуг), що мають загальнодержавне значення.
Загальнодержавне значення мають (підпункт «а» абз. 2 ч. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»): об'єкти, які забезпечують виконання державою своїх функцій, забезпечують обороноздатність держави, її економічну незалежність, та об'єкти права власності Українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України, зокрема: майно органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
За змістом абз. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», цілісним майновим комплексом підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць) в розумінні поняття «об’єкт оренди», є: господарський об'єкт з завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг) з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений, автономними інженерними комунікаціями, системою енергопостачання.
Таким чином, не підлягає сумніву, що наведені вище норми виключають з об’єктів оренди державного майна цілісні майнові комплекси органів виконавчої влади, які мають ознаки загальнодержавних.
На нерухоме майно, до якого відносяться будівлі, споруди, приміщення, таке правило не розповсюджується.
Відповідач не довів, що нежитлові приміщення площею 254,1 м.кв., які розташовані за адресою: Харківська область, Дергачівський район, сел. Чайковка, вул. Озерна, 20, відповідають ознакам об’єкту, про якій йде мова у нормах абз. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», абз. 1 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна».
Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», одним з об’єктів оренди, є приміщення і це складова частина такого поняття, як нерухоме майно.
Ця категорія об’єктів оренди відокремлена від такого майна, як цілісний майновий комплекс.
Саме про нерухоме майно говорить відповідач у своїх листах від 18.09.09р. за № 07-7662, від 17.11.09 року № 07-9903, визначаючи об’єкт оренди.
Але, як вже було встановлено судом, заборона стосується саме господарського об'єкту з завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг) з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений, автономними інженерними комунікаціями, системою енергопостачання, тобто цілісного майнового комплексу.
Не довів відповідач і того, що названі приміщення мають ознаки об'єктів, які забезпечують виконання державою своїх функцій, забезпечують обороноздатність держави, її економічну незалежність, або є правом власності Українського народу, що становить матеріальну основу суверенітету України (підпункт «а» абз. 2 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна»).
Отже, відповідач не вірно визначив, що нежитлові приміщення площею 254,1 м.кв., які розташовані за адресою: Харківська область, Дергачівський район, сел. Чайковка, вул. Озерна, 20, які знаходяться на балансі ГУ МНС України в Харківській області, є об'єктами, що мають загальнодержавне значення та не можуть бути об’єктами, які можливо передати в оренду.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 України «Про оренду державного та комунального майна» у передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо:
- було прийнято рішення про приватизацію або перед приватизаційну підготовку цих об'єктів;
- об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи місцевих органів влади;
- орган Антимонопольного комітету України не дає згоди з підстав, перелічених у абзацах другому - четвертому частини другої цієї статті;
- орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на виділення структурного підрозділу підприємства;
- з інших підстав, передбачених законами;
- орендодавець, зазначений в абзацах другому та третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією.
Жодна з перелічених підстав, передбачених ч. 4 ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» не може бути застосована до спірних правовідносин.
Згідно абз. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендарями згідно з цим Законом можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
Статтею 7 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону.
З такою ініціативою вийшов позивач – КП «Харківспецсервіс», яке згідно зазначеної норми може бути орендарем.
З огляду на викладене, керуючись ст. 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», ст.ст. 20, 187 Господарського кодексу України, ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, ст.ст. 1, 2, 12, 22, 32, 33, 34, 36, 43, 82 – 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Вважати укладеним між Регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Харківській області (61024, м. Харків, вул. Гуданова, 18, код ЄДРПОУ 23148337) та Колективним підприємством «Харківспецсервіс» (61093, м. Харків, вул. Іллінська, 41, кв. 8; код ЄДРПОУ 25613241) з дня набрання рішенням суду законної сили договір оренди нежитлових приміщень загальною площею 254,1 кв. м., які розміщенні в двохповерховому будинку, розташованого за адресою: Харківська область, Дергачівський район, селище Чайковка, вул. Озерна, 20, в такій редакції:
"ДОГОВІР
оренди нежитлових приміщень
м. Харків "_____" ______ 20 ___ року
1. Предмет договору
1.1. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, яке діє на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 412 від 15.06.1994р. (далі: Орендодавець) передає, а колективне підприємство «Харківспецсервіс», яке діє на підставі Статуту, затвердженого загальними зборами згідно протоколу № 1 від 17.06.1998р. та зареєстрованого на підставі Розпорядження виконавчого комітету Ленінської районної Ради м. Харкова № 551 від 18.06.1998р., реєстраційний № 1123 від 18.06.1998р. (далі: Орендар), приймає в строкове платне користування державне окреме індивідуально визначене майно - нежитлові приміщення загальною площею 254, 1 кв. м., розміщенні в двохповерховому будинку Лит. «А-2», розташованого за адресою: Харківська область, Дергачівський район, селище Чайковка, вул. Озерна, 20 (далі - Майно), якій перебуває на балансі Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області (далі - Балансоутримувач). Вартість Майна визначена згідно зі звітом про незалежну оцінку станом на 31 серпня 2009р. та становить 279300 (двісті сімдесят дев’ять тисяч триста) гривень.
1.2. Майно передається в оренду з метою розміщення бази відпочинку.
1.3. Стан Майна на момент укладання договору: потребує поточного ремонту.
2. Умови передачі орендованого майна Орендарю
2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Майном та воно вважається переданим з моменту набрання законної сили рішенням суду Харківської області про визнання цього Договору укладеним.
2.2. Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно.
Власником майна залишається держава, а Орендар користується ним протягом строку оренди.
Орендоване Майно залишається на балансі Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області із зазначенням, що це Майно передано в оренду.
2.3. Майно вважається переданим в оренду за вартістю, визначеною у звіті про незалежну оцінку.
3. Орендна плата
3.1. Орендна плата визначається на підставі вартості Майна, визначеного експертним шляхом та на підставі «Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 р. № 786 і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) - листопад 2009р. – 4299,28 грн. (згідно Додатку № 1).
Орендна плата за перший місяць оренди - грудень 2009р. визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за листопад 2009р.
3.2. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
3.4. У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.
3.5. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об'єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
3.6. Орендна плата перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу щомісячно, до 12 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до вимог діючої Методики, у співвідношенні;
безпосередньо до державного бюджету на рахунки, визначені фінансовими органами - у розмірі 50 %;
на рахунок, визначений Балансоутримувачем - у розмірі 50 %.
3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає стягненню до державного бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6. співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.
3.8. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці. Орендар також сплачує штраф у розмірі 7 % від суми заборгованості.
3.9. Зайва сума орендної плати, що надійшла до державного бюджету та Балансоутримувачу, підлягає заліку в рахунок подальших платежів, або компенсації.
3.10. Зобов'язання Орендаря за сплатою орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку в розмірі не менше, ніж орендна плата за 2 місяці відповідно до розрахунку базового місяця (Додаток № 2), який вноситься в рахунок плати за останні 2 місяця оренди протягом місяця з дня набрання законної сили рішенням суду Харківської області про визнання цього Договору укладеним.
3.11. У разі продовження договору оренди завдаток вноситься Орендарем в порядку, визначеному п. 3.10 цього Договору.
3.12. У разі припинення (розірвання)Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передачі включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов'язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до державного бюджету та Балансоутримувачу.
4. Використання амортизаційних відрахувань і
відновлення орендованого майна
4.1. Амортизаційні відрахування на основні фонди бюджетних установ не проводяться, а нараховується знос.
4.2. Відновлення орендованого Майна здійснюється Орендарем відповідно до пунктів 5.5, 5.8, 6.4 цього Договору.
4.3. Для отримання згоди Орендодавця на здійснення поліпшень Орендар подає заяву і матеріали згідно з Порядком надання орендарю згоди орендодавці державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна, затвердженим Фондом державного майна України.
5. Обов'язки Орендаря Орендар зобов'язується:
5.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.
5.2. Протягом місяця після визнання господарським судом Харківської області цього Договору укладеним, внести завдаток, передбачений цим Договором. Завдаток стягується до державного бюджету і Балансоутримувачу у співвідношенні, визначеному у пункті 3.6 цього Договору. Після закінчення основного строку Договору оренди здійснюється перерахування орендної плати за останній місяць (останні місяці) з урахуванням внесеного Орендарем завдатку. У разі порушення Орендарем зобов'язання зі сплати орендної плати він має відшкодувати державному бюджету і Балансоутримувачу збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку. Якщо в разі дострокового припинення Договору за згодою Сторін сума сплачених орендних платежів і завдатку перевищить передбачені Договором платежі за період фактичної оренди, то це перевищення розглядається як зайва сума орендної плати (див. п. 3.9 цього Договору).
5.3. Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.
5.4. Щомісячно, до 15 числа місяця, наступного за звітним, надавати Балансоутримувачу копії платіжних доручень з відміткою обслуговуючого банку про сплату відповідних частин орендної плати до державного бюджету та розрахунковий рахунок Балансоутримувача.
5.5. Забезпечити збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати Майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормативного фізичного зносу, здійснювати заходи щодо протипожежної безпеки.
5.6. Забезпечити Орендодавцю і Балансоутримувачу доступ на об'єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напрямку використання за цільовим призначенням, визначеному цим Договором.
5.7. У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.
5.8. Своєчасно здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого Майна. Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого Майна і не тягне за собою зобов'язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.
У разі, якщо Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід'ємних поліпшень орендованого Майна, він зобов'язаний надати експертний висновок та проектно-кошторисну документацію на здійснення невід'ємних поліпшень.
5.9. Протягом місяця після визнання господарським судом Харківської області цього Договору укладеним, застрахувати орендоване Майно не менше, ніж на його вартість за звітом про оцінку на користь Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об'єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування належним чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.
5.10. Проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах оформляти відповідні акти звіряння на підставі наданих копій платіжних доручень.
5.11. У разі припинення або розірвання Договору повернуті Балансоутримувачу по акту приймання-передачі, погодженим з Орендодавцем орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу.
5.12. Відшкодувати державі збитки в разі погіршення стану або втраті (повної або часткової) орендованого Майна з вини Орендаря.
5.13. Здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого Майне Протягом 15 днів після визнання господарським судом Харківської області цього Договору укладеним, укласти з Балансоутримувачем орендованого Майна договір про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого Майна у тому числі щодо компенсації плати за землю або договори з відповідними комунальними службами на надання комунальних послуг Орендарю, з наданням Орендодавцю копії цих Договорів.
5.14. На вимогу Орендодавця, надавати додаткові матеріали при узгоджені питання проведення невід'ємних поліпшень і ремонту орендованого майна.
5.15. Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в орендованих приміщеннях згідно і законодавством.
5.16. У разі зміни рахунку, назви підприємства, телефону, юридичної адреси, поштових та платіжних реквізитів, а також у разі прийняття рішення про ліквідацію, письмово повідомляти про це Орендодавця та Балансоутримувача у тижневий строк.
6. Права Орендаря Орендар має право:
6.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.
6.2. Суборенда Майна забороняється.
6.3. За згодою Орендодавця, Балансоутримувача проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого Майна, що зумовлює підвищення його вартості.
6.4. Самостійно розподіляти доходи, отримані в результаті використань орендованого Майна, створювані спеціальні фонди (розвитку виробництва соціально-культурних заходів тощо).
7. Обов'язки Орендодавця Орендодавець зобов'язується:
7.1. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватись орендованим Майном на умовах цього Договору.
8. Права Орендодавця:
8.1. Разом з Балансоутримувачем контролювати наявність, стан, напрямки та ефективність використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.
8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого Майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.
8.3. Виступати з ініціативою (в т.ч. за ініціативою Балансоутримувача) щодо розірвання цього Договору в разі:
- користування Майном всупереч Договору або призначенню орендованого Майна;
- передачі орендованого майна у користування іншій особі без дозволу Орендодавця;
- несплати або несвоєчасної сплати орендної плати; не страхування орендованого Майна;
- неефективного використання орендованого Майна, що призвело до погіршення його стану порівняно з моментом вступу Орендаря до користування Майном.
8.4. Здійснювати контроль за станом Майна шляхом візуального обстеження, зі складанням акта обстеження.
9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором
9.1.3а невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
9.2. Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця. Орендар відповідає за своїми зобов'язаннями і за зобов'язаннями, якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цим зобов'язаннями не може бути звернене на орендоване державне Майно.
9.3. Спори, які виникають за цим Договором або в зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.
10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору
10.1. Цей Договір укладено строком на два років.
Початком дії договору оренди треба вважати момент набрання законної сили рішенням суду про визнання цього Договору укладеним.
10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку дії цього Договору, у тому числі у випадках, коли після початку дії цього Договору, законодавство встановило правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плити - до виконання зобов'язань.
10.3. Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємної згоди сторін та за погодженням із Балансоутримувачем. Зміни, які пропонуються внести, розглядаються протягом двох тижнів з дати їх отримання. У разі не згоди сторони із запропонованими змінами, вона надсилає в продовж двох тижнів з дати їх отримання, протокол розбіжностей, або мотивовану відмову. Не узгоджені питання або відмова від зміни цього Договору може бути передана розгляд господарського суду.
10.4. Після закінчення терміну дії Договору подальше використання об'єкт оренди буде визначатися відповідно до чинного законодавства, за звернення Орендаря, а також за умови згоди Балансоутримувача.
10.5. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- загибелі орендованого Майна;
- достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду;
- банкрутства Орендаря;
- ліквідації Орендаря.
10.6. У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна, не завдаючи йому шкоди, є власністю Орендаря, а невід'ємні поліпшення, зроблені Орендарем без згоди Орендодавця, компенсації не підлягають і є державною власністю.
10.7. Вартість невід'ємних поліпшень орендованого Майна, здійснених Орендарем за згодою Орендодавця, компенсації не підлягає та не може слугувати підставою для відчуження Майна.
10.8. У разі припинення або розірвання цього Договору, Майно протягом трьох робочих днів повертається Орендарем Балансоутримувачу по акту приймання передачі, погодженим з Орендодавцем.
У разі, якщо Орендар затримав повернення Майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.
10.9. Майно вважається поверненим Балансоутримувачу та Орендодавцю з моменту підписання Сторонами акта приймання-передачі. Обов'язок щодо складання акта приймання-передачі про повернення Майна покладається на Орендодавця.
10.10. Якщо Орендар не виконує обов'язку щодо повернення Майна протягом 7 календарних днів, Орендодавець має право вимагати від Орендаря уплати неустойки у розмірі подвійної орендної плати за користування Майном за час прострочення.
10.11. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором регулюються чинним законодавством України.
10.12. Цей Договір укладено в 3-х (трьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу.
1 - Орендодавцю;
1 - Орендарю;
1 - Балансоутримувачу.
11. Платіжні та поштові реквізити сторін
Орендодавець: Регіональне відділення Фонду державного майна України
по Харківській області (61024, м. Харків, вул. Гуданова, 18,
код ЄДРПОУ: 23148337)
Орендар: Колективне підприємство «Харківспецсервіс»
(61093, м. Харків, вул. Іллінська, 41, кв. 8;
код ЄДРПОУ 25613241)
12. Додатки
До Договору додається розрахунок орендної плати. Додаток до цього Договору є його невід'ємною і складовою частиною."
3. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя
Повний текст рішення складено та підписано 28.12.2009р.