
10.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
05 вересня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2517/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у письмовому провадженні заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності щодо припинення нарахування страхових виплат, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
20 серпня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі - відповідач, УВД ФССУ у Луганській області), в якій позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Управління виконавчої дирекції Фонду у Луганській області, яка полягає у невиплаті потерпілому страхових виплат за період з червня 2014р. до листопада 2017р.;
- зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду у Луганській області, здійснити виплату позивачу страхових виплат, які підлягали нарахуванню та виплаті померлому чоловіку ОСОБА_2 за період з червня 2014р. до листопада 2017р..
Ухвалою суду від 27 серпня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.
04 вересня 2018 року на адресу суду надійшли від представника УВД ФССУ у Луганській області надійшли заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування заперечень зазначено, що розгляд справи за правилами загального позовного провадження дасть можливість суду більш повно та детально вивчити матеріали справи, внаслідок чого прийняти законне та обґрунтоване рішення. При розгляді справи у спрощеному провадженні існує можливість недостатності часу для підготовки доказів відповідачами та неповного з'ясування судом обставин у справі. На думку відповідача розгляд справи у спрощеному провадженні, як справи незначної складності, позбавить можливості Управління, у разі прийняття рішення не на його користь, звернутися до касаційного суду за захистом своїх прав та інтересів.
На підставі вищевикладеного просив суд розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Розглянувши заперечення представника УВД ФССУ у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов до наступного.
Згідно частини першої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Частинами другої та третьої статті 12 КАС України визначено поняття спрощеного та загального позовних проваджень. Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до положень частини четвертої статті 260 КАС України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Частиною четвертою статті 12 КАС України визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Аналогічна норма міститься в частині четвертій статті 257 КАС України.
За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій статті 257 КАС України (частини перша, друга статті 257 КАС України).
Згідно частини третьої статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В даному адміністративному позові позивач оскаржує бездіяльність відповідачів щодо невиплати суми грошей соціальних виплат, які належать позивачу на праві спадщини за законом.
Суд зазначає, що представником відповідача у запереченнях не наведено належних обґрунтувань щодо обставин, за яких недоцільно розглядати дану справу у спрощеному позовному провадженні, за категорією та за складністю дана справа не підпадає під категорію справ значної складності, обсяг та характер доказів не значний, в призначенні експертизи або виклику свідків по даній справі не має потреби, та дана справа не становить значного суспільного інтересу.
Таким чином, враховуючи вищенаведене та приписи статей 12 та 257 КАС України, суд приходить до висновку, що даний спір не підпадає під категорію справ, які належить розглядати за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини першої статті 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження є необґрунтованими, а тому підлягає залишенню без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 257, 262 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заперечення представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності щодо припинення нарахування страхових виплат, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Борзаниця