
Провадження № 3/742/604/18
Єдиний унікальний № 742/2603/18
Постанова
Іменем України
13 серпня 2018 року м. Прилуки
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Циганко М. О., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Чернігівській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТОВ «УКРСПЕЦМОНОЛІТ»,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
В С ТА Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №446879 від 02 серпня 2018 року, направленого заступником начальника Головного управлінням ДФС у Чернігівській області Державної фіскальної служби України ОСОБА_2, вбачається, що при перевірці діяльності ТОВ «УКРСПЕЦМОНОЛІТ», яке знаходиться за адресою: Чернігівська обл., м.Прилуки, вул.Густинська, буд.22/1-Г, в якому на посаді директора працює ОСОБА_1 було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме порушено п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового Кодексу України чим занижено податок на додану вартість та завищено від»ємне значення різниці між сумою податкового зобов»язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, про що складено Акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 03 липня 2018 року за №459/14/40024082, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для допрацювання з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При цьому, згідно ч.ч.2,3,4 ст.256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Проте, згідно матеріалів адміністративного провадження щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення №122 від 02 серпня 2018 року відсутні відомості про дату народження ОСОБА_1, чи посилання на неможливість її виявлення; підпис ОСОБА_1 як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. При цьому, відсутній запис в протоколі про відмову ОСОБА_1 від його підписання. Враховуючи, що згідно матеріалів провадження на 02 серпня 2018 року, ОСОБА_1 для складення протоколу та надання пояснень до Головного управління ДФС у Чернігівській області, не з»явився, проте відомості щодо отримання даного протоколу правопорушником, суду не надано, що в сукупності позбавляє суд повно та об»єктивно вирішити адміністративну справу по суті.
За таких обставин, даний адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання начальнику Головного управління ДФС у Чернігівській області Державної фіскальної служби України.
Згідно ст.252 КУпПА, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об»єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Направити матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП на доопрацювання заступнику начальника Головного управління ДФС у Чернігівській області Державної фіскальної служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.О.Циганко