
02.08.18431/3929/18/9504/2018
Справа № 431/3929/18
Провадження № 1-кс/431/771/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про надання дозволу на проведення позапланової перевірки
02 серпня 2018 року м. Старобільськ
Слідчий суддя Старобільського районного суду Луганської області Озеров В.О., за участю секретаря с/з Дубініної О.О., розглянувши в залі суду в м. Старобільськ клопотання ст. слідчого СВ Старобільського ВП ГУНП в Луганській області Селезньової М.Г., погоджене прокурором Старобільської місцевої прокуратури Вихровою Н.В. у кримінальному провадженні № 12018130000000064 від 22.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки -
в с т а н о в и в:
02.08.2018 року ст. слідчий СВ Старобільського ВП ГУНП в Луганській області Селезньова М.Г. звернулась до суду з погодженим прокурором Старобільської місцевої прокуратури Вихровою Н.В. клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки.
Клопотання мотивоване тим, що 21.09.2017 Чмирівською сільською радою Старобільського району (код 04337587) на Інтернет майданчику «Прозорро» оголошено про проведення відкритих торгів щодо закупівлі сміттєвоза із заднім завантажувачем CBG-002 за очікуваною вартістю 1 150 000 грн. До участі у відкритих торгах були допущені три учасники: ТОВ «Трансспецтех» (код 39442527), ТОВ «Три-О-сервіс» (код 34596501) та ТОВ «Торговий дім «Комунальна техніка» (код 39588481). Найбільш економічно вигідною пропозицією була пропозиція ТОВ ««Торговий дім «Комунальна техніка», однак незважаючи на вказаний факт, переможцем торгів було визнано ТОВ «Трансспецтех». В подальшому за результатами проведених торгів, між переможцем - ТОВ «Трансспецтех» (код 39442527) та Чмирівською сільською радою Старобільського району було укладено договір №170 від 21.11.2017 на поставку сміттєвоза із заднім завантажувачем CBG-002 вартістю 1 149 000 грн. Згідно з п. 1.3. розділу 1 Договору - поставка товару здійснюється силами та засобами постачальника та вартість доставки входить до ціни товару. Згідно з розділом 3 Договору розрахунки між сторонами проводяться після отримання товару покупцем, у відповідності до виставленого рахунку-фактури та накладної, у безготівковій формі, шляхом перерахування покупцем коштів на рахунок постачальника з відстрочкою платежу до 5 календарних днів з дати поставки товару та підписання сторонами акту приймання - передачі товару. Згідно з п. 4.1. розділу 4 Договору товар повинен бути поставлений постачальником за адресою: 92740 Луганська область, Старобільський район, с. Чмирівка, вул. Запорізька, 15. Відповідно до п 4.3. розділу 4 Договору товар повинен бути поставлений до 31.12.2017. Згідно з п. 5.1 розділу 5 Договору у разі невідповідності товару державним стандартам, технічний характеристикам (умовам) та/або умовам даного Договору, покупець має право відмовитись від прийняття і оплати даного товару. Службові особи Чмирівської сільської ради Старобільського району, не дотримуючись умов укладеного договору, підготували пакет документів, необхідний для проведення оплати сміттєвоза, який до Чмирівської сільської ради поставлений не був, а саме: договір про закупівлю № 170 від 21.11.2017, специфікацію до договору № 170 від 21.11.2017, видаткову накладну № 2 ЕС від 21.11.2017, згідно з якою заступником голови Чмирівської сільської ради Старобільського району ОСОБА_4, 21.11.2017, сміттєвоз із заднім завантажувачем CBG-002 було отримано від посадових осіб ТОВ «Трансспецтех». За наявності вказаних документів начальник відділу фінансово-економічного розвитку ОСОБА_5 дала вказівку підготувати платіжне доручення № 1404 від 21.11.2017 для перерахування бюджетних коштів в сумі 1 149 000 грн. на рахунок ТОВ «Трансспецтех», що було зроблено 22.11.2017. До теперішнього часу сміттєвоз із заднім завантажувачем CBG-002 до Чмирівської сільської ради поставлений не був. Згідно з поясненнями ОСОБА_5 самого сміттєвоза вона не бачила, на облік товар не взято, відповідні реєстраційні документи відсутні, перераховані кошти в теперішній час по бухгалтерському обліку проведені як незавершене капітальне інвестування (рахунок 1311), де в теперішній час знаходиться сміттєвоз, вона не знає. Під час опитування заступника голови Чмирівської сільської ради Старобільського району ОСОБА_4 останній пояснив, що вказаний сміттєвоз, відповідно до накладної № 2 ЕС, він отримав 21.11.2017 у м. Києві, однак сміттєвоз станом на теперішній час до Чмирівської сільської ради Старобільського району не прибув, у зв'язку з тим, що, як пояснив ОСОБА_4, він був у несправному стані, а саме несправна система навантаження та пересування (на підтвердження останнім надано копію акту огляду транспортного засобу від 22.11.2017, тобто отримано сміттєвоз начебто 21.11.2017, а огляд проведено лише 22.11.2017), де в теперішній час знаходиться вказаний сміттєвоз, ОСОБА_4 не пояснив, коли він буде фактично поставлений до Чмирівської сільської ради, останній не знає. Вищевикладені факти свідчать про те, що службові особи Чмирівської сільської ради Старобільського району Луганської області, перебуваючи у змові зі службовими особами ТОВ «Трансспецтех», заволоділи бюджетними коштами у сумі 1 149 000 грн., виділеними на придбання сміттєвоза із заднім завантажувачем. В ході досудового розслідування встановлено, що 21.11.2017, Чмирівською сільською радою на рахунок №26009013061975 ТОВ «Трансспецтех» (код 39442527), відкритий у ПАТ «Сбербанк» (МФО 320627) перераховані грошові кошти у сумі 1 149 000 грн. з призначенням платежу «оплата за сміттєвоз із заднім завантаженням». У зв'язку з тим, що фактично сміттєвоз із заднім завантажувачем CBG-002 до Чмирівської сільської ради Старобільського району поставлений не був, зазначена дія суперечить вимогам розділу 3 договору №170 від 21.11.2017 та свідчить про протиправний характер дій службових осіб Чмирівської сільської ради Старобільського району та ТОВ «Трансспецтех».
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу не відбувається.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.
Виклик особи, у якої знаходиться інформація, до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, не здійснювався на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Кримінальне провадження № 120181300000000064 зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 22.03.2018 року з фабулою про те, що службові особи Чмирівської об'єднаної громади Старобільського району перебуваючи у змові з ОСОБА_6, який є засновником, директором та головним бухгалтером ТОВ «Трансспецтех» та ТОВ «УКР АГРО ТЕХ», ОСОБА_7 заволоділи бюджетними коштами у особливо великому розмірі, які були виділені на закупівлю сміттєвоза із заднім навантажувачем.
Для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, а також з метою повноти, всебічності та неупередженості дослідження всіх обставин, необхідно провести позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності Чмирівської сільської ради Старобільського району (код 04337587).
Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо обмеження втручання у діяльність суб`єктів господарювання» від 22.07.2014 № 1600-VII, що набрав чинності 17.08.2014, внесено зміни до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», згідно з яким однією з підстав для здійснення позапланових заходів є обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктів господарювання її законних прав. Згідно з ч. 2 ст. 6 вказаного Закону, проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачене законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно ч. 4 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
У відповідності до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно вимог до ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 84 КПК України, одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України віднесено і акти перевірок.
Згідно ч. 1 ст. 92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 19 КПК України, покладається на слідчого та прокурора.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
На даний час з КПК України виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40, якими прокурору та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Обставини кримінального провадження в сукупності з вищенаведеними нормами чинного законодавства України дають підстави для висновку, що для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, в слідчого та прокурора, з метою встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, є необхідність призначення позапланової перевірки, що має суттєве значення для встановлення ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.
Без проведення позапланової перевірки неможливо встановити наявність або відсутність ознак складу вказаного кримінального правопорушення.
Термін для проведення перевірки слід визначити у 15 робочих днів - з 15.08.2018 року по 30.08.2018 року включно, що буде достатнім періодом для виконання її завдань.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 92, 93 КПК України, постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання ст. слідчого СВ Старобільського ВП ГУНП в Луганській області Селезньової М.Г. погоджене прокурором Старобільської місцевої прокуратури Вихровою Н.В. у кримінальному провадженні № 12018130000000064 від 22.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки - задовольнити.
Призначити позапланову виїзну ревізію господарської діяльності Чмирівської сільської ради Старобільського району (код 04337587), яка розташована за адресою: Луганська область, Старобільський район, с. Чмирівка, вул. Запорізька, 15,за період часу з 21.09.2017 по 30.06.2018 рік.
Проведення ревізії доручити спеціалістам Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області, попередивши останніх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
В ході перевірки вирішити питання:
-Чи дотримано вимоги законодавства у сфері закупівель під час укладення договору про закупівлю від 21.11.2017 № 170 між Чмирівською сільською радою та ТОВ «ТРАНССПЕЦТЕХ», щодо придбання сміттєвозу із заднім завантажувачем CBG-002 (ідентифікатор закупівлі UA-2017-09-21-001484-a );
-Чи дотримано вимоги законодавства та умов договору про закупівлю від 21.11.2017 № 170 під час здійснення поставки сміттєвозу із заднім завантажувачем CBG-002;
-Чи дотримано вимог законодавства Чмирівською сільською радою при розрахунках з постачальником за сміттєвоз із заднім завантажувачем CBG-002;
-Чи спричинено матеріальну шкоду (збитки) при закупівлі сміттєвозу із заднім завантажувачем CBG-002, кому саме їх спричинено, та яка особа відповідальна за їх спричинення;
-Надати можливість фахівцям Державної аудиторської служби України в ході позапланової виїзної ревізії провести звірку у ТОВ «ТРАНССПЕЦТЕХ» (код ЄДРПОУ - 39442527) та, при необхідності, з іншими суб'єктами господарської діяльності.
Зобов'язати Чмирівську сільську раду Старобільського району код ЄДРПОУ 04337587) забезпечити допуск фахівцівУправління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області для проведення позапланової виїзної ревізії, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення перевірки.
Термін проведення ревізії визначити - 15 робочих днів: з 15.08.2018 року по 30.08.2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Озеров В.О.