
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 cерпня 2018
м.Харків
справа № 639/5346/17
провадження 2-а/639/68/18
Жовтневий районний суд м.Харкова
у складі: головуючого - судді Єрмоленко В.Б.
за участю секретаря-Погрібняк А.В.
Учасники справи:
позивач-ОСОБА_2представник відповідачів- Суп Є.Ю., Бурч В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України та з урахуванням уточнень просить:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) з боку Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо надання відповідних належних фінансових та інших документів до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для призначення належної пенсії після виключення позивача зі списків військової частини, зобов'язання скласти довідки, здійснення контролю за перерахунком пенсії, здійснення перерахунку та виплати пенсії;
- визнати протиправними дії ( бездіяльність) Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо оформлення, подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів для призначення пенсії ОСОБА_2, не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби: грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп.;
-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яка полягала в несвоєчасному призначенні, перерахунку, обчисленні, здійсненні контролю та виплаті пенсії позивачу відповідно до наданої довідки до пенсійного фонду, яка видана ОСОБА_2 за період з 01.03.2015 р. по 30.03.2017 р. йому нараховано, з грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп.,які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;
-зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України отримати у військовій частині 9951 довідку ( довідки) про додаткові види грошового забезпечення, довідку про розмір грошового забезпечення або скласти її самостійно, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання від Адміністрації Державної прикордонної служби України довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії та довідки про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби, здійснити перерахунок розміру пенсії та виплачувати пенсію, обчисливши розмір з грошового забезпечення , з урахуванням вищезазначених видів грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, одноразової грошової допомоги при звільненні, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп.;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_2 сум недоплаченої частини основного розміру пенсії з нарахуванням компенсаціїї втрати частини доходу з 31.03.2017 р.;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрацію Державної прикордонної служби надати звіт про виконання судового рішення та стягнути з відповідачів судові витрати на користь позивача.
В обґрунтування позову зазначено, що позивач проходив військову службу за контрактом у військовій частині 9951 м.Харкова Державної прикордонної служби України з 15.03.1995 р. по 30.03.2017 р. За ст. 26 ч.8 п. 1 п/п «ї» був звільнений з військової служби з посади інспектора прикордонної служби 1 категорії відділу прикордонної служби «Веселе» Харківського прикордонного загону в запас Збройних Сил України. При обчисленні пенсії ГУ ПФУ в Харківській області не враховані додаткові види грошового забезпечення, а саме матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в травні 2016 р. у розмірі 760 грн., в березні 2017 р. в сумі 760 грн., допомога на оздоровлення, що не перевищує місячного грошового забезпечення в травні 2016 р. в сумі 3889 грн. 30 коп., в березні 2017 р. у розмірі 5333 грн. 30 коп, одноразова грошова допомога у розмірі 50% місячного грошового забезпечення за 24 повних календарних років служби в березні 2017 р. в сумі 63 999 грн. 60 коп., хоча з циї сум було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ( а.с. 69-71, 77-80, 90-93, 193-196).
Від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надійшла письмові заперечення проти позову ОСОБА_2 з посиланням на те, що перелік видів грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів, звільнених військовослужбовців, встановлений п. 7 постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 р. № 393 є вичерпним, отже при призначенні пенсії додержані вимоги ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та п. 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393. Крім того, документи для призначення та проведення перерахунку подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами силових структур. Види грошового забезпечення, на які посилається позивач, мають тимчасовий характер, їх мір не є фіксованим, виплата здійснювалася періодично, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні ( а.с. 55-59).
У письмових запереченнях Державної прикордонної служби України відповідач стверджує, що при нарахуванні, а так само перерахунку пенсії військовослужбовцям враховуються тільки такі види додаткових видів грошового забезпечення, як надбавки, доплати, підвищення, які встановлені законодавством України і мають щомісячний характер, а також премії. Відповідач посилається на те, що діяв виключно в межах та у спосіб, визначений законодавством, всі документи для призначення пенсії, в тому числі довідку з додатковими видами грошового забезпечення подані до органів Пенсійного фонду України своєчасно, підстав для врахування при розрахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення немає ( а.с. 72-73, 149-154).
У відповіді на відзив позивач фактично посилається на доводи, викладені у первісній позовній заяві ( а.с. 161-175)
Ухвалою Жовтневого районного суду м.Харкові від 09.10.2017 р. відкрито провадження у справі, ухвалою суду від 15.12.2017 р. справу передано на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду ( а.с. 132-133).
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 15.01.2018 р. адміністративна справа прийнята до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.Ухвалою суду від 14.02.2018 р. адміністративна справа передана на розгляд Жовтневому районному суду м.Харкова ( а.с. 177-179).
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги і просив їх задовольнити.Представники відповідачів проти позову заперечували, підтвердили свою позицію, викладену письмово.
Суд, вислухавши пояснення позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих доказів, приходить до наступного.
Позивач ОСОБА_2 проходив військову службу за контрактом в ЗС України, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перебуває на пенсійному обліку у ГУ ПФУ в Харківській області.
ОСОБА_2 у березні 2017 р. звернувся до Адміністрації Держприкордонслужби України щодо питання усунення порушень, допущених у квітні 2017 р. при оформленні документів про види і розміри грошового забезпечення, з яких обчислюється пенсія, отримавши відповідь, а також довідку про розміри видів грошового забезпечення, нарахованих та виплачених за останні 24 місяці служби перед звільненням, тобто за період з 01.01.2015 р. по 28.02.2017 р. , копії особистих карток грошового забезпечення( а.с. 22, 27,81-85, 94-98).
З наданих довідок, особистих карток грошового забезпечення вбачається, що позивач щомісячно отримував винагороди за бойове чергування, премії, надбавки за ризик. У січні 2015 р. він отримав грошову допомогу на оздоровлення у розмірі 2666,25 грн., у травні 2016 р. в сумі 3889,30 грн., у квітні 2017 р. - 5333,30 грн., для вирішення соціально-побутових питань у 2015-2016 р.р. - 645 грн. і 760 грн.відповідно.Винагорода за тривалість безперервної служби виплачена у жовтні 2015 р. в сумі 525 грн.У березні 2017 р. ОСОБА_2 отримав одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 63999,60 грн.
Довідкою відповідача підтверджено, що винагорода за бойове чергування, тривалість безперервної служби, премії, компенсації враховані в розмірі нарахованого грошового забезпечення, з якого здійснюється нарахування та утримання ЄСВ. Поряд з цим, з компенсації за харчування та одноразової грошової допомоги при звільненні ЄСВ не утримувалось, оскільки не передбачено чинним законодавством ( Постанова Кабінету Міністрів України № 1170 від 22.12.210 ).Індексація за період з 2016-2017р. не нараховувалась і не виплачувалась.
Постановою Жовтневого районного суду м.Харкова від 28.11.2017 р., яке набрало законної сили постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2018 р. задоволені позовні вимоги ОСОБА_2, визнані протиправними дії( бездіяльність) Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо оформлення та подання документів для призначення пенсії, дії ( бездіяльність) ГУ ПФУ в Харківській області щодо здійснення контролю за призначенням ( перерахунком) і виплатою пенсії, зобов'язано Адміністрацію Державної прикордонної служби України отримати у військовій частині 9951 довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_2 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди та подати зазначену довідку до ГУ ПФУ в Харківській області, після чого призначити та виплачувати позивачу пенсію у розмірі, обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" (з наступними змінами) встановлено щомісячну додаткову грошову винагороду для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 7 листопада 2007 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 закону України №2011-XII), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом України №2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 Постанови №1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови №1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
За приписами ч.1 ст.43 Закону України №2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV.
Згідно з ч.2 ст.43 Закону України №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (далі - постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне.
Статтею 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що до виплат (доходів), які враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п.1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міноборони від 11.06.2008 №260, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до п.7 ст.7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170 "Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не містить таких видів виплат, як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за тривалість безперервної військової служби .
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення, індексації, винагорода за бойове чергування, за тривалість безперервної служби , премії, компенсації за невикористану щорічну основну відпустку , які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби та з яких нараховані і сплачені страхові внески, мають бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Що стосується одноразової грошової допомогу при звільненні у розмірі 63999,60 грн., то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170 єдиний соціальний внесок із зазначеної суми не сплачувався, така виплата носить одноразовий характер, а тому не може бути включена до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.
Відповідно до ст. 382 КАС України, суд який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Таким чином, встановлення судового контролю за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов'язком суду. Отже, судовий контроль є диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об'єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами. У позові, а також у поясненнях в судовому засіданні ОСОБА_2 не навів аргументованих доводів, що рішення суду буде відповідачем тривалий час не виконуватись.З огляду на зазначені обставини така вимога позивача також не підлягає задоволенню.
За правилами ч. 1, ч.3, ч.6ст.139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.7, 9, 19, 77, 90, 243, 245, 250, 295 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів для призначення належної пенсії ОСОБА_2 після виключення його зі списків військової частини, невнесення у довідку грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп.
Визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення контролю за призначенням ( перерахунком) і виплатою пенсії ОСОБА_2 відповідно до наданої довідки за період з 01.03.2015 р. по 30.03.2017 р., з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп., які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби.
Зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України отримати у військовій частині 9951 довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_2 , які він отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби і з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування , з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп. та подати таку довідку( довідки) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області, після отримання від Адміністрації Державної прикордонної служби України належним чином оформленої довідки про додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії, які ОСОБА_2 отримував протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення з військової служби та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і містить дані щодо отриманих: грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби у розмірі 525 грн., премії у розмірі 200 грн., компенсації за 8 днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп. здійснити перерахунок розміру пенсії та виплачувати ОСОБА_2 пенсію у розмірах , що обчислити з грошового забезпечення, з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за бойове чергування, за тривалість безперервної служби , премії , компенсації за дні невикористаної щорічної основної відпустки за 2017 рік в сумі 1422 грн. 21 коп.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області здійснити виплату ОСОБА_2 сум недоплаченої частини основного розміру пенсії, з нарахуванням компенсації втрати частини доходу з 31.03.2017 р.
У задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_2 - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області, Адміністрації Державної прикордонної служби України на користь ОСОБА_2 судовий збір по 647 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідком апеляційного перегляду.
Повний текст рішення буде складено 07.09.2018.
Сторони: Позивач- ОСОБА_2 ( ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1). Відповідачі: Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області ( м. Харків, пл.Свободи,5, Держпром, 3 під., 2 пов. код ЄДРПОУ 14099344); Адміністрація Державної прикордонної служби України ( ЄДРПОУ 00034039, м.Київ, вул. Володимирівська, 26).
СУДДЯ -