
Справа № 450/2387/18 Провадження № 3/450/1096/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2018 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кіпчарський М.О.,за участю прокурора Пустомитівського відділу Львівської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Львівського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2»є, Сколівського району Львівської області, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, з 01.02.2018 року не працюючого, одруженого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, на утриманні якого перебуває двоє дітей, Пустомитівського району Львівської області, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Згідно Протоколів № 22 та № 23 про адміністративне правопорушення від 27.07.2018р., складених заступником начальника відділу Львівського управління ДВБ НП України, ОСОБА_2 перебуваючи на службі в поліції, обіймаючи посаду інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону № 3 УПП у Львівській області ДПП НП України, маючи спеціальне звання рядовий поліції, в порушення ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1ст. 172-6 КУпАП. В подальшому будучи звільненим із служби в поліції з 01.02.2018 року згідно наказу № 66 о/с від 31.01.2018 року, в порушення ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію перед звільненням особи, яка припинила діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями. Такими діями ОСОБА_2 вчинив адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Зокрема ОСОБА_2, будучи зобов’язаним до 01квітня 2018р. подати щорічну декларацію за 2017 рік, подав таку декларацію тільки 10.05.2018р., та будучи зобов’язаним подати декларацію перед звільненням до 22.02.2018 року подав таку лише 28.06.2018 року.
Будучи присутнім під час розгляду справи ОСОБА_2, вину визнав, розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні протоколи про адміністративне правопорушення підтримав та просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні двох адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Заслухавши пояснення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши всі наявні в матеріалах справи докази та надавши їм належну оцінку, приходжу до наступного висновку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.п. «з» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_2 будучи поліцейським є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Частиною 1 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частино 2 ст. 45 Закону встановлено, що вказані особи які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК від 11.06.2016 року № 3, декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Враховуючи зазначене ОСОБА_2 повинен був подати щорічну декларацію за 2017 рік до 00:00 год. 1 квітня 2018 року, та будучи звільненим із служби з ініціативи роботодавця з 01.02.2018 року, та належно ознайомлений з наказом про звільнення, зобов"язаний був подати декларацію перед звільненням до 00:00 год.22.02.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_2 будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов'язок подання щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та усвідомлюючи обов'язок подання декларації особи яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, подав зазначені декларації лише 10.05.2018 року, та 28.06.2018 року. тобто несвоєчасно без поважних причин.
З врахуванням встановленого вважаю, що ОСОБА_2 обіймаючи посаду інспектора взводу № 2 роти № 1 батальйону № 3 УПП у Львівській області ДПП НП України, та будучи з звільненим з вказаної посади з 01.02.2018 року, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до п.п. «з» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» , в порушення вимог ч. 1 та 2 ст. 45 даного Закону несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік та декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративне правопорушення № 22 та № 23 від 27.07.2018 року; наказом ДПП НП України № 406 о/с від 06.10.2017 року; наказом № 66о/с від 31.01.2018 року; розпискою ОСОБА_2 від 01.02.2018 року; копією щорічної декларації та е-декларації перед звільненнм ОСОБА_2; скірншотом з офіційного сайту НАЗК, в якій вказано фактичну дату подання щорічної декларації та декларації перед звільненням ОСОБА_2; письмовими та особистими поясненнями ОСОБА_2; іншими наданими матеріалами.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, вважаю необхідним і достатнім призначити ОСОБА_2 стягнення у виді штрафу,та в порядку ст.40-1 КУпАП стягнути судовий збір.
Керуючись ст. 36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283-285,294 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Згідно ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 352,40 грн. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_3