
328/2280/18
12.09.2018
3 /328/466/18
П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 вересня 2018 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за правопорушення, передбачене за ст.124 КУпАП,
встановив:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 21.08.2018 серії БД №379124 та додані матеріали, відповідно до яких 21.08.2018 о 08 годині 45 хвилин на автодорозі м.Василівка-м.Бердянськ ОСОБА_1 керуючи автомобілем ЗИЛ 431410, державний знак НОМЕР_1, не впевнившись в безпеці своїх дій здійснив маневр виїхавши на зустрічну смугу руху, де здійснив зіткнення з автомобілем ВАЗ 2103, державний знак 28658АЕ, який здійснював обгін його автомобіля. Чим порушив вимоги п.10.1, 14.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, правильною є практика повернення судами вмотивованими постановами протоколів про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, встановлено, що він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Частиною 1 статті 256 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме в ньому зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всупереч ст.256 КУпАП в протоколі не зазначено місце вчинення правопорушення.
Відповідно до ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Частиною другою цієї статті передбачено, що також може бути розглянута за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушника.
Згідно з положеннями ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
До протоколу про адміністративне правопорушення долучено пояснення ОСОБА_2, яке складено без зазначення дати та місця його складання, а також даних посадової особи, яка відібрала пояснення.
Відповідно до вимог ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що зібрані матеріали по справі про адміністративне правопорушення є неповними та підлягають поверненню для доопрацювання, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.256, 276, 278 КУпАП, суддя,
постановив:
Матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, повернути до Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя: