Рішення № 76070735, 10.08.2018, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
10.08.2018
Номер справи
592/6321/18
Номер документу
76070735
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа№592/6321/18

Провадження №2/592/2270/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2018 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м.Суми у складі:

головуючого судді Литовченка О.В.,

за участю секретаря судового засідання Черей С.В.,

розглянув у підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі судових засідань Ковпаківського районного суду м. Суми цивільну справу за позовом заступника керівника Сумської місцевої прокуратури Мороз В.О. (м. Суми вул. Г. Кондратьєва, 79) в інтересах держави в особі Управління капітального будівництва і дорожнього господарства Сумської міської ради (м. Суми вул. Петропавлівська, 91, ЄДРПОУ 00433331) до ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) про стягнення упущеної вигоди,

встановив:

Заступник керівника Сумської місцевої прокуратури Мороз В.О. звернулася до суду з вказаною позовною заявою та просить стягнути з відповідача на користь управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради (м. Суми вул. Петропавлівська, 91, ЄДРПОУ 00433331) кошти у сумі 15972 грн. 11 коп. як упущену вигоду, спричинену неукладенням договору про залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників будівництва у розвиток інфраструктури м. Суми під час будівництва садибного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1.

Позовну заяву мотивує тим, що Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради 02.06.2015 зареєстровано декларацію № CM 142151530170 про готовність до експлуатації об'єкта, а саме садибного житлового будинку загальною площею 442,4 кв. м., за адресою: АДРЕСА_1 (замовник будівництва - ОСОБА_3).

У вказаній декларації зазначено код об'єкта згідно з державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, а саме 1110.3 (будинок садибного типу).

Згідно п. 16 декларації про готовність до експлуатації об'єкта CM 142151530170 від 02.06.2015 кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією складає 1597,211 тис. грн. Про здійснення витрат на придбання земельної ділянки в декларації не зазначено, кошти місцевого чи державного бюджету на будівництво названого вище об'єкта не виділялися.

Розмір пайової участі у розвитку інженерно транспортної інфраструктури м. Суми, який мав сплатити Відповідач складає 15972 грн. 11 коп. (1% від кошторисної вартості будівництва). Оскільки Договір не укладено, ця сума є упущеною вигодою, яку б Сумська міська рада могла отримати при укладанні відповідного договору.

У підготовче засідання заступник керівника Сумської місцевої прокуратури Мороз В.О. не з'явилася, надала суду письмову заяву в якій просить розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

ОСОБА_3 у підготовче засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву в якій позовні вимоги визнала в повному обсязі, просить розглядати справу без її участі.

Згідно з ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради 02.06.2015 зареєстровано декларацію № CM 142151530170 про готовність до експлуатації об'єкта, а саме садибного житлового будинку загальною площею 442,4 кв. м., за адресою: АДРЕСА_1 (замовник будівництва - ОСОБА_3).(а.с.8-10)

Листом від 02.05.2018 року № 112-25535вих18 заступник керівника Сумської місцевої прокуратури Мороз В.О. звернулася з листом до Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради щодо надання інформації про стан сплати замовниками будівництва коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Суми, а саме: ОСОБА_3 (будівництво садибного житлового будинку по АДРЕСА_1) (а.с.11-12)

Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради було надано відповідь від 11.05.2018 року №481/09.03, відповідно до якого повідомили, що в управлінні відсутня інформація про укладення договору про залучення коштів пайової участі замовника будівництва у розвитку інфраструктури м. Суми із забудовником. (а.с.13)

Згідно ч. 1, 2, 3 та 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі-Закон) порядок залучення розрахунку розмір використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Так, 22.06.2011 рішенням сесії Сумської міської ради № 601-МР затверджено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури м. Суми, який діяв до та на час реєстрації відповідачем декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Відповідно до ч. 9 ст. 40 Закону договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Аналогічну норму наведено у п. 5.1 Порядку.

Обов'язок ініціювати укладення договору про пайову участь покладі саме на замовника будівництва, оскільки цей обов'язок пов'язаний зверненням замовника до органу місцевого самоврядування. Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 18.04.2018 у справі № 331/801/16-ц.

Разом з тим, за інформацією управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради (лист від 11.05.2018 № 481/09.03) ОСОБА_3, як замовник будівництва, з відповідною заявою до управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради не зверталась, відповідний договір пайової участі не укладала, кошти пайової участі до місцевого бюджету не сплачувала.

Факт не укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Суми та не перерахування до міського бюджету м. Суми грошових коштів встановлено в ході ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, проведеної Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, за результатами якої складено акт ревізії № 18.5-10/02 від 20.03.2018.

Згідно з п. 4 ч. 4 ст. 40 Закону до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках.

Отже, чинним законодавством передбачено підставу для несплати пайових внесків - будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків площею до 300 квадратних метрів. Натомість площа індивідуального (садибного) житлового будинку, побудованого ОСОБА_3, становить 442,4 кв.м., відтак підстави для звільнення відповідачки від сплати пайових внесків відсутні.

Відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати 4 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Згідно із п. 3.2.2 Порядку розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Суми (із змінами, внесеними рішенням Сумської міської ради від 29.10.2014 №3668-МР) з урахуванням інших передбачених законом відрахувань становить для індивідуальних житлових будинків - 1% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

Згідно ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Таким чином, оскільки відповідач до початку розгляду справи по суті визнав позовні вимоги, суд вважає за необхідне повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову даного характеру, тобто 881 грн. 00 коп.

Інші 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову даного характеру у сумі 881 грн. 00 коп, згідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 81, 141, 263-265 ЦПК України,

ухвалив:

Позов заступника керівника Сумської місцевої прокуратури Мороз В.О. (м. Суми вул. Г.Кондратьєва, 79) в інтересах держави в особі Управління капітального будівництва і дорожнього господарства Сумської міської ради (м. Суми вул. Петропавлівська, 91, ЄДРПОУ 00433331) до ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) про стягнення упущеної вигоди задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) на користь управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради (м. Суми вул. Петропавлівська, 91, ЄДРПОУ 00433331) кошти у сумі 15972 грн. 11 коп. як упущену вигоду, спричинену неукладенням договору про залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників будівництва у розвиток інфраструктури м. Суми під час будівництва садибного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1, перерахувавши їх на рахунок спеціального фонду міського бюджету по КБК 24170000, відкритий у ГУДКСУ у Сумській області №31510921700002, МФО 837013, код одержувача платежу 37970593, одержувач платежу УК м. Суми 241700002.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) на користь прокуратури Сумської області (код 03527891, р/р 35214005002983 в ДКСУ у м. Київ, МФО 820172) судовий збір в розмірі 881 грн. 00 коп.

Зобов'язати повернути прокуратурі Сумської області (код 03527891, р/р 35214005002983 в ДКСУ у м. Київ, МФО 820172) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 881 гривні 00 копійок, сплачений згідно платіжного доручення №805 від 01 червня 2018 року.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Сумської області, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата складення повного судового рішення 20.08.2018 року.

Суддя О.В. Литовченко