
Справа № 127/20244/18
Провадження № 3/127/5044/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" серпня 2018 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Кашпрук Г.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Вінницької митниці ДФС Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ОСОБА_2, Дондюшанський район, с. Аріонешти, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, суд –
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області 14.08.2018 року надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню Вінницької митниці ДФС Державної фіскальної служби України для його доопрацювання з наступних підстав.
Згідно ст. 487 МК провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен, в тому числі, перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а також чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Згідно норми ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Наданий до суду протокол та матеріали про порушення митних правил не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: зі змісту протоколу вбачається, що складений він у відсутність ОСОБА_1, однак будь яких доказів на підтвердження про отримання протоколу, особою стосовно якої його складено відсутні. Також до матеріалів про порушення митних правил не надано відомості, що дана особа належним чином повідомлена про час та дату слухання справи.
Також згідно протоколу № 0889/40100/18 від 10.07.2018 року вбачається, що адреса особи, яка притягується до адміністративної відповідальності зазначена не повністю, а саме не вказано вулицю та номер будинку (квартири).
Разом з тим, статтею 268 КУпАП визначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Частина 1 ст. 483 МК України передбачає відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, у виді накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Однак, з наявних в матеріалах справи документів, неможливо встановити де знаходиться на даний момент вищевказаний автомобіль.
Таким чином, вивчивши матеріали справи та враховуючи вище наведені обставини, суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу, оскільки надані суду матеріали є недостатніми і неповними, вважає за необхідне повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України на доопрацювання.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 483 МК України, ст. ст. 256, 278, 283 КУпАП, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України повернути до Вінницької митниці ДФС Державної фіскальної служби України на доопрацювання.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: