
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.08.2018 Справа №607/9789/18
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1,-
за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 порушив встановлений порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме: за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІV квартал 2017 року політичної партії «Українське об’єднання патріотів –УКРОП» встановлено, що 14.12.2017 року ОСОБА_1 здійснив внесок на суму 19801.98 грн. на поточний рахунок політичної партії «Українське об’єднання патріотів УКРОП» №26004052741642, відкритий в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» код МФО 300711).
Відповідно до листа Головного управління ДФС у Львівській обл. від 03.2018 № 12266/10/13-01-17-08-09 на дату здійснення внеску (14.12.2017 року) ОСОБА_2 мав податковий борг у сумі 3601,44 грн.
Згідно пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії» в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №60-22/107 від18.05.2018 року ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився з невідомих причин, судом вживалися усі необхідні заходи для належного повідомлення останнього про дату та час розгляду справи, однак рекомендовані повідомлення поверталися до суду у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя прийшов до наступних висновків.
Відповідно до диспозиції ст. 212-15 КУпАП, відповідальність особи настає у випадку порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП доведена матеріалами справи, а саме даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення №60-22/107 від 18.05.2018 року, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» з додатком, звітом політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» про майно, витрати і зобов’язання фінансового характеру, повідомлення департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 щодо надання пояснень, повідомленням Державної фіскальної служби України ГУ ДФС у Львівській області №12266/10/13-01-17-08-09 від 30.03.2018 року, висновком про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру №1073 від 05.04.2018 року політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП».
За таких обставин, вважаю що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, а саме – порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії» в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Як вбачається з матеріалів справи, правопорушення, вчинення якого інкримінується ОСОБА_1 мало місце 14.12.2017 року – дата здійснення внеску, однак було виявлено 16.04.2018 року – дата отримання листа від Головного управління ДФС у Львівській області від 30.03.2018 року №12266/10/13-01-17-08.09.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місця з дня його виявлення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
На момент розгляду адміністративних матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-15 КУпАП в суді закінчився строк, передбачений ст. 38 КУпАП.
За таких обставин, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, а провадження в даній адміністративній справі слід закрити у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Керуючись ст. 38, ст. 212-15, п. 7 ст. 247, ст.ст. 251, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, адміністративну справу відносно нього – провадженням закрити у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Головуючий суддяОСОБА_3