Ухвала суду № 75955435, 17.08.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2018
Номер справи
810/4279/18
Номер документу
75955435
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справ

17 серпня 2018 року м. Київ 810/4279/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України , треті особи на стороні відповідача товариство з обмеженою відповідальністю "Приватна експерта служба", державне підприємство "Система електронних торгів арештованим майном" про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язанні вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами про визнання бездіяльності Департаменту ДВС МЮУ та Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС МЮУ Медведєва О.В. протиправною; визнання протиправними дій Департаменту ДВС МЮ України, Головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС МЮ України Медведєва О.В. по винесенню постанови від 02.08.20118 р. "Про призначення суб'єкта оціночної діяльності суб'єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні"; визнання протиправною та скасування постанови від 02.08.20118 р. ВП №25886852; зобов'язання відповідача вжити заходи примусового виконання у зведеному виконавчому провадженні ВП №25886852 щодо призначення та проведення оцінки та продажу земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і , чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів убачається, що предметом оскарження у даній справі є постанова головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України від 02.08.2018 р., яка винесена на підставі виконавчого листа №2-2767/09, виданого 08.10.2010 р. Броварським міськрайонним судом Київської області та дій відповідача, пов'язаних з виконанням цієї постанови.

Відповідно до положень ст.1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Отже, Закон України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року №1404-VIII є спеціальним законом, яким унормовано порядок, строки та механізм виконання рішень, а також основні засади, порядок та умови проведення виконавчих дій.

Згідно ч.1 ст.74 Закону України №1404-VIII рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити:

1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів, -ч.5 ст.74 Закону.

Таким чином, крім загального порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби, визначеного нормами КАСУ, наявні спеціальні норми, встановлені Законом України № 1404-VIII, яким надається перевага при розбіжності між загальними і спеціальними нормативно-правовими актами.

На підставі ч.1-2 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону, - ст. 5 ЦПК України.

Ураховуючи вищевикладене, суд вважає, що даний спір в частині визнання протиправною та скасування постанови від 02.08.2018 р. ВП №25886852 підсудний місцевому загальному суду та повинен розглядатися за правилами цивільного судочинства.

Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 170, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, треті особи товариство з обмеженою відповідальністю "Приватна експерта служба", державне підприємство "Система електронних торгів арештованим майном" про визнання протиправною та скасування постанови від 02.08.2018 р. ВП №25886852 .

2. Роз'яснити позивачеві, що повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Брагіна О.Є.