Рішення № 76299124, 07.09.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2018
Номер справи
815/1610/18
Номер документу
76299124
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1610/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Стефанова С.О.,

за участю секретаря судового засідання – Гунька О.В.,

представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю),

представника відповідача – ОСОБА_2 (за довіреністю),

представника третьої особи – ОСОБА_3 (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Великомихайлівської селищної ради Великомихайлівського району Одеської області, треті особи: КП «Злагода», КП «Сількомунгосп» про визнання протиправним та скасування рішення від 23 лютого 2018 року, -

В С Т А Н О В И В :

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов депутата Одеської обласної ради УІІ скликання ОСОБА_6 до Великомихайлівської селищної ради Великомихайлівського району Одеської області, треті особи: КП «Злагода», КП «Сількомунгосп» про визнання протиправним та скасування рішення від 23 лютого 2018 року.

Пред’явлена позовна заява підлягала залишенню без руху, оскільки була подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв’язку з чим ухвалою судді від 12.04.2018 року вказаний позов був залишений без руху та позивачу наданий 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

На виконання ухвали суду від 12.04.2018 року позивачем було подано виправлений адміністративний позов у новій редакції, в якому, окрім депутата Одеської обласної ради УІІ скликання ОСОБА_6, у якості позивачів також було зазначено фізичних осіб: ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Ухвалою судді від 27 квітня 2018 року в частині вимог депутата Одеської обласної ради УІІ скликання ОСОБА_6 повернуто позивачу.

Ухвалою судді від 21 травня 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Великомихайлівської селищної ради Великомихайлівського району Одеської області, треті особи: КП «Злагода», КП «Сількомунгосп» про визнання протиправним та скасування рішення від 23 лютого 2018 року. Призначено підготовче засідання на 11 червня 2018 року о 10:00 годині.

В обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що 23.02.2018 року Великомихайлівською селищною радою прийнято рішення «Про затвердження тарифу на централізоване та привозне водопостачання КП «Злагода» та «Сількомунгосп», згідно якого встановлено на території населених пунктів Великомихайлівської селищної ради для КП «Злагода» тариф на централізоване водопостачання, за 1 куб.м - 15,50. Встановлено для КП «Сількомунгосп» по населеним пунктам та території Гребениківського старостинського округу наступні тарифи: - централізоване водопостачання, за 1 куб. м. 15,50 грн.; - на доставку однієї автоцистерни води, за 4 куб.м. - 150 грн.; - на доставку однієї автоцистерні води, за 2 куб. м. – 107,00 грн. Позивачі вважають, що при прийнятті оскаржуваного рішення суб'єкт владних повноважень діяв всупереч встановленому законом порядку, необґрунтовано, упереджено, без з'ясування необхідних обставин, що мали значення для прийняття рішення, чим порушено законні інтереси територіальної громади, а саме порушено вимоги ст.13 Закону України «Про місцеве самоврядування» в частині не проведення громадських слухань під час прийняття рішення про підвищення тарифів на послуги з централізованого та привозного водопостачання. Також позивачі зазначають, що відповідачем та третіми особами допущено ряд порушень вимог законодавства під час доведення до громадян інформації про зміну тарифів на послуги з централізованого та привозного водопостачання та при прийнятті рішення 29 сесії VII скликання депутатів Великомихайлівської селищної ради Одеської області від 23.02.2018 року про затвердження тарифів на послуги з централізованого та привозного водопостачання. Так відповідно до п. 2.3 наказу № 390 від 30.07.2012 р. «Про порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» передбачено, що суб'єктами господарювання, що надають комунальні послуги (послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до відома споживачів доводиться така інформація: загальний розмір тарифу та його структура (плановані витрати за елементами, прибуток, податок на додану вартість); обґрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планового економічно обґрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу, зазначення відсотка зростання основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, паливо-мастильних матеріалів), визначення відсотка підвищення тарифу тощо); інша додаткова інформація, визначена суб'єктом господарювання та/ органом, уповноваженим встановлювати тарифи. Як вбачається з інформаційного листа опублікованого КП «Злагода» у районній газеті «Єдність» окрім остаточної суми тарифу, суб’єктом господарювання не надано жодної інформації, передбаченої п.2.3 Наказу та не було доведено розрахунки про зміну тарифів на послуги з централізованого та привозного водопостачання, до громади, що вводить територіальну громаду в оману стосовно реальної вартості цих послуг. КП «Сількомунгосп» взагалі не було проінформовано населення про наміри змінити тарифи. Непоінформованість громади про підвищення тарифів та відповідних розрахунків позбавило їх можливості надати свої пропозиції чи зауваження. Також позивачі зазначають, що рішення Великомихайлівської селищної радіиОдеської області від 23.02.2018 року прийнято з порушенням процедури йога прийняття, передбаченого ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ч. 3 якого вказує, що органи місцевого самоврядуванні встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання), а оскільки ані позивачам, ані громаді не було надано розрахунків, перевірити відповідність таких тарифів діючому законодавству взагалі не уявляється можливим.

22 червня 2018 року представником відповідача через канцелярію суду (вхід. № 17765/18) було подано відзив на позов, згідно якого, відповідач позивні вимоги не визнає та просить суд в задоволенні позову відмовити, посилаючись в цілому на те, що рішення Великомихайлівської селищної ради від 23.02.2018 року прийнято в інтересах об’єднаної територіальної громади, неупереджено та відповідно до чинного законодавства України. Зокрема, відповідач зазначає, що в матеріалах справи наявна копія публікації в видавництві «Єдність» від 16.02.2018 року, щодо оприлюднення проекту тарифів на централізоване водопостачання КП «Злагода» на 2018-й рік. Таким чином, об’єднана територіальна громада мала всю необхідну інформацію щодо проекту тарифів на централізоване водопостачання та необхідні засоби для проведення громадських слухань з даного питання, але жодних заяв, зауважень і пропозицій на адресу Великомихайлівської селищної ради не надходило підтвердженням цього є відсутність останніх в матеріалах справи. Виконавчим комітетом Великомихайлівської селищної ради з метою прозорості, врахування інтересів об’єднаної територіальної громади та суб’єктів надання послуг з централізованого водопостачання було винесено на розгляд постійних комісій Великомихайлівської селищної ради, клопотання КП «Злагода» щодо затвердження тарифів на централізоване водопостачання та фінансовий звіт за 2017 рік по КП «Сількомунгосп», для обрахування об’єктивного та рентабельного тарифу, з подальшим його затвердженням на пленарному засіданні Великомихайлівської селищної ради від 23.02.2018 року, що підтверджується копією протоколу двадцять дев’ятої сесії Великомихайлівської селищної ради сьомого скликання від 23.02.2018 року.

20 червня 2018 року через канцелярію суду (вхід. № ЕП/3481/18) від представника позивачів надійшла відповідь на відзив.

У підготовчому судовому засіданні 09 липня 2017 року представником третьої особи КП «Злагода» було подано пояснення по справі, які були залучені судом до матеріалів справи, відповідно до яких представник третьої особи просить суд відмовити у задоволенні позову, посилаючись в цілому на те, що КП «Злагода» звернулось до Великомихайлівської селищної ради з клопотанням про підвищення тарифів на водопостачання шляхом їх коригування, що було зумовлено збитковістю КП «Злагода» у зв’язку зі змінами протягом строку дії тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/ виробника – зокрема, відбулось збільшення мінімальної заробітної плати, підвищились ціни на паливно-енергетичні ресурси, зросла вартість електроенергії. При цьому Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає можливість, окрім формування та встановлення нового тарифу, коригувати встановлені тарифи на житлово-комунальні послуги у разі зміни протягом строку дії тарифу обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат. Отже, відповідне коригування тарифів відбулося в межах та на підставі чинних на момент прийняття рішення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Ухвалою суду від 16 липня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 20 серпня 2018 року на 11:30 годину.

У судовому засіданні представник позивачів підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві та у відповіді на відзив.

У судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав та просив суд в задоволенні позову відмовити, посилаючись на обставини, викладені у відзиві на позов.

Представник третьої особи – КП «Злагода» у судовому засіданні відносно задоволення позову також заперечував, посилаючись на обставини, викладені у поясненнях по справі.

Представник третьої особи - КП «Сількомунгосп» у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи без участі представника КП «Сількомунгосп», в якій зазначив, що відносно позовних вимог заперечують у повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та відзив, перевіривши їх доказами, суд виходив з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що 23.02.2018 року Великомихайлівською селищною радою прийнято рішення «Про затвердження тарифу на централізоване та привозне водопостачання КП «Злагода» та «Сількомунгосп» на території Великомихайлівської селищної ради», яким, зокрема, встановлено на території населених пунктів Великомихайлівської селищної ради для КП «Злагода» тариф на централізоване водопостачання, за 1 куб.м - 15,50 грн. та встановлено для КП «Сількомунгосп» по населеним пунктам та території Гребениківського старостинського округу слідуюючі тарифи: - на централізоване водопостачання, за 1 куб. м. 15,50 грн.; - на доставку однієї автоцистерни води, за 4 куб.м. - 150 грн.; - на доставку однієї автоцистерни води, за 2 куб. м. – 107,00 грн. (а.с. 19 том 1).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що. представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 10 Закону України № 280 від 21.05.1997 року «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські рада є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України. цим та іншими законами; представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 цього Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 зазначеного Закону виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, зокрема, належать власні (самоврядні) повноваження: встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Абзацом 8 ст. 13 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» визначено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води та питного водопостачання належать встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення (крім тарифів на ці послуги, які встановлюються Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України).

Згідно п.2 ч. 1 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема, встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).

При цьому згідно з ч. 10 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) у разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів. При цьому перерахунок цін/тарифів може проводитися шляхом коригування лише тих складових структури цін/тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення. При коригуванні додатково враховується компенсація втрат (або вилучення необґрунтовано отриманих прибутків) від застосування не скоригованої на зміну вартості окремих витрат ціни/тарифу в період до встановлення скоригованих цін/тарифів.

Аналогічні положення містить п. 7 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі зміни протягом строку дії тарифів обсягу окремих витрат, пов'язаних із провадженням ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, з причин, які не залежать від ліцензіата, зокрема збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, може проводитися перерахування тарифів шляхом коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.

Як встановлено судом, КП «Злагода» звернулось до Великомихайлівської селищної ради з клопотанням про підвищення тарифів на водопостачання шляхом їх коригування, що було зумовлено збитковістю КП «Злагода» у зв’язку зі змінами протягом строку дії тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/ виробника – зокрема, відбулось збільшення мінімальної заробітної плати, підвищились ціни на паливно-енергетичні ресурси, зросла вартість електроенергії (а.с. 197-208 том 1).

При цьому Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає можливість, окрім формування та встановлення нового тарифу, коригувати встановлені тарифи на житлово-комунальні послуги у разі зміни протягом строку дії тарифу обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат.

Отже, суд вважає, що відповідне коригування тарифів відбулося в межах та на підставі чинних на момент прийняття рішення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Позивачі стверджують, що оскаржуване рішення прийнято всупереч встановленому законом порядку, а саме порушено вимоги ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування», в частині не проведення громадських слухань під час прийняття рішення, відносно чого суд зазначає наступне.

Згідно ч. 4 ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування» порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади.

Великомихайлівська селищна рада Великомихайлівського району Одеської області у своїй діяльності користується Положенням Великомихайлівської селищної ради Великомихайлівського району Одеської області (далі - Положення), затвердженим рішенням Великомихайлівської селищної ради Великомихайлівського району Одеської області № 293-УІІ від 27.05.2016 року.

Відповідно до абзацу 3 Розділу «Громадські слухання» зазначеного Положення, громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік або за наявності рішення про проведення громадських слухань, яке приймається до цього Положення. Громадські слухання ініціює селищний голова, староста за власного ініціативою, за ініціативою депутатів місцевої ради, органу самоорганізації населення, або за ініціативою не менше як тридцяти членів територіальної громади, що проживають на відповідній території.

В матеріалах справи наявне друковане видання: Громадсько-політична газета Великомихайлівського району Одеської області «Єдність» № 13-14 (10283-84) від 16.02.2018 року у якому наявна публікація оприлюднення проекту тарифів на централізоване водопостачання КП «Злагода» на 2018-й рік (а.с. 187-194 том 1).

Таким чином, суд приходить до висновку, що об’єднана територіальна громада мала всю необхідну інформацію щодо проекту тарифів на централізоване водопостачання та необхідні засоби для проведення громадських слухань з даного питання, але жодних заяв, зауважень і пропозицій на адресу Великомихайлівської селищної ради не надходило, підтвердженням цього є відсутність останніх в матеріалах справи.

Також позивачі стверджують, що оскаржуване рішення прийнято всупереч ч. 3 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послу», підпункту 2 пункту «а» ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування» та за відсутності прозорості та розрахунків, відносно чого суд зазначає наступне.

Згідно ч. 2 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування», депутат ради представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

Згідно ч. 1 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», староста:представляє інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради; бере участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій; має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного села, селища; сприяє жителям відповідного села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування; бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням; бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу; вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб; бере участь у підготовці проектів рішень сільської, селищної, міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу; бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу; бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села, селища та інформує сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради про його результати; отримує від виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень; сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі; здійснює інші повноваження, визначені цим та іншими законами.

Таким чином, виконавчим комітетом Великомихайлівської селищної ради з метою прозорості, врахування інтересів об’єднаної територіальної громади та суб’єктів надання послуг з централізованого водопостачання було винесено на розгляд постійних комісій Великомихайлівської селищної ради, клопотання КП «Злагода» щодо затвердження тарифів на централізоване водопостачання та фінансовий звіт за 2017 рік КП «Сількомунгосп», для обрахування об’єктивного та рентабельного тарифу, з подальшим його затвердженням на пленарному засіданні Великомихайлівської селищної ради від 23.02.2018 року, що підтверджується копією протоколу двадцять дев’ятої сесії Великомихайлівської селищної ради сьомого скликання від 23.02.2018 року, яка знаходиться матеріалах справи.

З огляду на викладене, суд погоджується з доводами відповідача, що рішення Великомихайлівської селищної ради від 23.02.2018 року прийнято в інтересах об’єднаної територіальної громади, неупереджено та відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відповідно до ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Статтею 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої, усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з’ясувавши обставини у справі; перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що спірне рішення прийнято відповідачем правомірно, в межах компетенції та у спосіб, що передбачений законодавством, що регулює спірні правовідносини, обґрунтовано, у зв'язку із чим в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 242-246 КАС України, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Великомихайлівської селищної ради Великомихайлівського району Одеської області, треті особи: КП «Злагода», КП «Сількомунгосп» про визнання протиправним та скасування рішення від 23 лютого 2018 року – відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. – задовольнити.

Повне рішення суду складено та підписано суддею 07 вересня 2018 року.

Суддя С.О. Cтефанов

.