
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
20 серпня 2018 року м. Київ №810/4195/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бориспільської міської ради до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду звернувся Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бориспільської міської ради з позовом до ОСОБА_1 про зобов’язання громадянина України ОСОБА_1 виконати не вчинену дію – надати доступ уповноваженій особі Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бориспільської міської ради до проведення позапланової перевірки на земельній ділянці за адресою: Київська обл., Бориспільський р-н., м.Бориспіль, вул. Глибочицька (вул.Котовського), 67.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З’ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Частиною 1 ст.26 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З аналізу вищенаведених правових норм вбачається, що КАС України встановлює декілька видів територіальної підсудності, в тому числі: загальну (залежно від місця проживання чи місцезнаходження відповідача) та альтернативну (за вибором позивача).
Як встановлено судом, предметом позову є вимога про зобов’язання громадянина України ОСОБА_1 виконати не вчинену дію – надати доступ уповноваженій особі Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бориспільської міської ради до проведення позапланової перевірки на земельній ділянці за адресою: Київська обл., Бориспільський р-н., м.Бориспіль, вул.Глибочицька (вул.Котовського), 67.
Відтак, у даному випадку, застосуванню підлягають положення ч.1 ст.26 Кодексу адміністративного судочинства України (за місця проживання відповідача).
У позовній заяві зазначено, що місцем проживання відповідача є: м.Київ, пров.МеталістівАДРЕСА_1.
Отже, вирішення спору за місцем проживання відповідача має здійснюватися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (Окружний адміністративний суд міста Києва).
В той же час позивач звернувся із цим позовом до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду, юрисдикція якого згідно Додатку № 1 до Указу Президента України від 16.11.2004 N1417/2004 “Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі” розповсюджується на територію Київської області.
За таких обставин та враховуючи те, що місцем проживання відповідача є м.Київ, дана справа не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, оскільки розгляд даної справи має здійснюватись за правилами територіальної підсудності окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (Окружним адміністративним судом).
Згідно з пунктом другим частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Отже, враховуючи підсудність даної справи Окружному адміністративному суду міста Києва, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу на розсуд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись статтями 25,26, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1.Адміністративну справу №810/4195/18 за позовом Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бориспільської міської ради до ОСОБА_1 про зобов’язання вчинити певні дії передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд.
Повний текст ухвали складений - 20.08.2018 р.
Суддя Кушнова А.О.