Ухвала суду № 76027089, 22.08.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2018
Номер справи
812/6614/13-а
Номер документу
76027089
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

22 серпня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/6614/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/6614/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 9776,75 грн,

ВСТАНОВИВ:

14.08.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла вищевказана заява, в обґрунтування якої заявник послався на таке.

Постановою державного виконавця від 24.10.2013 відкрито виконавче провадження з примусового виконання судового рішення по даній справі.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 28.12.2017 замінено стягувача з УПФУ в Сватівському районі Луганської області на Білокуракинське ОУПФУ Луганської області.

11.08.2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи”, яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України. Таким чином, в спірних відносинах стягувачем повинно бути Головне управління ДФС у Луганській області.

Представник заявника в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином, просив розглянути заяву без його участі.

Боржник у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином, заперечень проти заяви суду не надав.

Представник Головного управління ДФС у Луганській області в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, заперечень проти заяви суду не надав.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану заяву в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 10.07.2017 втрачене судове провадження у справі № 812/6614/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 9776,75 грн відновлено в частині (арк. спр. 25-26).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 14.08.2013 адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 9 776,75 грн. задоволено повністю, стягнуто з ОСОБА_1 (адреса: 92600, Луганська область, м. Сватове, вул. 8-го Березня,8, і.н. НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області (адреса: 92600, Луганська область, пл. 50-річчя Перемоги, 38, код ЄДРПОУ 21792614) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 9 776, 75 грн (арк. спр. 21-23).

18.10.2013 позивачем отримано виконавчий лист по справі № 812/6614/13-а (арк. спр. 35), на підставі якого державним виконавцем відкрито виконавче провадження ВП № 40410954 (арк. спр. 36).

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 28.12.2017 замінено стягувача в виконавчому провадженні № 40410954 з примусового виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 18.10.2013 у справі № 812/6614/13-а, з управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області на правонаступника - Білокуракинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (місцезнаходження: 92200, Луганська область, смт. Білокуракине, вул. Історична, буд. 81, код ЄДРПОУ 41246789) (а.с.50-51).

11 серпня 2013 року набрав чинності Закон України від 04 липня 2013 року № 406-VІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи” (далі – Закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Пунктом 3 розділу ІІ Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.

Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі за текстом – Закон № 2464).

Відповідно до положень частини другої статті 12 Закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених Законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 “Про утворення Державної фіскальної служби” утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України” утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

З системного аналізу норм Закону № 406 та Закону № 2464, у взаємозв’язку з постановами Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 “Про утворення Державної фіскальної служби” та від 06 серпня 2014 року № 311 “Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України”, слідує, що станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів.

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Державні податкові інспекції згідно зі статтею 19-3 Податкового кодексу України здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.

Таким чином, до функцій Головного управління ДФС у Луганській області відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” змін до Податкового кодексу України входить функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Отже, з 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня та вище і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути Головне управління ДФС у Луганській області.

Відповідно до акта передачі даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску від 03.10.2013 Пенсійний фонд України передав, а Міністерство доходів і зборів України отримало дані з карток особових рахунків платників єдиного внеску, в тому числі відносно боржника по даній справі (арк. спр. 76-77).

З вищевикладеного судом встановлено, що має місце фактичне вибуття Білокуракинського ОУПФУ Луганської області як сторони виконавчого провадження.

Відповідно до частини 1 статті 379 КАС України суд у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Частиною п’ятою статті 15 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити вибулу сторону виконавчого провадження – Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області, її правонаступником – Головним управлінням ДФС у Луганській області.

Керуючись статтями 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Білокуракинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/6614/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 9776,75 грн задовольнити.

Замінити стягувача в виконавчому провадженні № 40410954 з примусового виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 18.10.2013 у справі № 812/6614/13-а, Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області на Головне управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяОСОБА_2