
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/7286/17 Суддя (судді) першої інстанції: Аблов Є.В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., секретаря Антоненко К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Рівненської митниці ДФС на Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2018 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газтрон-Україна» до Рівненської митниці ДФС про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2018 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову повністю.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Позивача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, Рішення суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове Рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю з наступних підстав.
23 лютого 2015 року між Компанією «INCOMP TRADING LTD» (Сполумчене Королімвство Велимкої Бритамнії та Півнімчної Ірламндії), як Продавцем, та Позивачем, як Покупцем, укладено Контракт №NP 23/02-1, відповідно до пп. 1.1. п. 1. якого Продавець зобов'язується доставити, а Покупець прийняти і оплатити нафтопродукти, в загальній кількості до 10000 (десяти тисяч) метричних тон (надалі - Товар).
З метою митного оформлення Товару до митного органу подано тимчасові митні Декларації від 03 квітня 2015 року № 204020000/2015/002600 на 298909,56 грн. суми акцизного податку та на 429093,93 грн. суми податку на додану вартість, від 20 червня 2015 року № 204020000/2015/006184 на 545095,62 грн. суми акцизного податку і на 814976,28 грн. суми податку на додану вартість.
Після остаточного формування ціни Товару, 30 квітня 2015 року Позивачем подало Додаткову митну декларацію №204020000/2015/003579, у графі 47 якої визначено податок на додану вартість у сумі 385336,66 грн. із зазначенням суми податку, що підлягає поверненню - 43757,27 грн.
14 липня 2015 року Позивачем подано Додаткову митну декларацію №204020000/2015/007659, у графі 47 якої визначено податок на додану вартість у сумі 726328,91 грн. із зазначенням суми податку, що підлягає поверненню - 88647,37 грн.
01 лютого 2017 року Позивачем до Відповідача подано Лист №317, в якому він просив повернути, зокрема надмірно перераховані кошти у сумі 132404,64 грн. на рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість №37518000101051, МФО 899998.
Листом Відповідача від 08 лютого 2017 року 660/19/17-70-19 Позивачу відмовлено в зазначеному, оскільки Заяву подано у термін, що перевищує один рік з дня, наступного за днем подання податкових декларацій (виникнення обставин, що тягнуть за собою повернення сплачених сум митних платежів).
Згідно з частиною першою ст. 301 Митного кодексу України, повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України.
Відповідно до п. 43.1. ст. 43. Податкового кодексу України, помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Згідно з п. 43.3. ст. 43. Податкового кодексу України, обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Відповідно до п. 4 частини п'ятої ст. 301 Митного кодексу України, повернення сум відповідних митних платежів здійснюється також у разі, якщо митну декларацію змінено або визнано недійсною.
Згідно з частиною шостою ст. 301 Митного кодексу України, повернення сум митних платежів у випадках, передбачених частиною п'ятою цієї статті, здійснюється у тому самому порядку, що і повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів за заявою платника податків за умови, що така заява подається не пізніше одного року з дня, наступного за днем виникнення обставин, що тягнуть за собою повернення сплачених сум митних платежів.
Відповідно до п. 37 Положення про митні декларації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №450 (надалі - Положення), після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа можуть вноситися, зокрема шляхом подання з метою продовження строку тимчасового ввезення товарів з частковим звільненням від оподаткування митними платежами, а також у випадках, визначених Митним кодексом України, декларантом або уповноваженою ним особою додаткової митної декларації та оформлення її митним органом.
Згідно з частинами третьою, четвертою ст. 261 Митного кодексу України, у разі якщо значення ціни товару в зовнішньоекономічному договорі визначається за формулою і на дату декларування невідоме, декларант або уповноважена ним особа має право подати додаткову декларацію протягом 90 днів з дати випуску товарів; додаткова декларація подається до відповідного органу доходів і зборів, яким була оформлена відповідна попередня, тимчасова або періодична митна декларація.
Відповідно до пп. 4.1. п. 4. Контракту, ціна на Товар, який поставляється за даним Контрактом встановлюється в доларах США за одну метричну тону та узгоджується в Додатках до даного Контракту на кожну партію Товару окремо.
Як вбачається з Додатків 2 від 25 травня 2015 року та №7 від 18 червня 2015 року, кінцева ціна Товару визначається за формулою.
Оскільки Позивачем до тимчасових митних декларацій внесено зміни поданням додаткових митних декларацій, колегія суддів дійшла висновку, що повернення сум відповідних митних платежів має здійснюватись за його заявою, поданою не пізніше одного року з дня, наступного за днем виникнення обставин, що тягнуть за собою повернення сплачених сум митних платежів, тобто 30 квітня 2016 року та 14 липня 2016 року, відповідно.
Проте, Позивач щодо повернення надміру сплачених грошових коштів звернувся 01 лютого 2017 року, тобто з пропуском, визначеним ст. 301 Митного кодексу України, річного строку, у зв'язку з чим колегія суддів дійшла висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову повністю.
Згідно з частиною першою ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення є, зокрема неправильне застосування норм матеріального права.
А відповідно до частини другої ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню; порушення норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення, якщо це порушення призвело до неправильного вирішення справи.
Судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2018 року скасовується та ухвалюється нове Рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовляється повністю.
Керуючись ст.ст. 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Рівненської митниці ДФС задовольнити, Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2018 року скасувати, ухвалити нове Рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Верховного Суду.
Постанову складено в повному обсязі 28.08.2018 року.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Кузьменко В.В.
Степанюк А.Г.