
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 вересня 2018 р. Справа№805/5046/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Красноармійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Димитрівського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу № 378 о/с від 06.11.2015 в частині звільнення ОСОБА_1, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Красноармійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Димитрівського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу Головного управління Національної поліції в Донецькій області № 378 о/с від 06.11.2015 в частині рішення про звільнення з органів внутрішніх справ майора міліції ОСОБА_1 (М-218789), начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитровського міського відділу, з 06 листопада 2015 року, поновлення на роботі в якості виконуючого обов’язки інспектора кримінальної поліції Красноармійського відділу Головного управління Національної поліції в Донецькій області, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач проходив службу в органах МВС на різних посадах. Остання посада на який позивач проходив службу - начальник сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитровського міського відділу ГУМВС в Донецькій області. Наказом Головного управління МВС України в Донецькій області від 06.11.2015 № 378 о/с ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних сил за п. 64 “г” (через скорочення штатів). Позивач вважає своє звільнення протиправним та таким, що порушує гарантії встановлені трудовим законодавством щодо переважного права на залишення на роботі при скороченні численності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та посилаючись на Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС та вимоги КЗпП України просив скасувати наказ про звільнення, поновити на службі та стягнути грошове забезпечення за час вимушеного прогулу.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року у задоволені позовних вимог позивача відмовлено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2016 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року залишено без змін.
Ухвалою Верховного суду від 11 травня 2018 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2016 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 24 липня 2018 року справу прийнято до розгляду суддею Галатіною О.О.
Позивач у судове засідання не прибув. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини не явки суд не повідомив.
Представник відповідача 1 через канцелярію суду надав відзив, зі змісту якого просить суд відмовити у задоволені адміністративного позову в повному обсязі.
Представник відповідача 2 через канцелярію суду надав відзив, зі змісту якого просить суд відмовити у задоволені адміністративного позову в повному обсязі.
Представник відповідача 3 через канцелярію суду надав відзив, зі змісту якого просить суд відмовити у задоволені адміністративного позову в повному обсязі.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що позивач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується паспортом громадянина України серії ВВ № 629842.
З 16.09.2002 позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, про що зроблено запис у трудову книжку ОСОБА_1 серії АХ № 501391.
Наказом Головного управління МВС України в Донецькій області від 05.08.2013 №273 о/с призначено майора міліції ОСОБА_1 (М-218789) – начальником сектора БНОН Димитрівського міськвідділу, з посадовим окладом 900 гривень, увільнивши його він посади начальника сектора БНОН цього міськвідділу.
Наказом Димитровського міського відділу Головного управління МВС України в Донецькій області від 25.06.2015 № 352 майор міліції ОСОБА_1 – начальник СБНОН Димитровського МВ (М-218789) був відряджений для забезпечення правопорядку в район проведення АТО до м. Авдіївка: згідно графіку з 27.06.2015 по 26.07.2015 включно (том І, а.с.17). Зазначене також підтверджується посвідченням про відрядження до м. Авдіївка ОСОБА_1 строком на 30 діб.
Відповідно до довідки Головного управління МВС України в Донецькій області про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 24.12.2015 №252 лк/мт, майор міліції ОСОБА_1 дійсно в період з 01.02.2015 по 06.11.2015 брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на території Донецької області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 №730 “Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції за переліком згідно з додатком 1. Ліквідувано як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства внутрішніх справ за переліком згідно з додатком 2. Відповідно до додатку 2 до постанови КМУ від 16.09.2015 № 730 до переліку територіальних органів МВС, що ліквідуються відносяться, зокрема Головне управління МВС України в Донецькій області та Димитрівський міський відділ Головного управління МВС України в Донецькій області.
Відповідно до довідки про структуру Димитрівського міськвідділу ГУМВС України в Донецькій області його штатну та фактичну чисельність особового складу станом на 06.11.2015 штатна чисельність 131, фактична чисельність 105.
Згідно з переліком змін у штатах МВС, ГУМВС в Донецькій області скорочуються всі посади, у т.ч. за категоріями посад, зокрема, старшого і середнього начальницького складу, рядового і молодшого начальницького складу, цивільних осіб.
Відповідно до доручення Головного управління МВС України в Донецькій області від 12.08.2015 № 6130/Аб “Про прийняття Закону України “Про Національну поліцію” доручено начальникам управлінь та самостійних відділів апарату, начальникам МУ, МВ, РВ, МУПППМ, командиру СБСМ “Грифон” ГУМВС області ознайомити підпорядкований особовий склад зі змістом Закону України “Про Національну поліцію” під підпис, зокрема особливу увагу звернути на п. 8-11 Прикінцевих та перехідних (розділ 11) щодо звільнення зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів (том І, а.с.114). Згідно відомостей ознайомлення особового складу Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області зі змістом Закону України “Про Національну поліцію”, згідно доручення ГУМВС в Донецькій області від 12.08.2015 №6130/Аб “Про прийняття Закону України “Про Національну поліцію” ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис 13.08.2015 у графі під № 37.
Головне управління МВС України в Донецькій області листом від 04.09.2015 №6977 начальникам управлінь, самостійних відділів апарату ГУМВС області, Маріупольського УПППМ, УДАІ, командиру СБСМ “Грифон”, МУ, МВ, РВ на підставі службової телеграми МВС України від 03.09.2015 № 32175/Тх та у зв’язку з прийняттям 02.07.2015 Верховною Радою України Закону України “Про Національну поліцію”, який набирає чинності 07.11.2015, з метою забезпечення дотримання вимог законодавства при вивільненні працівників, вимагається провести з особовим складом відповідну роз’яснювальну роботу, а також вжити заходів, передбачених статями 47, 50 Закону України “Про зайнятість населення” та статтю 49 КЗпП України.
Згідно з відомостями особового складу Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області з службовою телеграмою МВС №32175/Тх від 03.09.2015 та у зв’язку з прийняттям Закону України “Про Національну поліцію”, п. 8 прикінцевих та перехідних положень, працівники міліції вважається попередженими про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів, ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис 05.09.2015 у графі під №37.
В матеріалах справи міститься рапорт майора міліції ОСОБА_1 начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитрівського МВ ГУМВС в Донецькій області на ім’я начальника ГУМВС України в Донецькій області, відповідно до якого ОСОБА_1 просить звільнити його з органів внутрішніх справ України за п. 64 “з” у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства (організації), згідно п. 9 розділу ХІ Закону України “Про національну поліцію” та відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ з 06.11.2015 у запас Збройних Сил.
Листом члена ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області повідомлено, що в ОСОБА_2 України в Донецькій області здійснювалась реєстрація рапортів працівників міліції, які надходили замовним листом на адресу керівництва ГУМВС України в Донецькій області. Згідно з журналом обліку вхідних документів ОСОБА_2 України в Донецькій області рапорт ОСОБА_1 не зареєстрований.
Довідкою члена ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області повідомлено, що до управління кадрового забезпечення Головного управління МВС України в Донецькій області рапорт ОСОБА_1, начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області на звільнення за п. 64 “з” Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС (у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади, установи, організації) не надходив. Додатково повідомлено, що реєстрація рапортів працівників міліції з питань прийому, переведення та звільнення з ОВС, не була передбачена.
Довідкою члена ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області повідомлено суд, що до управління кадрового забезпечення Головного управління МВС України в Донецькій області рапорт ОСОБА_1, начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитрівського міського відділу ГУМВС України в Донецькій області на звільнення за пунктом 64 “г” (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС не надходив.
Показаннями свідка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 підтверджено, що весь особовий склад Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області скликали до актового залу та повідомили про необхідність написання рапортів про звільнення за п. 64 “г” (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС.
Наказом Головного управління МВС України в Донецькій області від 06.11.2015 №378 о/с, згідно з пунктом 10 та 11 розділу XI Закону України “Про Національну поліцію” та відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил (із постановкою на військовий облік) за пунктом 64 “г” (через скорочення штатів) майора міліції ОСОБА_1 (М-218789), начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитрівського міського відділу, з 06 листопада 2015 року.
Дублікат трудової книжки АХ № 501391 ОСОБА_1 отримав 19.11.2015.
Відповідно довідки ГУ НП в Донецькій області від 11.02.2016 №590/11/01-2016, звернення ОСОБА_1 щодо прийняття на службу до Головного управління Національної поліції в Донецькій області за обліками відділу документального забезпечення ГУНП в Донецькій області не значаться.
Згідно з довідкою ліквідаційної комісії Димитрівського МВ УМВС України в Донецькій області від 18.03.2016 № 16535 згідно обліків Журналу вхідної кореспонденції міськвідділу (інв.номер 2311) заява про прийом на службу до Національної поліції України від ОСОБА_1 у період з 06.08.2015 по 06.11.2015 не надходила.
Відповідно до довідки Димитрівського ВП ГУНП в Донецькій області від 18.03.2016 № 10/402/05-2016, згідно журналу вхідної кореспонденції відділення поліції (інв.номер 52) заява про прийом на службу до Національної поліції України від ОСОБА_1 у період часу з 07.11.2015 по 18.03.2016 не надходила.
Статтею 110 Цивільного кодексу України передбачена ліквідація юридичної особи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Суд зазначає, що ліквідація логічно пов’язана із скороченням чисельності і штату працівників. У разі ліквідації чисельність працівників скорочується, а весь штат працівників ліквідується. Ліквідація це така форма припинення юридичної особи, за якої припиняються її права та обов’язки, тобто вона знімається з реєстрації в усіх фондах та організаціях.
Отже, при повній ліквідації чисельність працівників скорочується, а весь штат працівників ліквідується, крім працівників відносно яких діють обмеження на звільнення, тобто пряма заборона на звільнення перелічених працівників, оговорена в Законі.
02 липня 2015 року Верховною радою України прийнято закон “Про Національну поліцію” № 580-VІІІ. 06 серпня 2015 року цей Закон опубліковано в офіційному виданні “Голос України” №141-142.
За п. 1 розділу ХІ “Прикінцевих та перехідних положень” цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
Відповідно до п. 8 розділу ХІ “Прикінцевих та перехідних положень” Закону України “Про Національну поліцію” з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.
Посилання позивача та його представника на те, що позивача не було попереджено про можливе звільнення з ОВС через скорочення штатів спростовується наявними в матеріалах справи відомостями про ознайомлення особового складу Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області з службовою телеграмою МВС №32175/Тх від 03.09.2015 та у зв’язку з прийняттям Закону України “Про Національну поліцію”, п. 8 прикінцевих та перехідних положень, працівники міліції вважається попередженими про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів та відомостями про ознайомлення особового складу Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області зі змістом Закону України “Про Національну поліцію”, згідно доручення ГУМВС в Донецькій області від 12.08.2015 №6130/Аб “Про прийняття Закону України “Про Національну поліцію”, в яких в графі № 37 ОСОБА_1 під особистий підпис був ознайомлений.
Як встановлено п. 9 цього Закону працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.
Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Згідно п. 10 цього Закону працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.
Указані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Відповідно до пп. “г” п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою КМ УРСР від 29.07.1991 № 114 особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.
Щодо посилання позивача на його рапорт на ім’я начальника ГУМВС України в Донецькій області, відповідно до якого ОСОБА_1 просить звільнити його з органів внутрішніх справ України за п. 64 “з” у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу в інші міністерства і відомства (організації), згідно п. 9 розділу ХІ Закону України “Про національну поліцію” та відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ з 06.11.2015 у запас Збройних Сил суд не приймає, оскільки відсутні будь-які відмітки про отримання зазначеного рапорту ні Димитрівським МВ ГУМВС України в Донецькій області ні Головним управлінням МВС України в Донецькій області ані Димитрівським ВП ГУНП в Донецькій області, що також підтверджується відповідними довідками останніх.
Крім того, суд зазначає, що показання свідка ОСОБА_3 про те, що весь особовий склад Димитрівського МВ скликали до актового залу та повідомили про необхідність написання рапортів про звільнення за п. 64 “г” (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС не є належним доказом того, що ОСОБА_1 дійсно писав та надавав цей рапорт до управління кадрового забезпечення Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області.
В матеріалах справи міститься витяг з єдиного реєстру кримінальних проваджень стосовно кримінального провадження №12015050490001230, внесеного 09.11.2015.
В межах даного кримінального провадження проведено огляд місця події та складено протокол огляду місця події від 09.11.2015, учасниками до огляду місця події залучено, зокрема ОСОБА_1
Відповідно до книги нарядів Димитрівського відділення Красноармійського відділу Головного управління Національної поліції в Донецькій області №9, журналу обліку інструктажів особового складу Димитрівського відділення Красноармійського відділу Головного управління Національної поліції в Донецькій області №6, рішення по комплексному використанню сил та засобів в охороні громадського порядку Димитрівського відділення Красноармійського відділу Головного управління Національної поліції в Донецькій області №10, журналу реєстрації інструктажів про заходи безпеки при поводженні із вогнепальною зброєю і боєприпасами Димитрівського відділення Красноармійського відділу Головного управління Національної поліції в Донецькій області № 4, ОСОБА_1 ставив свій підпис у зазначених журналах 09.11.2015 та 11.11.2015.
Посилання позивача на те, що після 06.11.2015 він виходив на службу та залучався до виконання нарядів, суд не бере до уваги, оскільки з наказом про його призначення на посаду в органи національної поліції він ознайомлений не був, тобто ОСОБА_1 безпідставно виходив на службу в Димитрівське відділення Красноармійського відділення Національної поліції в Донецькій області.
Разом із тим, в матеріалах справи міститься список працівників Димитрівського МВ ГУМВС України в Донецькій області за підписом начальника Красноармійського відділу поліції Головного управління поліції в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_4, без печатки, яким погоджено продовження служби в Національній поліції, згідно з яким, майору міліції ОСОБА_1 начальник сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків погоджено на категорію посади в поліції нижчу ніж він займав в ОВС
Однак суд зауважує, що наказу про прийняття на службу ОСОБА_1 до національної поліції не приймалось.
Таким чином, позивач не прийнятий на службу до національної поліції, відтак звільнення ОСОБА_1 зі служби органів внутрішніх справ проведено у відповідності розділу ХІ “Прикінцевих та перехідних положень” Закону України “Про Національну поліцію”.
При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному обсязі у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики, подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про: попит на робочу силу (вакансії); заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення. Так, Димитрівський міський відділ Головного управління МВС України в Донецькій області надав до Димитрівського міського центру зайнятості 07.09.2015 інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництві і праці за формою №4-ПН за вхідним №05-04/1518. Згідно з яким, запланована дата вивільнення посади начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків 07.11.2015). Отже, відповідач – Димитрівський МВ Головного управління МВС України в Донецькій області виконав вимоги п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України “Про зайнятість населення”.
Суд зазначає, що Верховним судом 16 травня 2018 року скасовано постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08 червня 2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2016 року, підставою для скасування слугувало, те що судами не досліджувалось та не встановлено наявності у Начальника Головного управління Національної Поліції у Донецькій області генерал-майора ОСОБА_5 повноважень, наданих Міністерством внутрішніх справ, на звільнення позивача як особи начальницького складу ОВС України.
Суд зазначає, що порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затвердженим Кабінетом Міністрів України (стаття 18 Закону № 565-ХІІ).
Підпунктом «г» пункту 64 Положення № 114 передбачено можливість звільнення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.
Водночас, за приписами пункту 70 Положення № 114 звільнення зі служби осіб рядового і молодшого начальницького складу провадиться начальниками, яким таке право надане Міністром внутрішніх справ.
Звільнення осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу в запас і відставку провадиться до полковника міліції, полковника внутрішньої служби включно - начальниками головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі і рівними їм начальниками, яким таке право надано Міністром внутрішніх справ.
Таким чином, з наведеного вбачається, що право ОСОБА_5 як начальника ГУМВС України в Донецькій області на звільнення майора міліції ОСОБА_1 прямо передбачено Положенням.
За таких обставин, суд вважає наказ Головне управління МВС України в Донецькій області від 06.11.2015 № 378 о/с про звільнення майора міліції ОСОБА_1 (М-218789), начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Димитрівського міського відділу з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил (із постановкою на військовий облік) за п. 64 “г” (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ з 06 листопада 2015 року прийнятий на підставі, в межах та у спосіб визначений чинним законодавством.
Як наслідок, не належать до задоволення і позовні вимоги про стягнення грошового забезпечення за весь час вимушеного прогулу, як такі, що є похідними від позовних вимог щодо скасування наказу № 378 о/с від 06.11.2015 про звільнення та поновлення на роботі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Красноармійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Димитрівського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу № 378 о/с від 06.11.2015 в частині звільнення ОСОБА_1, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволено адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Красноармійського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Димитрівського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування наказу № 378 о/с від 06.11.2015 в частині звільнення ОСОБА_1, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу – відмовити.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 04 вересня 2018 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Галатіна О.О.