
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 серпня 2018 рокум. Ужгород№ 0740/890/18
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши матеріали позовної заяви Закарпатської обласної державної адміністрації до Державної казначейської служби України , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Департамент фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Закарпатська обласна державна адміністрація звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Державної казначейської служби України , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Департамент фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, в якому просить: 1) визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не забезпечення за результатами першого півріччя 2018 року щоденного перерахування компенсації спеціального фонду обласного бюджету Закарпатської області, починаючи з 12 числа місяця, що настає за звітним кварталом, (тобто з 12 липня 2018 року) за рахунок щоденних надходжень до державного дорожнього фонду; 2) зобов'язати Державну казначейську службу України за результатами першого півріччя 2018 року забезпечити щоденне перерахування компенсації до спеціального фонду обласного бюджету Закарпатської області, починаючи з 12 числа місяця, що настає за звітним кварталом, (тобто з 12 липня 2018 року) за рахунок щоденних надходжень до державного дорожнього фонду в загальному обсязі 101434079,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Чч. 1, 2 ст. 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон).
Так, ч. 1 ст. 3 Закону передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до положень ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову: 1) майнового характеру, поданого суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 р. встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб у сумі 1762,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви така містить декілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
Так, зокрема, позивач просить:
1) визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо не забезпечення за результатами першого півріччя 2018 року щоденного перерахування компенсації спеціального фонду обласного бюджету Закарпатської області, починаючи з 12 числа місяця, що настає за звітним кварталом, (тобто з 12 липня 2018 року) за рахунок щоденних надходжень до державного дорожнього фонду;
2) зобов'язати Державну казначейську службу України за результатами першого півріччя 2018 року забезпечити щоденне перерахування компенсації до спеціального фонду обласного бюджету Закарпатської області, починаючи з 12 числа місяця, що настає за звітним кварталом, (тобто з 12 липня 2018 року) за рахунок щоденних надходжень до державного дорожнього фонду в загальному обсязі 101434079,00 грн.
Таким чином, предметом даного позову є вимоги як майнового, так і немайнового характеру.
Суд зазначає, що звернені до суду вимоги про зобов'язання Державну казначейську службу України за результатами першого півріччя 2018 року забезпечити щоденне перерахування компенсації до спеціального фонду обласного бюджету Закарпатської області, має вартісний вимір та безпосереднім наслідком чого є зміна майнового стану позивача, є майновими.
Як вбачається з практики Верховного Суду, окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, є майновою.
Ч. 3 ст. 6 Закону встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 618462,00 грн. (616700,00 грн. (майнова вимога) + 1762,00 грн. (1 немайнова вимога)).
Разом з тим, як вбачається з долучених до позовної заяви документів, позивач сплатив судовий збір у розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, позивачеві слід доплатити судовий збір у сумі 616700,00 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді/м.Ужгород/ 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача: 34314206084005; Код класифікації доходів бюджету 22030101.
За таких обставин, згідно з вимогами ст. 169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків шляхом подачі до суду доказів доплати судового збору в розмірі 616700,00 грн.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 171, 248 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Закарпатської обласної державної адміністрації до Державної казначейської служби України , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Департамент фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу подати до суду протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху докази доплати судового збору в розмірі 616700,00 грн.
Попередити позивача, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню заявнику.
3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 256 КАС України.
Суддя Р.О. Ващилін