
Справа № 372/1971/18
Провадження № 3-692/18
П О С Т А Н О В А
іменем України
15 серпня 2018 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Потабенко Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Обухівського ВП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої ПП, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не відомий,
по ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення серії ОБ № 023163, ОСОБА_1 05.08.2018 року о 12 год. 25 хв. в місті Обухів по вул. Київській, 130, керуючи автомобілем НОМЕР_1, не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, перед зміною напрямку руху не впевнилася, що її маневр буде безпечним для всіх учасників руху, в наслідок чого допустила зіткнення з автомобілем ВАЗ д.н.з. 049-78КК.В результаті ДТП автомобілі зазнали механічних пошкоджень. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.п. 2.3 б, 10.1, 10.4 Правил дорожнього руху України, скоївши тим самим правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, та повідомила, що маневр нею був виконаний вірно. Крім того в протоколі відсутні дані про свідків, хоча вони з нею в машині були під час того, як відбулось ДТП, та можуть підтвердити правильність виконання маневру.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності та відповідно до ст.ст. 254, 256 КУпАП розпочинається складанням протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається у протоколі.
З доданої до протоколу схеми дорожньо-транспортної пригоди однозначно не зрозуміло як відбулась дорожньо-транспортна пригода, що не дає суду можливості встановити чи винна особа відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення та чи є підстави для притягнення особи до адміністративної відповідальності, а оскільки в ході розгляду справи в суді з’ясовано, що в протоколі про адміністративне правопорушення під час зіткнення автомобілів були присутні свідки, їх прізвища та адреси потрібно зазначити в протоколі про адміністративне правопорушення
Вказані недоліки не дають можливості суду встановити всі обставини події, що відбулась 05.07.2018 року і стали підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про наявність матеріальних збитків, що були зазнані власниками автомобілів під час дорожньо-транспортної пригоди.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Враховуючи наведене вважаю, що справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП підлягає поверненню для належного дооформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 023163 від 05.07.2018 року відносно ОСОБА_1 повернути до Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: