Постанова № 76109833, 28.08.2018, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
28.08.2018
Номер справи
233/3436/18
Номер документу
76109833
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/3436/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2018 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючого судді Сітнікова Т.Б., за участю секретаря судового засідання Циганенко Ю.О., прокурора Топалової Г.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, які надійшли з МРВ №4 (м. Бахмут) управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, який народився 08 липня 1972 року в м. Сніжне, Донецької області, громадянина України, має вищу освіту, одружений, обіймає посаду заступник технічного директора ОКП «Донецьктеплокомуненерго», зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Ємельянова, будинок 69, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, якому роз’яснені права відповідно до ст.ст. 10, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 598 від 26 червня 2018 року, ОСОБА_1, згідно з наказом № 294-к від 21 жовтня 2014 року, переведено на посаду заступника технічного директора ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Відповідно до п.п. 1.1, 2.1 Статуту ОКП «Донецьктеплокомуненерго» - обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» засноване на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходиться в управлінні Донецької обласної ради та є юридичною особою; підприємство є юридичною особою, права і обов’язки якої набуває з дня його державної реєстрації.

Згідно з п. 1.4. посадової інструкції, ОСОБА_1, будучи заступником технічного директора підприємства, методично керує і координує діяльність працівників виробничо – технічного відділу, які займаються питаннями ремонту та експлуатації; кошторисного відділу; проектно – конструкторського відділу; екологічної служби; виробничої енергослужби; відділу обліку ТЕР; головних інженерів, начальників відділів, цехів та служб виробничих одиниць; в питаннях організації ремонту і реконструкції котельного обладнання та теплових мереж, вдосконалення та реконструкція виробництва, раціонального використання енергоресурсів, дотримання технологічних режимів.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього закону, є особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права…

ОСОБА_1, будучи особою, зазначеною в підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», зобов’язаний у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна, письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства.

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані про отримання ним 07 травня 2018 року заробітної плати за основним місцем роботи (відпускні та матеріальна допомога) в розмірі 115500 гривень, яке повинен був подати протягом десяти днів, тобто до 18 травня 2018 року. Фактично ОСОБА_1 повідомив про суттєві зміни в майновому стані 14 червня 2018 року о 13 годині 17 хвилин.

Крім того, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, не подав декларацію про суттєві зміни в майновому стані про отримання ним 02 серпня 2017 року заробітної плати за основним місцем роботи в розмірі 115153,42 гривні, яку повинен був подати протягом десяти днів, тобто до 13 серпня 2017 року.

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02 березня 2017 № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України, щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 заперечували факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Таким чином, оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою – ОСОБА_1 і підлягають одночасному розгляду судом, з’ясовавши думку учасників судового розгляду, які не заперечували про об’єднання справ, зазначені справи слід об'єднати в одне провадження, відповідно до ст. 36 КУпАП з присвоєнням №233/3436/18.

Вислухавши думку прокурора, пояснення представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ОСОБА_1, дослідивши надані докази, суд вважає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП за фактом несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни майнового стану є доведеною, виходячи з наступного.

Так, згідно з наказом № 294-к від 21 жовтня 2014 року, ОСОБА_1 переведено на посаду заступника технічного директора ОКП «Донецьктеплокомуненерго».

Відповідно до п.1.4. посадової інструкції заступника технічного директора ОКП «Донецьктеплокомуненерго», з якою ознайомлений ОСОБА_1, методично керує і координує діяльність працівників виробничо – технічного відділу, які займаються питаннями ремонту та експлуатації; кошторисного відділу; проектно – конструкторського відділу; екологічної служби; виробничої енергослужби; відділу обліку ТЕР; головних інженерів, начальників відділів, цехів та служб виробничих одиниць; в питаннях організації ремонту і реконструкції котельного обладнання та теплових мереж, вдосконалення та реконструкція виробництва, раціонального використання енергоресурсів, дотримання технологічних режимів.

Відповідно до п.п. 1.1, 2.1 Статуту ОКП «Донецьктеплокомуненерго» - обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» засноване на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходиться в управлінні Донецької обласної ради та є юридичною особою; підприємство є юридичною особою, права і обов’язки якої набуває з дня його державної реєстрації.

Відповідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до довідки про отримання грошових коштів за період з лютого 2017 року по травень 2018 року заступника технічного директора ОКП «Донецьктеплокомуненерго» ОСОБА_1, останньому 07 травня 2018 року нараховано матеріальну допомогу та відпускні у загальному розмірі 115500 грн.

Відповідно до довідки про отримання грошових коштів за період з лютого 2017 року по травень 2018 року заступника технічного директора ОКП «Донецьктеплокомуненерго» ОСОБА_1, останньому 02 серпня 2017 року нараховано заробітну плату у розмірі 115153,42 грн.

Згідно зі скриншотом з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 фактично подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані – 14 червня 2018 року о 13 годині 17 хвилини.

Статтею 68 Конституції України наголошується, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до п. 66 розділу Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затверджене Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 11 серпня 2016 р. № 3, заробітна плата суб’єкта декларування вважається його доходом. Відповідно, якщо суб’єкт декларування отримав одноразовий дохід (у вигляді заробітної плати тощо) у розмірі, що перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, коли такий дохід було отримано, то виникає обов’язок повідомити про це Національне агентство шляхом подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Відповідно до роз'яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих.. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, суди повинні керуватися Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року),Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції»(далі - Закон),Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини (далі -ЄСПЛ).

Під поважними причинами згідно даного роз'яснення слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб -сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

Проте, ОСОБА_1 в судовому засіданні не було подано жодного переконливого доказу поважності причин несвоєчасності подачі та не подачі декларації про суттєві зміни майнового стану.

Тож, оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність – з точки зору достатності та взаємозв’язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; характер вчинених ним адміністративних правопорушень; оцінивши в сукупності докази; суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З урахуванням положень п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, тобто 352 грн. 40 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 27, 33, 36, 40-1, 172-6 ч. 2, 283 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Справи про адміністративні правопорушення №233/3436/18 (провадження №3/233/1088/2018) відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та №233/3440/18 (провадження №3/233/1089/2018) відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП об’єднати в одне провадження, присвоївши єдиний №233/3436/18.

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.

Штраф підлягає сплаті на розрахунковий рахунок р/р 31119106005058 банк – Казначейство України (ЕАП), отримувач – Костянтин. УК/м. Костянтинівка /21081100, МФО 899998, код ЄДРПОУ 37890775, ККДБ – 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок, який слід перерахувати на поточний рахунок 31213206005058, отримувач – Костянтин. УК/ м. Костянтинівка/22030101, код ЄДРПОУ – 37890775, банк отримувача ГУДКСУ Казначейство України (ел.адм.податків) МФО –899998, код класифікації і доходів бюджету - 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред’явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя Т.Б. Сітніков