
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2018 рокуЛьвів№ 876/5902/18
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Гулида Р.М., Запотічного І.І.
при секретарі судового засідання: Дутка І.С.
за участі позивача: ОСОБА_1
представника позивача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10.07.2018 року (ухвала прийнята о 11:53 хв. м. Львові судом у складі головуючого судді Крутько О.В. повний текст судового рішення виготовлено 11.07.2018 року) у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про скасування рішення конкурсної комісії,-
ВСТАНОВИЛА:
29 березня 2018 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про скасування рішення конкурсної комісії від 18.12.2017 року про продовження контракту ОСОБА_3 на посаді директора Державного навчального закладу «Вище професійне училище №8 м. Стрия» та визнання незаконним призначення його на цю посаду Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.
11.06.2018 року представником відповідача подано клопотання про закриття провадження у даній справі.
Зазначене клопотання обґрунтоване тим, що спір який виник між сторонами, стосується трудових відносин, що не належить до категорії спорів, які підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 10.07.2018 року клопотання представника відповідача задоволено. Провадження у справі №456/1165/18 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про скасування рішення конкурсної комісії - закрито.
Вказану ухвалу в апеляційному порядку оскаржив позивач, у апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права та є незаконною, просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою справу направити на продовження розгляду.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 2 ч.1 ст.4 КАС України визначено, що публічно-правовий спір - це спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, в спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження
Згідно п.7 ч.1 ст.4 КАС України термін «суб'єкт владних повноважень» визначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг
Апеляційним судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивачем оскаржуються рішення конкурсної комісії від 18.12.2017 року про продовження контракту ОСОБА_3 на посаді директора Державного навчального закладу «Вище професійне училище №8 м. Стрия».
Статутом Державного навчального закладу «Вище професійне училище №8 м. Стрия» затвердженого Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації 30.12.2017 року, Державним навчальний заклад «Вище професійне училище №8 м. Стрия» (далі - ВПУ) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України, державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій та спеціальностей або робітників, діяльність яких пов'язана зі складною організацією праці, як правило з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів. ВПУ може здійснювати професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення Вище професійне училище №8 м.Стрия.
Міністерство освіти і науки України, департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації здійснюють контроль за дотриманням вимог Статуту та приймає відповідні рішення в разі їх порушень.
ВПУ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, в установах банків, штамп, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Управління ВПУ здійснюється Міністерством освіти і науки України, департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації відповідно до їх повноважень, визначених чинним законодавством та іншими нормативно-правовими актами.
Судова колегія апеляційного суду звертає увагу, що керівник державного навчального закладу є одночасно його педагогічним працівником, призначається на посаду керівника цього закладу департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.
Разом з тим, врегулювання трудових відносин, які виникли у цій справі, здійснюється за правилами загального трудового законодавства, у яких Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації є роботодавцем по відношенню до позивача.
Таким чином, посада ВПУ не є посадою державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень, а робота на ній не належить до службової (публічної) діяльності.
За таких обставин, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, що даний спір не є публічно-правовим, а стосується трудових відносин на які розповсюджуються дія норм загального трудового законодавства і має вирішуватися судами за правилами ЦПК України.
Згідно ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Узагальнюючи наведене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про закриття провадження в адміністративній справі.
Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування ухвали суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, правова оцінка доказів дана вірно, а відтак у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 243 ч. 3, 308, 310, 312, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10.07.2018 року у справі №456/1165/18 - без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.
На Постанову протягом тридцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя В. З. Улицький судді Р. М. Гулид І. І. Запотічний Повне судове рішення складено 29.08.2018 року