
Справа № 815/2790/18
УХВАЛА
28 серпня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Завальнюка І.В.,
за участю секретаря - Ляшенко Ю.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Темп Плюс +" до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування припису і постанови,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вказаною позовною заявою, в якій просить суд визнати протиправними та скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил № 262/18 від 11.05.2018, постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 25.05.2018 р.
В судовому засіданні на обговорення представника позивача поставлено питання про застосування до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради заходів процесуального примусу у вигляді штрафу за невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на зазначеного учасника судового процесу, а саме незабезпечення явки уповноваженого представника, явка якого визнана судом обов'язковою.
Представники Товариства з обмеженою відповідальністю "Темп Плюс +" поклався на розсуд суду.
Вислухавши думку представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для застосування заходів процесуального примусу щодо відповідача - Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради у вигляді штрафу.
З огляду на матеріали справи, ухвалою суду від 13.08.2018 постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження; замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням, яке призначено на 28.08.2018 о 12:00 год.; продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів; визнано явку представника Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради обов'язковою.
В підготовче судове засідання, призначене на 28.08.2018 о 12:00 год. представник Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, явку якого визнано обов'язковою, не з'явився, про час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Будь-яких заяв чи клопотань до суду від відповідача не надійшло.
Згідно з ч.1 ст.144 КАС України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Згідно з ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на рівні 1762 гривні.
При зазначених вище обставинах, враховуючи, що Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради ухиляється від вчинення дій, покладених на нього судом, зокрема не забезпечує явку свого представника в підготовче судове засідання, яка судом визнана обов'язковою, про що відповідач завчасно та належним чином повідомлений, суд вважає за необхідне застосувати до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради заходи процесуального примусу, стягнувши з останнього штраф у сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що еквівалентно 1762 грн.
Звернути увагу відповідача, що згідно з ч.3 ст.145 КАС України застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов'язків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» Державну судову адміністрацію України визначено стягувачем за рішеннями про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу).
На підставі викладеного та керуючись ст.144, п.1 ч.1 ст.149, ст.256 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Застосувати до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради заходи процесуального примусу.
Стягнути з Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6; код ЄДРПОУ 40199728) в дохід Державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України; отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код ЄДРПОУ: 38016923; МФО банку: 828011 ГУ ДКСУ в Одеській області; реєстраційний рахунок: № 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030100) штраф у сумі 1762 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн.).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 29.08.2018 року.
Суддя І.В. Завальнюк