
Провадження № 3-6111/18
Справа 760/18929/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
14 серпня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Держаної прикордонної служби України Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» впс «Жуляни», про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
23.07.2018 року інспектором прикордонної служби 1-ї категорії відділення по роботі з іноземцями та адміністративного провадження впс «Жуляни» ОСОБА_2, складено адміністративний протокол ЧЦП № 472118 відповідно до якого ОСОБА_1, 26.04.2018 року о 20 год. 55 хв. порушила порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України, а саме: здійснила в'їзд через тимчасово закритий пункт пропуску «Сімферополь», чим порушила порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України, та виїзду з неї затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. № 367,тобто вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1не з'явилася, але в матеріалах справи є заява від 03.08.2018 року, заява про розгляд справи за її відсутності, у зв'язку із запланованою поїздкою за кордон.
Із письмових пояснень ОСОБА_3 вбачається, що 26.04.2018 року відвідала Автономну Республіку Крим: м. Алушту , з метою участі в конференції «АССЕ». Прилетіла рейсом Дубаї-Москва, Москва-Сімферополь, із Сімферополя в м. Алушту їхала на таксі. В м. Алушта прибула приблизно 07.05.2018 року та повернулася у зворотньому напрямку рейсом Сімферополь-Москва, Москва-Дубаї. В Москві переночувала в готелі та 08.05.2018 року вилетіла рейсом в Дубаї.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» на тимчасово окупованій території на строк дії цього Закону поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території.
Постановою КМУ №367 від 04.06.2015 року затверджено порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Відповідно до вказаного порядку, в'їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти. При цьому контрольний пункт в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї відповідно до вказаного порядку - спеціально виділена територія на автомобільному шляху, залізничній станції з комплексом будівель, спеціальних, інженерних, фортифікаційних споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види державного контролю і пропуск осіб, що вїжджають на тимчасово окуповану територію України та виїжджають з неї, а також транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 здійснила в'їзд на тимчасово окуповану територію через тимчасово закритий пункт пропуску «Сімферополь».
Винність ОСОБА_1О.у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується наданими суду доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями порушника, наданими під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, рапортом уповноваженої особи, яка виявила дане правопорушення, рапортом начальника відділення КДЛ впс «Жуляни».Тобто своїми діями ОСОБА_1порушила порядок затверджений постановою КМУ від 04.06.2015 року.
Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.204-2 КУпАП - порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
При визначені адміністративного стягнення, суд враховує суспільну значимість даного правопорушення, що правопорушник до адміністративної відповідальності не притягувалася, у зв'язку з чим вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ст.204-2 КУпАП в мінімальному розмірі штрафу.
Керуючись, ст.ст. 204-2, 283, 285 КпАП України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, який необхідно сплатити на Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі , Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38050812, Р/Рахунок отримувача: 31114106026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Код банку отримувача /МФО/: 899998,Код класифікації доходів бюджету: 21081100,Призначення платежу: адміністративний штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 (триста п'ятдесят дві)гривень, який підлягає сплаті на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38050812, Р/Рахунок отримувача: 31218206026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя О.І. Курова