Постанова № 7606780, 11.09.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2009
Номер справи
2а-5330/09/1770
Номер документу
7606780
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5330/09/1770

11 вересня 2009 р. 17год. 15хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не з"явився

позивача: представник не з"явився

відповідача: ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПрокурор Сарненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області

доСуб'єкта підприємницької діяльності - фізичної сооби ОСОБА_1

про стягнення фінансової санкції за порушення законодавста про автомобільний транспорт , -

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Сарненського району звернувся в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до суду з позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_1 санкції в розмірі 1700 гривень, застосованої до нього постановою №1568 від 20.11.2008 року.

В судовому засіданні, 14.08.2009 року, за клопотанням прокурора та за згодою позивача було здійснено заміну неналежного відповідача: фізична особа ОСОБА_1, на належного: суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1.

В судовому засіданні, 07.09.2009 року, прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив про їх задоволення.

Представник позивача просив справу слухати без участі позивача, на підставі наявних письмових доказів.

В судове засідання, 11.09.2009 року, прокурор та представник позивача не з'явились.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, заперечував проти їх задоволення з огляду на невідповідність фактичним обставинам справи подій, викладених в акті перевірки, на підставі якого винесено постанову №1568 від 20.11.2008 року.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Зі свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії В02 №404706 вбачається, що відповідач зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 з 14.09.2006 року, а з довідки форми №4-ОПП, вбачається факт реєстрації його платником податків (а.с.35-36).

Відповідач має ліцензію на здійснення такого виду господарської діяльності, як надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі НОМЕР_4 зі строком дії з 04.10.2006 року по 03.10.20011 року (а.с.37). Ліцензійна картка до вказаної ліцензії оформлена на автомобіль FIAT SCUDO, держномер НОМЕР_1 (а.с.38).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №87874 (2225) від 16.10.2008 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області Саяпіним О.О. та Нестерчуком Д.П. на підставі завдання на перевірку №032986 від 13.10.2008 року, 16.10.2008 року було проведено перевірку транспортного засобу "VOLKSWAGEN TRANSPORTER", держномер НОМЕР_2, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді відсутності ліцензійної картки та відсутності копії договору із замовником транспортних послуг під час надання транспортних послуг по перевезенню 10 пасажирів. Акт підписано ОСОБА_1., який являючись власником вказаного транспортного засобу, керував ним (а.с.8). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 21.10.2008 року о 10:00 год.(а.с.7). За результатами розгляду, позивачем прийнято постанову №1568 від 20.11.2008 року (а.с.50).

З постанови №1568 від 20.11.2008 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 1700 грн.

Дана постанова була направлена відповідачу 21.11.2008 року, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.6).

Відповідачем стверджено, що постанова в судовому порядку ним не оскаржувалась.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Відповідно до ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. При цьому, для нерегулярних пасажирських перевезень такими документами є: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Частиною 1 ст.34 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року визначено, що автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, зокрема забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут, забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв, забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - за надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 218 ГК України встановлює підстави господарсько-правової відповідальності. Так, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Статтею 239 ГК України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів оплати штрафних санкцій відповідач суду не представив. Його усні пояснення та письмові заперечення на позов, що зводяться до невідповідності фактичним обставинам справи подій, викладених в акті перевірки, на підставі якого винесена постанова №1568 від 20.11.2008 року, не можуть буті прийняті судом в якості належного та допустимого доказу.

Так, згідно з п.4 ст.70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору. Відповідач не звертався з позовом про визнання протиправною і скасування постанови №1568 від 20.11.2008 року, якою його притягнуто до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Відтак, надання правової оцінки вищезазначеній постанові судом, суперечитиме нормам Кодексу адміністративного судочинства України стосовно розподілу обов'язку доведення, оскільки вимог про скасування постанови не заявлялося.

За таких обставин суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_3) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області (33013, м. Рівне, вул. Кіквідзе, 34, код ЄДРПОУ - 33643183) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700грн.(одна тисяча сімсот) 00коп. , яку перерахувати на р/р 31111106700338 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22588614, код платежу 21081100, одержувач ВДКУ в Сарненському районі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 15.09.09р.