Рішення № 76376403, 11.09.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2018
Номер справи
814/1447/18
Номер документу
76376403
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2018 р. № 814/1447/18 м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Карго-Сервіс", вул. Кірова, 238/4, оф. 428, м. Миколаїв, 54031 до відповідача:Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області, вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв, 54056 третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:Державна служба України з безпеки на транспорті, пр-т Перемоги, 14, м. Київ 135, 01135 про:визнання незаконною та скасування постанови від 05.04.2018 № 024148,ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області про визнання незаконною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 05.04.2018 № 024148.

Позивач обґрунтовує позов тим, що він не порушував ст.48 Закону України « Про автомобільний транспорт». Всі документи передбаченні чинним законодавством були в наявності у водія.

Відповідач відзив суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов визнається судом, як визнання позову.

Позивач надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідив матеріали справи, оцінив наявні докази , суд встановив:

12.04.2018 позивач отримав постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 05.04.2018 № 024148, прийняту управлінням Укртрансбезпеки в Миколаївській області. В постанові зазначено, що позивач 02.03.2018 на а/д М-14 «Одеса-Мелитопіль-Новоазовськ» допустив порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України « Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 цього Закону, а саме: посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, протоколу проведення адаптації тахографу, щоденних листків режиму праці та відпочинку водія ОСОБА_1 (Сканія денж.номер ВЕ 1657 ВС) акт 043320 та стягнуто з ТОВ «Транс-Карго-Сервіс» адміністративно-господарський штраф в сумі 1700 грн.

Відповідно до ст.48 Закону України « Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Згідно з п.3.3. Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої наказом міністерства транспорту та зв’язку України № 385 від 24.06.2010 передбачено, що водій транспортного засобу, обладнаного тахографом: має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом.

Статтею 10 Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) передбачено, що Договірні Сторони приписують встановлення й використання на транспортних засобах, зареєстрованих на їхній території, контрольних пристроїв відповідно до таких вимог: d) Необхідно, щоб члени екіпажу постійно мали при собі й могли надати для інспекції бланки для записів за поточний тиждень та за останній день попереднього тижня, протягом якого вони керували транспортним засобом.

Позивач надав суду свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу SCANIA, реєстраційний номер НОМЕР_1, посвідчення водія ОСОБА_1, протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу SCANIA, реєстраційний номер НОМЕР_1 від 13.03.2017.

Тахокарти не були надані, оскільки відповідно до вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, водії повинні зберігати тахокарти за поточний тиждень та за останній день попереднього тижня, протягом якого вони керували транспортним засобом. Транспортний засіб працівники відповідача зупинили 12.03.2018, до суду позивач звернувся у червні 2018, тому у позивача відсутній обов’язок зберігати тахокарти більше тижня.

Оскільки позивачем були надані всі документи, відсутність яких стала підставою для застосування до позивача адміністративного-господарського штрафу, дати видачі цих документів свідчить, що вони об’єктивно існували до дня проведення перевірки, тому постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 05.04.2018 № 024148 належить скасувати.

Відповідно до ст. 77 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно зі ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідачем не доведено, що постанова є правомірною та прийнята відповідно до вимог чинного законодавства, тому позов належить задовольнити.

За таких обставин, позов належить задовольнити.

Судові витрати розподіляються відповідно до ст.139 КАС України та належить повернути позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Карго-Сервіс" (вул. Кірова, 238/4, оф. 428, м. Миколаїв, 54031, ідентифікаційний код 36270804) до Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області (вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв, 54056, ) задовольнити.

2. Скасувати постанову від 05.04.2018 року № 024148.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області (вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв, 54056 ) на користь Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Карго-Сервіс" (вул. Кірова, 238/4, оф. 428, м. Миколаїв, 54031, ідентифікаційний код 36270804) судовий збір у сумі 1762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні), сплачений платіжним дорученням № 2029 від 08.06.2018 року.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду – 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження – 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Т. О. Гордієнко