Рішення № 76416384, 05.09.2018, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2018
Номер справи
823/962/18
Номер документу
76416384
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2018 року справа № 823/962/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Паламаря П.Г.,

за участю секретаря Трегулова Б.Л.,

представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю),

відповідача –ОСОБА_2 (особисто)

представника третьої особи – ОСОБА_3В.(за довіреністю),

представника третьої особи – ОСОБА_4В.(за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом приватного підприємства “Шора” до головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області ОСОБА_2, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, Державна архітектурно-будівельна інспекція України про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство “Шора” (18000, м. Черкаси, вул. Гагаріна, 43, код ЄДРПОУ 30284701)(далі – позивач) звернулось до суду з позовною заявою до Головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області ОСОБА_2С.(18002, м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31/1, код ЄДРПОУ 37471912)(далі – відповідач), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління державної архітектурно – будівельної інспекції у Черкаській області ОСОБА_2 від 01.12.2017 №1752 “Про скасування паспорта прив’язки тимчасової споруди від 04.05.2017 № 685”.

08.05.2018 ухвалою залучено до участі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 архітектурно-будівельну інспекцію України.

Ухвалою суду від 08.05.2018 зупинено провадження по справі.

09.07.2018 поновлено провадження по справі за минуванням обставин, які були підставою для зупинення.

Ухвалами суду від 31.07.2018 продовжено термін підготовчого провадження, закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням відповідача 01.12.2017 №1752 скасовано паспорт прив’язки тимчасової споруди №612 від 05.12.2016, що виданий управлінням планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, а саме: п. 2.4, п.2.5, п.2.6, п. 2.10, п. 2.11 розділу ІІ, додатку 1 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244. Вважає вказані висновки відповідача помилковими, оскільки замовником виконані всі вимоги законодавства при поданні заяви з документами для отримання паспорту прив’язки ТС. Крім того, на час розгляду справи залишається чинним рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради № 1757 від 20.12.2016 «Про погодження заяви щодо можливості розміщення ТС ПП «Шора» по вул. Героїв Дніпра, 4».

Відповідачем подано до суду відзив на позов, в якому відповідач позовні вимоги не визнав, та просив в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю, зазначивши що у 2017 році проведено планову перевірку Управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, за результатами якої складено акт від 22.11.2017. Перевіркою встановлено порушення вимог п. 2.4, п. 2.5 Порядку №244, оскільки управління не встановило невідповідність місця розташування комплексній схемі розміщення тимчасової споруди (далі – ТС) та не надало аргументовану відмову щодо реалізації намірів розміщення ТС. Вказує, що замовником подано схему розміщення ТС, яка не відповідає формі додатку 1 до Порядку №244, а також відсутні технічні умови щодо інженерного забезпечення (у пакеті документів поданому разом з заявою), чим порушено вимоги п.2.6 Порядку №244. Крім того наголосив, що порушення пов’язані з видачею паспорта прив’язки тимчасової споруди від 04.05.2017 № 685 всупереч вимогам Комплексної схеми відносять до таких, що не можуть бути усунуті об’єктом нагляду – управлінням планування та архітектури департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради. Враховуючи всі зазначені порушення виявлені під час перевірки, рішенням від 01.12.2017 №1702 правомірно скасовано паспорт прив’язки.

До суду також подано пояснення щодо позову Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради, в якому представник третьої особи - не погодився з жодним доводом відповідача, зазначивши що паспорт прив’язки ТС відповідає вимогам законодавства, а обставини видачі паспорта прив’язки свідчать про відсутність підстав для його скасування та прийняття відповідачем оскаржуваного рішення.

Представники позивача та третьої особи - Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради просили позов задовольнити з підстав викладених у позові, поясненнях до позову.

Відповідач та представник відповідача і третьої особи - Державної архітектурно-будівельної інспекції України просили у задоволенні позову відмовити з підстав викладених у відзиві на позов та наданих поясненнях.

Заслухавши пояснення представників сторін та учасників справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, судом встановлено наступне.

13.12.2016 позивач звернувся із заявою № 54790-ТС1 до Управління планування і архітектури Департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради про розміщення павільйону для продажу квартир по вул. Героїв Дніпра, 4 площею до 30 кв.м.

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.12.2016 № 1757 погоджено ПП «Шора» заяву від 13.12.2016 № 54790-ТС1 щодо можливості розміщення тимчасової споруди (відділу продажу квартир) по вул. Героїв Дніпра, 4 та зобов’язано Управління планування і архітектури Департаменту архітектури та містобудування надати лист про відповідність намірів розміщення ТС.

04.04.2017 управлінням планування та архітектури Департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради видано ПП «Шора» паспорт прив’язки тимчасової споруди, двох павільйонів для продажу квартир, загальною площею 21 кв. м. та 22,75 кв.м., по вул. Героїв Дніпра, 4, терміном до 17.03.2022.

Головними інспекторами будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Черкаській області ОСОБА_2 та ОСОБА_6, відповідно до наказів Держархбудінспекції від 22.09.2017 № 1480 та від 08.11.2017 № 1693 проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради.

За результатами перевірки відповідачем складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 22.11.2017.

На підставі зазначеного акту винесено рішення № 1752 від 01.12.2017 про скасування дії паспорта прив’язки тимчасової споруди від 04.05.2017 № 685, оскільки він виданий з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності п.2.4, п.2.5, п.2.6, п.2.10, п. 2.11 розділу ІІ, додаток 1 “Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244.

Не погоджуючись з прийнятим відповідачем рішенням позивач звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності, встановлено Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011№ 3038 VI - (далі – Закон № 3038 VI).

Повноваження Держархбудінспекції щодо здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду визначені статтею 41-1 Закону № 3038, Положенням про ОСОБА_5 архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 №294 (далі - Положення), та Порядком здійснення державного архітектурно - будівельного нагляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №698 (далі - Порядок №698).

Згідно абзацу 4 пункту 3 Положення, основним завданням Держархбудіненекції є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, а саме: здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об’єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності.

Відповідно до абз. 5 пп. 2 п. 4 Положення, Держархбудінспекція проводить перевірки законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду.

Відповідно ч. 1 ст. 41-1 Закону № 3038 VI державний архітектурно-будівельний нагляд - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об'єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності.

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 41 Закону № 3038 VI державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. ОСОБА_5 архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. ОСОБА_5 архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об'єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом. Плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджується керівником такого органу.

Відповідно до п. 2 Порядку № 698, нагляд здійснюється Держархбудінспекцією через головних інспекторів будівельного нагляду шляхом проведення планових, позапланових, документальних і камеральних перевірок.

Відповідно до п. 9 Порядку № 698, плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена квартальним планом роботи Держархбудінспекції, який затверджується до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

Відповідно до п. 10 Порядку № 698, планові перевірки проводяться на підставі наказу Держархбудінспекції та направлення на проведення перевірки за формою згідно з додатком1.

Згідно п. 1 Положення “Про Управління Державної архітектурно- будівельної інспекції у Черкаській області” (далі - Положення №2), затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції від 12.06.2017 № 938, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області є територіальним органом, без статусу юридичної особи публічного права, утворене як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Відповідно абз. 3 п. 3 Положення № 2, основними завданнями територіального органу є забезпечення реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території Черкаської області, а саме здійснення державного архітектурно - будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил уповноваженими органами містобудування та архітектури та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно - будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об’єкти нагляду), під час провадження ними містобудівної діяльності.

Відповідно до п. 23 Порядку № 698, за результатами планової або позапланової перевірки головний інспектор будівельного нагляду, який проводив перевірку, складає акт перевірки за формою згідно з додатком 4. Згідно п. 29 Порядку №698, у разі виявлення головним інспектором будівельного нагляду під час проведення перевірки порушення, відповідальність за яке встановлена законом, складається протокол про правопорушення за формою, встановленою Мінрегіоном. У разі виявлення головним інспектором будівельного нагляду під час проведення перевірки порушення, яке може бути усунуто, видається припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (далі - припис) за формою згідно з додатком 5. Згідно п. 35 Порядку №698, головний інспектор будівельного нагляду розглядає справи про правопорушення відповідно до вимог закону та за результатами їх розгляду виносить постанови за формою, встановленою Мінрегіоном.

Згідно п. 32 Порядку № 698, якщо рішення об’єкта нагляду порушує вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, таке рішення скасовується або його дія зупиняється в разі можливості усунення виявлених порушень.

Отже, законодавством передбачені умови та порядок проведення планової перевірки органами Державної архітектурно-будівельної інспекції.

На виконання функцій покладених на управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області, останнім проведено планову перевірку управління планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, що в свою чергу передбачалась квартальним планом, затвердженим наказом Держархбудінспекції №1480 від 22.09.2017.

Щодо встановлених відповідачем порушень, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначає Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011 (далі - Порядок № 244).

Відповідно до п. 1.3 Порядку № 244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Пересувна ТС це споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності.

Пунктом 2.1 Порядку № 244 визначено, що підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.

Порядок отримання паспорта прив'язки ТС, визначений розділом ІІ Порядку № 244, зокрема, замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС (п. 2.2 Порядку № 244).

До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація) (п. 2.3 Порядку № 244).

Відповідно до п. 2.3 Порядку №244 цей перелік документів є вичерпним.

Згідно п. 2.4 Порядку № 244 відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської, селищної, міської ради визначає орган з питань містобудування та архітектури відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю. У такому випадку строк розгляду заяви становить п'ятнадцять робочих днів.

Згідно п. 2.5 Порядку № 244 про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

Пунктом 2.6 Порядку № 244 визначено, що для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат; схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів України”; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Відповідно до п. 2.7 Порядку № 244 паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Пунктом 2.10 Порядку № 244 визначено, що паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.

Відповідно до п. 2.11 Порядку № 244 паспорт прив'язки включає: схему розміщення ТС, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС); технічні умови щодо інженерного забезпечення ТС, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.

Згідно п. 2.13 Порядку №244 при оформлені паспорта прив'язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, не передбачених законом та цим Порядком. Згідно п. 2.14 паспорт прив'язки ТС не надається за умов: подання неповного пакета документів, визначених п. 2.6 цього Порядку; подання недостовірних відомостей, зазначених у п. 2.6 цього Порядку. Ненадання паспорта прив'язки з інших підстав не допускається.

При цьому, відповідно до п. 2.27 Порядку № 224 дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні; не встановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у п. 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.

З вказаних норм вбачається, що підставою для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності є паспорт прив'язки ТС, а підставою для його видачі є відповідне звернення замовника до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС.

Посилання відповідача на невідповідність намірів замовника щодо місця розташування тимчасової споруди комплексній схемі тимчасових споруд - не приймається судом до уваги, оскільки проект тимчасової споруди павільйони для продажу квартир по вул. Героїв Дніпра, 4,м. Черкаси виконаний на підставі рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.12.2016 № 1757 «Про погодження заяви ПП «Шора» щодо можливості розміщення тимчасової споруди по вул. Героїв Дніпра, 4», відповідно до рішення Черкаської міської ради від 05.04.2012 №3-753 “Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд в м. Черкаси та внесення змін до рішення Черкаської міської ради” із подальшими змінами.

Суд вважає безпідставними твердження відповідача про необхідність внесення міською радою змін до комплексної схеми розташування тимчасових споруд щоразу під час видачі паспорту тимчасової прив’язки, оскільки Черкаською міською радою визначено допустимі межі для розміщення тимчасових споруд.

Посилання відповідача на відсутність технічних умов щодо інженерного забезпечення, спростовується наступним.

П. 2.6 Порядку № 224 зазначено, що до заяви додаються технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Згідно листа ПП «Шора» підприємство надає електроенергію для підключення тимчасової споруди з будівельного майданчика. Підключення до інших інженерних мереж не передбачено.

Крім того, суд зазначає, що порушення п. 2.10 Порядку № 224 не є самостійною підставою для скасування паспорту тимчасової прив’язки. Вказане твердження відповідачем не заперечувалось.

Отже судом встановлено, що позивачем до заяви про можливість розміщення ТС надані всі документи, що визначені Порядком № 224 розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, у зв'язку з чим 04.05.2017 управлінням планування та архітектури Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради на підставі рішення ВК ЧМР від 20.12.2016 № 1757 правомірно видано ПП «Шора» паспорт прив’язки тимчасової споруди № 685 – двох павільйонів для продажу квартир, загальною площею 21 кв. м. та 22,75 кв.м., по вул. Героїв Дніпра, 4, терміном до 17.03.2022.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 139, 205, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення головного інспектора будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування управління державної архітектурно – будівельної інспекції у Черкаській області ОСОБА_2 від 01.12.2017 №1752 “Про скасування дії паспорта прив’язки тимчасової споруди від 04.05.2017 № 685”.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_5 архітектурно-будівельна інспекція України (код ЄДРПОУ 37471912) на користь приватного підприємства “Шора” (код ЄДРПОУ 30284701) сплачений судовий збір в сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст рішення виготовлено 12.09 2018.