
Справа № 306/1584/18
Провадження № 3/306/535/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2018 року м.Свалява
Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Вінер Е.А., з участю секретаря Фалес Л.І., прокурора Медуниця Д.М., Матушак О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Свалява матеріали, які надійшли із Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, депутат Полянської сільської ради, бібліотекар села Родниківка Свалявського району.
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, обрана депутатом Полянської сільської ради та, будучи відповідно до підпункту “б” пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України” Про запобігання корупції”, являючись суб'єктом інкримінованого їй адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України “ Про запобігання корупції”, без поважних причин, тобто після втановленого періоду щорічного декларування ( до 01.04.2018р.), а саме 10.04.2018 року, опублікувала на офіційному веб-сайті Національного агентсва з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік суб”єкта декларування, пов”язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушенн, пов”язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнала. Пояснила, що причиною того, що вона не подала своєчасно декларацію до 1 квітня 2018 року, а лише подала 10 квітня 2018 року, стало те, що не працювала система та були святкові, вихідні дні.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вислухавши ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до рішення № 2 від 20 грудня 2016 року “ Про підсумки виборів, визнання повноважень депутатів Полянської сільської ради” обрано депутатом ОСОБА_1 (а.с.15-17)
Частиною 1 статті 1 Закону України “ Про запобігання корупції” визначено, що суб'єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону , серед яких —інші особи, які зобов”язані подавати декларацію (підпункт «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України “ Про запобігання корупції”.
Пунктом 9 статті 1 Закону України “ Про запобігання корупції”, передбачено, що правопорушення, пов”язане з корупцією -діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Встановлено, що ОСОБА_1 обрано депутатом Полянської сільської ради.
Як вбачається з інформації з офіційного веб-сайту Національного агентсва з питань запобігання корупції ОСОБА_1 опубліковано в Єдиному державному реєстрі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 10.04.2018 року(а.с.10)
Рішенням НАЗК № 2 від 10.06.2016, зареєстрованого в Мінюсті України за № 958/29088 від 15.07.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочинається другий етап подачі для всіх інших (що не були зазначені в п. 1 вказаного рішення) субєктів декларування декларацій (повідомлень), передбачених Закону України ”Про запобігання корупції”. Отже, з 01.01.2017 року на депутатів сільських рад почала розповсюджуватись дія норм фінансового контролю, зазначених в Законі України” Про запобігання корупції”.
Отже, ОСОБА_1 подала декларацію суб”єкта декларування, пов”язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік несвоєчасно.
Відповідальність за вчинене правопорушення передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за ознаками несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, під час розгляду справи не встановлено.
З урахуванням наведеного, вважаю, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
При цьому днем виявлення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП , яке було вчинено ОСОБА_1, відповідно до матеріалів справи є 23 липня 2018 року, оскільки саме в цей день у ОСОБА_1 були відібрані пояснення оперуповноваженим відділу УЗЕ в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України з приводу несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і на момент розгляду справи не закінчилися строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
При визначені виду та розміру адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП необхідно врахувати характер правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, форму та ступінь її вини, її майновий стан, стан здоров'я, обставини,що обтяжують відповідальність, та обставини, що пом”якшують відповідальність.
Обставин, що обтяжують відповідальність відповідно до ст. 35 КУпАП, не встановлено.
Обставин, що пом”якшують відповідальність відповідно до ст. 34 КУпАП — щире розкаяття винного.
Враховуючи всі обставини в сукупності, характер та обставини правопорушення, особу,яка притягається до адміністративної відповідальності,вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу.
Крім того, стягненню з особи на користь держави при накладенні на неї адміністративного стягнення підлягає судовий збір відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”.
Керуючись ст. ст.279,280,283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що складає 850,00 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_4, 107, Свалявського району, Закарпатської області— 352,40 (тристо п»ятдесят дві гривні 40 коп. ) судового збору на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд Закарпатської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СУДДЯ СВАЛЯВСЬКОГО
РАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_2