Рішення № 76085836, 23.08.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2018
Номер справи
818/1504/18
Номер документу
76085836
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 серпня 2018 р. Справа № 818/1504/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко І.Г.,

за участю секретаря судового засідання - Мельник О.П.,

представника відповідача - Іваницької А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Буринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 (далі - позивачка, ОСОБА_2.) звернулася до суду з позовною заявою до Буринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області (далі - відповідач, Буринське об'єднане УПФУ Сумської області), в якому просила:

1) визнати протиправними дії відповідача щодо відмови ОСОБА_2 у видачі довідок про заробітну плату та проведення перерахунку пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Уряду;

2) зобов'язати відповідача видати ОСОБА_2 довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії станом на грудень 2015 року, травень 2016 року, січень 2017 року, січень 2018 року та провести перерахунок, виходячи з розміру 80 % заробітної плати працюючого державного службовця, і виплату пенсії в розмірі, установленому після перерахунку з 01.12.2015, з 01.05.2016, з 01.01.2017 та з 01.01.2018.

В обґрунтування позову позивач зазначила, що їй з 2012 року призначена пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу». З метою проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 звернулась до відповідача з заявою про видачу довідок про заробітну плату працюючого державного службовця для перерахунку пенсії, на підставі яких просила здійснити перерахунок пенсії. Відповідач відмовив у задоволенні вказаної заяви, посилаючись на відсутність правових підстав для видачі таких довідок. Вказану відмову позивач ОСОБА_2 вважає неправомірною та такою, що порушує її право на перерахунок пенсії. Вважає, що Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 та постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865, зокрема її пп.4,5, якими було визначено механізм перерахунку пенсій державним службовцям, були чинними на момент її виходу на пенсію як державного службовця. Тому відмова Буринського об'єднаного УПФУ Сумської області не узгоджується з положеннями статей 22, 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, та грубо порушує її права на соціальний захист.

Ухвалою суду від 04.05.2018 позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

25.05.2018 до суду надійшов від відповідача відзив на позов (а.с.24-26), відповідно до якого представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, виходячи з того, що за приписами ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058 управління як орган державної влади повинно керуватися законодавством, яке діяло на момент звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії. Так, з 01.05.2016 набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889, який по-іншому регулює питання пенсійного забезпечення державних службовців. Статтею 90 цього Закону визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058. Статтею 42 Закону № 1058 передбачено виключні підстави для проведення перерахунку пенсії у разі збільшення: середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески; прожиткового мінімуму; страхового стажу. Однак, підвищення посадових окладів державних службовців не є підставою для перерахунку пенсії в розумінні ст. 42 Закону України № 1058. Крім іншого, посилається на відсутність повноважень відповідача на видачу відповідних довідок за відсутності визначених на це законодавством підстав.

Також у відзиві вказує на пропущення ОСОБА_2 шестимісячного строку звернення з даним позовом до суду.

04.06.2018 ухвалою суду було призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (а.с.38).

08.06.2018 позивачем надано додаткові пояснення на заперечення, в яких вона відмітила, що дію нормативно-правового акту в часі необхідно розуміти так, що дія даного акту починається з моменту набрання цим актом чинності. Юридична обов'язковість цих актів не поширюється на правовідносини тих актів, які виникли до набрання чинності цим актом чинності. А існуюче становище громадян не може бути погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акту (а.с.41-43).

В судовому засіданні 19.06.2018 позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити. Доповнила, що про наявність підстав для проведення перерахунку пенсії вона дізналась саме в лютому 2018 році з перегляду телевізійних новин, і одразу ж звернулась до відповідача з заявою про видачу довідок для перерахунку пенсії. Вважає, що строк на звернення з позовом до суду не пропущено, оскільки відповідь отримала у березні 2018р. та в березні 2018р. вперше нею було подано позов. Відмітила, що відповідач під час розгляду її заяви повинен був враховувати норми Конституції України щодо дії закону в часі, як норми прямої дії, та застосувати норми щодо перерахунку пенсії, які діяли станом на момент її виходу на пенсію, однак, на порушення вимог чинного законодавства, відповідачем дані норми враховані не були.

В судовому засіданні 19.06.2018 з метою витребування у відповідача оригіналу пенсійної справи ОСОБА_2 було оголошено перерву до 23.08.2018 та визнано явку представника відповідача обов'язковою.

В судове засідання після перерви позивач, повідомлена належним чином про дату, час та місце розгляду справи, про що в матеріалах справи є відповідна відмітка (а.с.93), не з'явилася, про причини неприбуття суд не повідомила.

Відповідно до п.1 ч.3 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Враховуючи вказане, приймаючи до уваги, що позивач була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомила, суд вважав можливим розглядати справу у її відсутності.

В судовому засіданні 23.08.2018 представник відповідача проти позову заперечував з підстав, викладених у відзиві, просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Заслухавши пояснення позивача, надані в судовому засіданні 19.06.2018, пояснення представника відповідача, надані 23.08.2017, дослідивши наявні матеріали справи, оригінал пенсійної справи ОСОБА_2, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

В судовому засіданні встановлено, що з 25.09.2012 ОСОБА_2 перебуває на обліку в Буринському об'єднаному УПФУ Сумської області, зокрема, у період з 25.09.2012 по 30.09.2012 - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058 (далі - Закон №1058), з 01.10.2012 по 01.10.2014 - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, з 02.10.2014 по 16.12.2014 - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону №1058, з 17.12.2014 по 17.03.2015 - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, з 18.03.2015 по 28.05.2015 - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону №1058, з 29.05.2015 по 30.04.2016 як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, з 01.05.2016 по 31.01.2018 як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ, з 01.02.2018 по 14.02.2018 - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону №1058, з 15.02.2018 - та по сьогодні - як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ, при цьому розмір пенсії визначено з розрахунку 80% від заробітної плати.

Дані обставини вбачаються з позовної заяви, відзиву на позовну заяву (а.с.24-26), підтверджуються поясненнями сторін, а також матеріалами справи, зокрема, копіями протоколу про призначення пенсії, заяв про призначення пенсії, про переведення пенсії з виду на вид, про перерахунок пенсії, розпоряджень, розписок-повідомлень про перелік документів (а.с.47-77), та матеріалами пенсійної справи ОСОБА_2, досліджених в судовому засіданні.

27.02.2018 позивачка звернулась до Буринського об'єднаного УПФУ Сумської області з заявою про видачу довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям станом на 01.12.2015, 01.05.2016, 01.01.2017 та 01.01.2018 та проведення перерахунку пенсії відповідно до виданих довідок, що вбачається з позовної заяви та підтверджується копією заяви від 27.02.2018 (а.с.78).

Листом від 13.03.2018 №5/П-1 Буринське об'єднане УПФУ Сумської області повідомило ОСОБА_2, що підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій та проведення перерахунку пенсії відсутні, мотивуючи це тим, що норма щодо перерахунку пенсії державним службовцям містилася в ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-VІІІ, де умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України та яка втратила чинність з 01.05.2016 на підставі Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ. Також у листі зазначено, що постанова Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремим категоріям осіб» також не визначає механізм проведення перерахунку пенсій державних службовців. А постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 №15-2 скасовано форму довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсій державним службовцям (а.с.10).

Відповідач заперечуючи проти позову посилається на те, що ОСОБА_2 пропустила строк на звернення з позовом до суду, оскільки просить здійснити перерахунок за 2015,2016, 2017роки. Однак, суд не приймає доводи відповідача з цього приводу, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч.1 ст.120 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Тобто перебіг строку на звернення з позовом до суду розпочинається з наступного дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушене право.

В даному випадку, як вбачається зі змісту позову та пояснень позивача, про порушене право ОСОБА_2 дізналась безпосередньо в березні 2018р., коли отримала відповідь відповідача, якою Буринське об'єднане УПФУ Сумської області відмовив у задоволенні заяви позивача про видачу довідок та здійснення перерахунку. Доказів на підтвердження того, що позивач дізналась або могла дізнатись про порушене право раніше, відповідачем суду не надано. У зв'язку з чим дані доводи відповідача судом не приймаються судом до уваги.

Надаючи ж правову оцінку правовим відносинам, що склались в даному випадку між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 1 травня 2016 року визначалися Законом України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу» (далі - Закон №3723-XII). Зокрема, відповідно до статті 37 цього Закону позивачу у цій справі в 2012 році призначено пенсію (а.с.48,49).

Відповідно до ст. 37-1Закону №3723-ХІІ, в редакції, чинній до 01.01.2015, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Разом з тим, 01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014р. №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі Закон №76-VIII), яким, зокрема, статтю 37-1 Закону №3723-ХІІ викладено у новій редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, законодавець повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям після 1 січня 2015 року делегував Уряду.

Порядок перерахунку пенсій, призначених державним службовцям, у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям до 01.12.2015 було врегульовано пунктами 4, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі - Постанова КМУ №865), за змістом яких підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця було передумовою для перерахунку пенсії.

Так, за правилами п. 4 даної постанови у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Тобто дійсно, на час виходу позивача на пенсію чинне законодавство передбачало право пенсіонера, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, на перерахунок пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям на відповідній посаді.

Проте Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (далі - Постанова КМУ №1013) до Постанови КМУ №865 внесено зміни, які застосовуються з 1 грудня 2015 року, а саме виключено п. 4, а п. 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Тобто, в редакції Постанови КМУ №1013 п. 5 Постанови КМУ №865 передбачав форму довідки про заробітну плату, що подається лише для призначення пенсії державним службовцям. Положень, які б закріплювали можливість перерахунку пенсії, у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців, Постанова КМУ № 1013 не містить.

Отже, з 1 грудня 2015 року чинне законодавство, яке регламентувало пенсійне забезпечення державних службовців, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців не визначало як підставу для перерахунку пенсій, призначених за статтею 37 Закону № 3723-ХІІ. Тобто, з цієї дати немає правових підстав (умов) для перерахунку раніше призначених пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. Постановами Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №292, від 18.01.2017 №15 та від 25.01.2018 №24, з якими позивач пов'язує її право на здійснення перерахунку, також не передбачено таких підстав, як і чинна у цей період по 01.05.2016 редакція статті 37-1 Закону №3723-ХІІ, не визначала передумов перерахунку пенсій, а лише відносила вирішення такого питання до компетенції Кабінету Міністрів України.

Крім того, постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 № 15-2 (набрала чинності 02.09.2016) форму Довідки для перерахунку пенсії, яка була затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1, було виключено.

При цьому, з 01.05.2016 набув чинності Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон №889-VIII), у зв'язку з чим положення Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу» частково втратили чинність, у тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців (крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону № 889-VIII).

Натомість у ст. 90 Закону №889-VIII закріплено правило, за яким пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який визначає підстави перерахунку призначених пенсій. При цьому, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців до таких підстав не віднесено.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з 1 грудня 2015 року - початку застосування Постанови № 1013, якою пункт 4 постанови КМУ № 865 виключено, а її пункт 5 викладено в іншій редакції, та у зв'язку з набранням у подальшому чинності Законом № 889-VIII, яким по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців, призначені згідно Закону України «Про державну службу» пенсії, не підлягають перерахунку, у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99 цей Суд зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що питання перерахунку пенсії орган Пенсійного фонду зобов'язаний вирішувати на підставі правових норм, що діють на час звернення пенсіонера за таким перерахунком. Разом з тим, на час звернення ОСОБА_2 до відповідача з заявою про видачу довідок для проведення перерахунку пенсії та проведення такого перерахунку (27.02.2018 (а.с.78), нормами чинного законодавства, якими визначено пенсійне забезпечення державних службовців на момент такого звернення, та які не визнані неконституційними, вже не було передбачено підстав (умов) для перерахунку пенсії державного службовця, у зв'язку із збільшенням заробітку працюючих державних службовців.

Враховуючи, що на момент звернення позивача з заявою про видачу довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії, та проведення такого перерахунку, у відповідача були відсутні правові підстави для видачі такої довідки для перерахунку пенсії та проведення такого перерахунку, дії Буринського об'єднаного УПФУ Сумської області відповідають ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України. У зв'язку з цим суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, та вважає за необхідне у задоволенні позову відмовити.

Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постановах від 11.04.2018 (справа №820/3288/16), від 05.07.2018 (справа №712/10826/16-а).

З приводу доводів позивача, з посиланням, в тому числі на норми ст.5 Цивільного кодексу України, ст. ст.22,58 Конституції України, що права на перерахунок пенсії не можуть бути позбавлені державні службовці, які вже вийшли на пенсію, а при вирішенні питання про наявність у особи права на перерахунок раніше призначеної пенсії необхідно застосовувати положення Закону, які діяли на момент призначення пенсії, оскільки законодавство, прийняте пізніше звужує зміст та обсяг існуючих прав і свобод, та позбавляє права на соціальних захист, суд зазначає, що за приписами Конституції України неможливо звужувати саме досягнуті певною особою соціальні гарантії, а не будь-які існуючі і які не стосуються певної особи. Досягненням ж права на перерахунок пенсії, як зазначалось вище, є не момент призначення особі пенсії, як помилково вважає позивач, а безпосередні обставини, з якими законодавство пов'язує саме перерахунок пенсії, оскільки моменти призначення пенсії та виникнення права на перерахунок цієї пенсії не співпадають у часі і можуть регулюватись різними законодавчими актами. Тобто, набуття особою права на пенсію не є одночасним набуттям права на перерахунок цієї пенсії в майбутньому за відсутності до цього відповідних законодавчих підстав.

Таким чином, суд вважає безпідставними доводи позивача про неможливість застосування до неї змін в законодавстві щодо перерахунку пенсій держслужбовцям, які відбулись після її виходу на пенсію, а відмова відповідача у видачі довідок та проведення перерахунку пенсії, за відсутності правових підстав для цього, не призвела до зменшення розміру отримуваної позивачем пенсії і не є звуженням обсягу вже набутих позивачем прав та не позбавляє її права на соціальний захист.

Враховуючи, що у задоволені позову відмовлено, розподіл судових витрат, відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Буринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області (41700, Сумська область, м.Буринь, вул.Пилипа Орлика, буд.6, код ЄДРПОУ 40384385) про визнання протиправними дій щодо відмови у видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій та проведення перерахунку пенсії, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям та зобов'язання видати довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії станом на грудень 2015 року, травень 2016 року, січень 2017 року, січень 2018 року та провести перерахунок, виходячи з розміру 80 % заробітної плати працюючого державного службовця, і виплату пенсії в розмірі, установленому після перерахунку з 01.12.2015, з 01.05.2016, з 01.01.2017 та з 01.01.2018 - відмовити у повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 28.08.2018.

Суддя І.Г. Шевченко