
Справа № 1540/3436/18
УХВАЛА
06 вересня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника Чорноморського міського відділення Державної міграційної служби України в Одеській області ОСОБА_2, ОСОБА_3 управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної фіскальної служби Одеської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Чорноморського міського відділення Державної міграційної служби України в Одеській області ОСОБА_2, ОСОБА_3 управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної фіскальної служби Одеської області, в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність начальника Чорноморського міського відділення Державної міграційної служби України в Одеській області ОСОБА_2 щодо вирішення питання продовження строку його перебування, як іноземця, на території України, зобов’язавши Державну міграційну службу України в Одеській області в особі його Чорноморського відділення розглянути заяву про продовження строку перебування на території України згідно встановленого Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України та Порядку розгляду заяв іноземців та осіб без громадянства про продовження строку перебування на території України;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області та зобов’язати управління внести його у реєстр обліку платників податків, які фізичну особу.
Ухвалою суду від 16 липня 2018 року зазначений адміністративний позов був залишений без руху та позивачу наданий п’ятиденний строк для усунення недоліків, шляхом визначення суб’єктного складу учасників процесу (відповідачів), зазначення їх даних відповідно до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, визначення змісту позовних вимог з урахуванням зауважень, викладених в ухвалі, надання до позовної заяви належним чином засвідчених копій письмових доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідно до недоліків визначених у даній ухвалі та відповідно до кількості учасників справи, зазначення про наявність у позивача або у іншої особи оригіналів письмових доказів, сплати судового збору та надання до суду доказів на підтвердження сплати, а також шляхом надання копій позовної заяви після усунення недоліків разом з належним чином завіреними копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості учасників справи.
Так, в ухвалі суду від 16.07.2018 року зазначено, що відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Так, позивач відповідачем визначає начальника Чорноморського міського відділення Державної міграційної служби України в Одеській області ОСОБА_2, проте не вказує його повного ім’я та по батькові, його реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта, його офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти.
Також, позивачем в позовній заяві не вказано офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області та Головного управління Державної фіскальної служби Одеської області.
При цьому, позивач вказує відповідачем ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби Одеської області та вказує код ЄДРПОУ 39398646, проте, згідно даних пошуку у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо коду 39398646 містяться дані про ОСОБА_3 управління ДФС в Одеській області.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Разом з тим, відповідачем в даній позовній заяві визначено – ОСОБА_3 управління Державної міграційної служби України в Одеській області, проте позивач не зазначає зміст позовних вимог щодо цього відповідача, при цьому, позивачем заявлено позовні вимоги до Державної міграційної служби України в Одеській області.
Також, позивач просить суд, крім іншого, зобов’язати Державну міграційну службу України в Одеській області в особі його Чорноморського відділення розглянути заяву про продовження строку перебування на території України згідно встановленого Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України та Порядку розгляду заяв іноземців та осіб без громадянства про продовження строку перебування на території України, проте позивач не зазначає дату такої заяви.
Крім того, позивач просить суд, визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, проте не вказує яку саме бездіяльність слід визнати протиправною.
Відповідно до п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 79 КАС України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об’єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Позивачем до суду надано ксерокопію відповіді Чорноморського міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 26.10.2017 року № 325 та відповіді від 01.12.2017 року № 527 на заяви ОСОБА_1, проте належним чином завірені копії вказаних заяв до позовної заяви не додано.
Також, до позовної заяви додано ксерокопію заяви ОСОБА_1 щодо надання довідки про присвоєння номеру коду облікової картки платника податків, яка не містить відмітки Головного управління ДФС в Одеській області про її отримання.
Відповідно до ст. 44 КАС України учасники справи зобов’язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об’єктивному встановленню всіх обставин справи, подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Таким чином, позивачем не надано всіх доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, також позивачем письмово не повідомлено про неможливість надання доказів, не зазначено причин, з яких такі докази не можуть бути подані, крім того, позивачем не надано докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідних доказів.
Статтею 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Згідно п. 5.27 ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55 відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (нижче підпису).
Разом з тим позивачем надані до позовної заяви ксерокопії документів, які не засвідчені належним чином у встановленому законом порядку.
Крім того, позивачем не зазначено в позовній заяві про наявність у нього або у іншої особи оригіналів письмових доказів.
Частиною 1 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЗУ “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Згідно ч. 3, 7 ст. 6 ЗУ “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 ЗУ “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином ставка судового збору за подання даного адміністративного позову становить 1409,60 грн.
Позивачем до позовної заяви додано квитанцію № 0.0.1022492354.1 від 26.04.2018 року на суму 1409,60 грн.
Як вбачається із наданої до суду квитанції № .0.1022492354.1 від 26.04.2018 року у графі платник вказано ОСОБА_4, ІНН НОМЕР_1, отримувач Одеський окружний адміністративний суду, р/р отримувача - 31212206784005, код отримувача – 38016923, МФО 828011, призначення *;101;2182622919; 22030101; судовий збір, за позовом: ОСОБА_4/за ОСОБА_1 Одеський окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 7 п. 21.1. ст. 21 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” ініціювання переказу проводиться шляхом внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв.
Згідно п. 1.24 ст. 1 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” переказ коштів – рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі.
Відповідно до п. 24.7 ст. 24 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” банки, агенти банків та учасники платіжних систем, які приймають готівку (у тому числі за допомогою платіжних пристроїв) для подальшого її переказу зобов’язані: видати після здійснення операції (у тому числі за допомогою платіжного пристрою) касовий документ (квитанцію/чек тощо), який відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України з питань ведення касових операцій банками України містить усі обов’язкові реквізити касового документа.
Згідно п. 1.3 розділу ІV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні затвердженої постановою правління Національного банку України №174 від 01.06.2011 року, касові документи мають містити такі обов'язкові реквізити: найменування банку, який здійснює касову операцію, дату здійснення операції, зазначення платника та отримувача, суму касової операції, призначення платежу, підписи платника або отримувача та працівників банку, уповноважених здійснювати касову операцію. До обов`язкових реквізитів касових документів, які оформляються для зарахування суми готівки на відповідні рахунки(крім зазначених вище), також належать номер рахунку отримувача та найменування і код банку отримувача.
Реквізити в усіх касових документах заповнюються згідно з правилами, зазначеними в додатку 16 до цієї Інструкції.
Згідно Додатку №16 до Інструкції про ведення касових операцій банками України, затвердженої постановою Національного банку України №174 від 01.06.2011 року, в графі “платник” касового документа, зазначається: найменування юридичної особи та прізвище, ім'я, по батькові особи, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи, що здійснює переказ готівки.
Якщо переказ готівки здійснює фізична особа, то зазначаються її прізвище, ім'я та по батькові та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків / номер особового рахунку або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідні органи державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).
У відповідності до ст. 2 ЗУ “Про судовий збір” платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Так, як вбачається з наданої до суду квитанції № 0.0.1022492354.1 від 26.04.2018 року платником є ОСОБА_4, ІНН НОМЕР_1, за позовом ОСОБА_4/за ОСОБА_1 Одеський окружний адміністративний суд, проте до позовної заяви не додано будь-яких доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_4 сплачувати судовий збір за позовною заявою ОСОБА_1.
Ухвала суду від 16.07.2018 року була направлена засобом поштового зв'язку на адресу позивача ОСОБА_1, вказану ним в позовній заяві та була отримана позивачем 13.08.2018 року, про що в матеріалах справи наявне поштове повідомлення про вручення.
Разом з тим, станом на 06 вересня 2018 року недоліки, зазначені в ухвалі від 16 липня 2018 року позивачем не усунуті (згідно автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» вхідної кореспонденції по справі № 1540/3436/18 станом на 17:55 год. 06 вересня 2018 року не зареєстровано).
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
За таких підстав, адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Чорноморського міського відділення Державної міграційної служби України в Одеській області ОСОБА_2, ОСОБА_3 управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної фіскальної служби Одеської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії, - слід повернути позивачу.
Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 169, ст. 248 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Чорноморського міського відділення Державної міграційної служби України в Одеській області ОСОБА_2, ОСОБА_3 управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної фіскальної служби Одеської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.
Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Суддя О.А. Левчук