Рішення № 76349312, 28.08.2018, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.08.2018
Номер справи
761/29731/17
Номер документу
76349312
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 761/29731/17

Провадження № 2-а/761/480/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Осаулова А.А.

за участю секретаря Вольда М.А.

та представника відповідача Ткаченко Т.Г.,

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання дії (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

У серпні 2017 року ОСОБА_2 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до Київського міського військового комісаріату (надалі Відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (надалі - Відповідач-2), в якому просив:

-визнати протиправними дії (бездіяльність) Відповідача 1 щодо невнесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення , що отримані позивачем протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби - грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільнені як такі, що порушують вимоги п.10 Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 року за №389;

-визнати протиправними дії (бездіяльність) відповідача 2 щодо не виконання покалдених на нього завдань за п.п.1,3, п.4 Положення про головін управління Пенсійного фонду України, областях, містах Києва та Севастополя, що затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 року за №28-2 щодо здійснення контролю за призначенням і виплатою пенсії позивачу;

- визнати протиправними дії головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві (код ЄДРПОУ 22869069) щодо обчислення розміру та виплати ОСОБА_2 пенсії з грошового забезпечення без урахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;

- зобов'язати Київський міський військовий комісаріат (код ЄДРПОУ 07774420) подати до головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві (код ЄДРПОУ 22869069) довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразову грошову допомогу при звільненні;

- зобов'язати головне управління Пенсійного Фонду України в м.Києві (код ЄДРПОУ 22869069) після отримання від Київського міського військового комісаріату довідки про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_2 пенсію в розмірі, обчисленій з грошового забезпечення, до складу якого включені грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексації та одноразова грошова допомога, які позивач отримав протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;

- зобов'язати головне управління Пенсійного Фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 22869069) здійснити виплату ОСОБА_2 недоплаченої частини основного розміру пенсії з часу виникнення права на призначення пенсії;

- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 22869069) подати протягом десяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України;

Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що він перебуває на обліку ГУПФУ в м.Києві та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Проте при розрахунку розміру пенсії Позивача не включено суму отримуваних ним при звільненні коштів грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації та одноразової грошової допомоги при звільнені, тобто усіх доплат, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Разом з тим, він звертався до відповідача 2 із заявами про призначення та виплату пенсії із урахуванням вказаних виплат, але отримав відмову у виплаті підвищеної пенсії з наведених ним підстав. При зверненні до відповідача 1 із заявами про видачу довідки про додаткові види грошового забезпечення, позивач отримав довідку без включення додаткових виплат до неї, що є порушенням вимог п.10 Положення про військові комісаріати Київським МВК. Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві відмовило Позивачу у перерахунку пенсії, оскільки чинне пенсійне законодавство не містить відповідних норм, які б надавали можливість здійснити перерахунок пенсії. Позивач вважає, що діями відповідачів порушуються його права та такі дії не відповідають вимогам закону та судовій практиці з розгляду справ вказаної категорії, а тому звернувся до суду з даним адміністративним позовом з метою захисту свого порушеного права.

Відповідач-1 через канцелярію суду подав відзив по справі, в якому зазначив, що відповідно до чинних нормативних актів, види доплат, які просить врахувати Позивач до грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відносяться до разових платежів і мають характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту військовослужбовців, а тому не можуть враховуватися при розрахунку пенсії позивача. Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 14 травня 2015 року №4-рп/2015 вказав, що встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належить лише надбавки, доплати, підвищення. Крім цього, зазначив, що Київський міський військовий комісаріат вправі для перерахунку пенсії позивачеві підготувати довідку про розмір грошового забезпечення лише у випадку надіслання Головним управлінням пенсійного фонду України до Київського міського військового комісаріату списку осіб, пенсії які підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку проведення перерахунку пенсій, у якому буде зазначено позивача.

Відповідач-2 в судове засідання свого представника не направив, про дату і час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву не подавав.

Ухвалою Шевченківського районного суду м.Києва від 21.11.2017 року вказану адміністратину справу було направлено для розгляду за підсудністю до Окружного адміністративного суду м.Києва. Між тим, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2017 року вказану ухвалу було скасовано та справу повернуто суду першої інстанції для продовження розгляду.

Після надходження вказаної справи до Шевченківського районного суду м.Києва її було передано в провадження судді Осаулову А.А.

Як відомо, 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.

У відповідності до п. 12 Розділу VІІ Перехідних Положень КАС України в новій редакції, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 17 січня 2018 року у вказаній адміністративній справі було відкрито спрощене позовне провадження із викликом сторін по справі.

Ухвалою суду від 18.04.2018 року заяву ОСОБА_2 про відвід судді Осаулова А.А. було відхилено.

Ухвалою суду від 28.08.2018 року було відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача 1 про зупинення провадження у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

З Витягу із Наказу Міністра оборони України (по особовому складу» від 28 жовтня 2011 року вбачається, що підполковник ОСОБА_2, провідний науковий співробітник науково-організаційного відділу Центрального науково-дослідного інституту озброєння і військової техніки Збройних Сил України, звільнено з військової служби у запас за пунктом «б» (за станом здоров»я), з правом носіння військової форми одягу (а.с.11).

Згідно пенсійного посвідчення №2695512831 ОСОБА_2 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за вислугу років з грудня 2011 року (а.с. 12).

Судом встановлено, що Позивач звертався до Київського міського військового комісаріату із відповідною заявою про оформлення довідки з урахуванням одноразових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для проведення відповідного перерахунку.

Між тим, листом від 03.08.2017 року № РОС/5271 Відповідач-1 зобов»язав військову частину А4566 підготувати та надати довідку про основні та додаткові види грошового забезпечення позивача.

В подальшому було надано довідку військовою частиною від 07.08.2018 року за №171, яка по змісту не містила у собі визначені у позові додаткові виплати грошового забезпечення військовослужбовця ОСОБА_2

На заяву позивача Відповідач-2 у своєму листі від 28.07.2017 року зазначив, що в ст. 43 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 не зазначені такі види грошового забезпечення як грошова допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, одноразова грошова допомога при звільненні, їх не може бути враховано до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до Закону. В зв'язку з викладеним Позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії.

Так, відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно з положеннями ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, помісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20.12.1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII).

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені статтею 38 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пільги, гарантії та компенсації.

Частинами 1 та 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена статтею 15 Закону № 2011-ХІІ.

Отже, зазначені види допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03.07.1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Такі висновки відповідають правовим позиціям, викладеним у постановах Верховного Суду України від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15.

Отже, суд вважає, що в даному випадку позивач має право на призначення та отримання пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі, який має бути обчислений з грошового забезпечення до якого включені грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація,та одноразова грошова допомога при звільненні.

Відповідно до п.З Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 року № 389 (далі за текстом - Положення про військкомати), військові комісаріати Автономної Республіки Крим, областей та м. Києва (далі - обласні військові комісаріати) підпорядковуються оперативному командуванню, в зоні відповідальності якого вони перебувають згідно з військово-адміністративним поділом території України.

Згідно п.п. 9-10 Положення про військкомати, військові комісаріати відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть облік осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах в запас або у відставку (далі - особи, звільнені з військової служби), які проживають на відповідній території, для оформлення документів, що додаються до пенсійної справи відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; забезпечують оформлення та подання документів органам Пенсійного фонду України для призначення (перерахунку) пенсій особам, звільненим з військової служби, і членам їх сімей відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також у передбачених законодавством випадках виплату грошової допомоги особам, звільненим з військової служби, і сім'ям загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил.

Таким чином, у м. Києві повноваження обласного військового комісаріату виконуються Київським міським військовим комісаріатом.

Згідно абз. 2, 4, 5 п. 2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затверджена наказом Міноборони від 31.12.2014 № 937 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 22.01.2015 р. за № 73/26518, на обласні військові комісаріати покладаються:

-оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом песій особам, звільненим з війської служби та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби;

-визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (зі змінами) та від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (зі змінами) (далі - Порядок подання документів для призначення пенсій). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою;

-складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів із числа осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей під час перерахунків пенсій.

При цьому, за умовами п.3 постанови КМУ від 13 лютого 2008р. №45 «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подаються їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органам, з якого особи були звільненні із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Згідно п. 7 Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 р. за № 135/13402, для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються серед іншого відповідні документи для призначення пенсії, а саме такі як довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії (бездіяльність) Київського міського військового комісаріату щодо невидачі довідки про додаткові види грошового забезпечення із зазначенням у ній даних щодо розміру сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні є незаконними.

Згідно положень ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач-1 не довів правомірності своїх дій при відмові у видачі позивачу довідки із зазначеннях усіх розмірів додаткового грошового забезпечення.

За умовами ч.2ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше, як за позовною заявою, поданною відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб»єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб»єктів владних повноважень.

Відповідно до п.4 ч.2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ч.4 ст. 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Відтак, суд вважає за можливе з метою захисту інтересів позовача визнати неправомірними дії Київського міського військового комісаріату щодо не підготовки та не поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки про перерахунок пенсії відносно ОСОБА_2 із урахуванням відповідних видів грошового забезпечення та також зобов»язати Київський міський військовий комісаріат оформити (підготувати, скласти) довідку про усі, в тому числі додаткові види грошового забезпечення, отриманих ОСОБА_2 за останніх 24 місяці перед місяцем звільнення з військової служби, яка має містити дані щодо розміру сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні, також подати її до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві довідку.

При цьому, позов не підлягає задоволенню у частині визнання дій відповідача 2 неправомірними та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві після отримання відповідної довідки здійснити перерахунок та виплату пенсії Позивачу з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги, індексації та одноразової грошової допомоги при звільнені, з урахуванням вже виплачених коштів, так-як ця вимога є передчасною у зв'язку з тим, що перерахунок пенсії здійснюватиметься останнім вже після надходження відповідної довідки від Київського міського військового комісаріату, з урахуванням якої необхідно призначити пенсію. Між тим, зважаючи на її відсутність вважати, що відповідач 2 знову відмовить та захистити права позивача таким чином на майбутнє у суду підстав немає.

Згідно висновків Європейського суду з прав людини зазначеного у рішенні у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994 року №303А, п.2958 - суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов»язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чимном зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються, Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов»язує суди обгруунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий,що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов»язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.

Відтак, суд не знаходить за доцільне спростовувати у вказаному рішення кожний аргумент позивача щодо протиправності дій відповідача 2, оскільки по суті захист прав позивача на майбутнє законодавством не передбачено.

Розподіляючи судові витрати, суд керується положеннями ст. 139 КАС України.

На підставі, керуючись ст.ст.22, 46 Конституції України, ст. 33,37 Закону України «Про державну службу», ст.2 Закону України «Про оплату праці», ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 12.09.1997 року, керуючисьст.ст. 2, 73, 74, 77, 241, 242, 296 382, 383 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві, Київського міського військового комісаріату про визнання дії (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Київського міського військового комісаріату щодо не підготовки та не поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки про перерахунок пенсії відносно ОСОБА_2 із урахуванням відповідних видів грошового забезпечення.

Зобов»язати Київський міський військовий комісаріат оформити (підготувати, скласти) довідку про усі, в тому числі додаткові види грошового забезпечення, отриманих ОСОБА_2 за останніх 24 місяці перед місяцем звільнення з військової служби, яка має містити дані щодо розміру сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні.

Зобов»язати Київський міський військовий комісаріат подати до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві довідку про усі, в тому числі додаткові види грошового забезпечення, отриманих ОСОБА_2 за останніх 24 місяці перед місяцем звільненням з військової служби, яка має містити дані щодо розміру сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні.

В задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду до або через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Суддя: А.А.Осаулов ( А.А.Осаулов

Повний текст складено 07.09.2018 року