ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"02" липня 2007 р. Справа №12/3774-А
За позовом Теофіпольського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття смт. Теофіполь
до Фермерського господарства "Михнівка" с. Михнівка Теофіпольського району
про стягнення 34090 грн. 22 коп.
Суддя Шпак В.О. Секретар судового засідання Стельмах Д.В.
Представники сторін:
Від позивача – Наральник З.О. –представник за дов. №22-03/396 від 16.05.07 р.
Від відповідача – не з’явився
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить суд, у відповідності до вимог Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, стягнути з відповідача на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість по страхових внесках в розмірі 34090грн. 22коп. При цьому позивач зазначає, що згідно ст.ст. 16, п. 2 ст. 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533-III (із змінами і доповненнями) відповідач є платником страхових внесків по державному соціальному страхуванню на випадок безробіття і зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Повноважний представник позивача в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідач представника для участі під час розгляду справи не направив, своїми процесуальними правами не скористався. Однак, судом враховується, що кореспонденція відповідачу направлялась на його юридичну адресу.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне:
Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №9 від 28.02.2007р. за період з 01.01.2005р. по 31.12.2006р. у відповідача станом на 01.01.2007 р. виникла прострочена заборгованість в сумі 28118грн. 09коп. по сплаті страхових внесків.
У зв’язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків до фонду позивачем нараховано пеню у розмірі 5972грн. 13коп.
Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплатив.
За таких обставин, позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 34090грн. 22коп. заборгованості по внесках.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Відповідно до Закону України “Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ від 14.01.98р. та п.1 ст.1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 11.01.01р. загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття –це система прав, обов’язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від них обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Згідно ст.12 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, виконавча дирекція Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду та її poбoчi органи ведуть реєстр платників страхових внесків, проводять збір страхових внесків, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхування на випадок безробіття, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються, зокрема на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Як встановлено абз. 11 ч. 2 ст. 19 Закону України „Про зайнятість населення”, державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ i організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції. Зокрема, п. 1 ст. 38 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Судом враховується, що відповідач, як роботодавець, є платником внесків до Фонду загальнообов’язкового Державного соціального страхування України на випадок безробіття, а згідно п.2 ст. 35 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов’язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески.
Ч.2 ст.38 цього Закону визначено, що несплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
З огляду на викладене, позовні вимоги, про стягнення 34090грн. 22коп. заявлені правомірно, відповідають чинному законодавству та фактичним обставинам справи, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6,7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД-
П О С Т А Н О В И В :
Позов Теофіпольського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття смт.Теофіполь до Фермерського господарства "Михнівка" с.Михнівка Теофіпольського району про стягнення 34090грн. 22коп. заборгованості (недоїмки) по внесках задовольнити .
Стягнути з Фермерського господарства "Михнівка" с.Михнівка Теофіпольського району (р/р 260092364 ХОД АППБ "Аваль", МФО 315966, код 22778898) на користь Теофіпольського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття смт. Теофіполь, вул. 30 років Перемоги, 1 (р/р 37173301900465 (недоїмка), р/р 37179305900465 (пеня) в УДК в Хмельницької області, МФО 815013, код 21317925) - 28118грн. 09коп. (двадцять вісім тисяч сто вісімнадцять гривень 09коп.) заборгованості (недоїмки) по внесках, 5972грн. 13коп. (п'ять тисяч дев'ятсот сімдесят дві гривні 13коп.) пені.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.О. Шпак
Віддрук. 3 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу.