
Справа № 369/8195/17
Провадження № 2-а/369/53/18
РІШЕННЯ
Іменем України
23.06.2018 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі
головуючої судді Дубас Т.В.
при секретарі Яцевич В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради, -
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2017 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з даним позовом. Свої вимоги мотивували тим, що за рішенням сільської ради було надано дозвіл на розробку проекту детального плану земельної ділянки по АДРЕСА_2 площею 5,9 га. У грудні 2016 року детальний план не був затверджений через не набрання необхідної кількості голосів. 09 лютого 2017 року сільською радою прийнято рішення №7 про затвердження детального плану, яке є протиправним та підлягає скасуванню. Так, у відповідності до ч. 2 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється. При цьому громадськості надано право вносити свої пропозиції до детального плану, які були направлені відповідачу 26 серпня та 29 серпня 2018 року.
Зазначили, що згідно із положенням п. п. 11 та 12 Порядку проведення громадських слухань у разі наявності пропозицій громадськості, рішення про врахування яких розробник і замовник не можуть прийняти самостійно або мають місце спірні питання, особи, які забезпечують роботу з розгляду пропозицій громадськості, повідомляють про це відповідному органу місцевого самоврядування для прийняття останнім рішення щодо утворення погоджувальної комісії. Комісія утворюється за рішенням органу місцевого самоврядування у тижневий строк після закінчення строку подання пропозицій громадськості. Таким чином, з урахуванням дати завершення подання пропозицій, та поданих пропозицій, які містили спірні питання відповідач повинен був би створити погоджувальну комісію до 06.09.2016 року. Відповідачем порушено положення п.п. 11-15 Порядку проведення громадських слухань, оскільки ним не було створено ані перед проведенням громадських слухань, ані під час їх проведення погоджувальну комісію для вирішення спірних питань.
Вказали, що жодних інших відповідей щодо врахування або відхилення пропозицій позивача ОСОБА_1, з часу їх надсилання відповідачу, відповідно до вимог Порядку проведення громадських слухань, ані від ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД", як розробника детального плану території, ані від Відповідача, на його адресу не надходило. Надана відповідь Відповідача є доказом порушення останнім вимог п. 11 Порядку проведення громадських слухань, оскільки Відповідачем не було надано ані відповіді про врахування пропозицій за результатами їх розгляду разом з проектним інститутом ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД", ані обґрунтованої відмови у їх врахуванні.
Позивач ОСОБА_2 просив врахувати, що у відповіді відповідача на його пропозиції Відповідач так і не надав відповіді на більшість пропозицій до проекту детального плану території, а в подальшому жодних відповідей щодо врахування або обґрунтованої відмови у врахуванні пропозицій. Йому ж ані розробником детального плану, ані Відповідачем, як замовником проекту, надано не було, чим було порушено норми п. 11 Порядку проведення громадських слухань. Вказане у свою чергу свідчить про затвердження Оскаржуваним рішенням розробленого з порушенням законів України детального плану території, що тягне за собою скасування Оскаржуваного рішення, в силу приписів ч. 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з мотивів його невідповідності Законам України.
Просили суд визнати протиправним та скасувати рішення Тарасівської сільської ради №7 від 09 лютого 2017 року; судові витрати покласти на відповідача.
У судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві, запереченнях (т.1 а.с.202-203). Просили суд задоволити позов.
У судовому засіданні представник Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області проти позову заперечував. Подав суду письмовий відзив на позов (т.1 а.с. 158-161, 183-190). Просив відмовити в задоволенні позову.
У судове засідання представник ДП «Укріндпіцивільбуд» не з'явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь в розгляді справи, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
При розгляді справи судом встановлено, що 14 листопада 2014 року Тарасівською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області прийнято рішення №16 про надання дозволу на розробку проекту детального плану земельної ділянки по АДРЕСА_2. площею 5,9 га.
22 грудня 2016 року відбулося засідання сесії Тарасівської сільської ради, в порядок денний якого було включено питання щодо затвердження детального плану території в АДРЕСА_2. Проте вказане питання не було прийнято Відповідачем у зв'язку із недостатньою кількістю голосів, необхідних для його прийняття.
09 лютого 2017 року на засіданні сесії Тарасівської сільської ради Відповідачем було прийнято рішення №7 яким було затверджено детальний план території в АДРЕСА_2.
Вказане рішення було оприлюднене у газеті «Новий день» від 01.07.2017 року.
У відповідності до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин, затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації. Зазначені повноваження виконавчих комітетів передбачено і пп.6 п. "а" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"
Відповідно ст.12 Закону України "Про основи містобудування" до компетенції сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування на відповідній території належить затвердження відповідно до законодавства місцевих програм, генеральних планів відповідних населених пунктів, планів зонування територій, а за відсутності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території - детальних планів територій.
У відповідності до приписів статті 14 зазначеного Закону, до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування в тому числі належить забезпечення в установленому законодавством порядку розробки і подання на затвердження відповідних рад місцевих містобудівних програм, генеральних планів, детальних планів, планів червоних ліній.
У відповідності до преамбули Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" цей Закон встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно ч. 3 ст.8 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами. Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.
Вказані положення також містяться у п. 4.1. Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 року №290, у відповідності до яких рішення про розроблення генерального плану, плану зонування території, детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, а також внесення змін до цієї містобудівної документації приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.
У відповідності до ч.І ст.16 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та ствердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних ланів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Відповідно до положень ч. 1. ст. 21 зазначеного Закону, розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій підлягають і громадським слуханням.
У відповідності до ч. 2 зазначеної статті затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.
Такі ж приписи містяться в п.4.9, п.4.10 Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 року №290.
За приписами ч. 5 ст. 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування.
Частиною 6 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань.
Пунктом 11 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що порядок проведення громадських слухань визначає Кабінет Міністрів України.
На виконання зазначеної норми Закону, постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 року №555 затверджено Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні (далі - Порядок проведення громадських слухань).
Відповідно до ч. З ст. 21 Закону, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення); узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
Вказані положення передбачені також пунктом 3 Порядку проведення громадських слухань, яким визначено, що сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи (у разі делегування їм таких повноважень) відповідно до частини 3 статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забезпечують: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації через погоджувальну комісію; оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.
Відповідно до п. п. 6, 9-11 Порядку проведення громадських слухань, підставою для подання пропозицій до проектів містобудівної документації відповідному органу місцевого самоврядування є повідомлення про початок процедури їх розгляду. Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.
Особи, які забезпечують проведення робіт з розгляду таких пропозицій, повідомляють через засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, та офіційний веб-сайт відповідного органу місцевого самоврядування про місце подання таких пропозицій.
Пропозиції громадськості підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк.
За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова.
23 липня 2016 року у газеті "Новий день" було опубліковане оголошення щодо початку розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті - "Детального плану території багатоквартирної житлової забудови та паркового комплексу площею 5,9 га по АДРЕСА_2. У вказаному оголошенні було зазначено про можливість подання пропозицій громадськості у строк включно до 29 серпня 2016 року та про те, що презентація та громадські слухання даного проекту відбудуться 30.08.2016 року о 10:00 год. у приміщенні будинку культури Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка. вул. Шевченка, 16.
26.08.2016 року ОСОБА_1 листом №26/08-01 від 26.08.2016 року були надані пропозиції до детального плану території багатоквартирної житлової забудови .
29.08.2016 року ОСОБА_2 листом були надані пропозиції до детального плану території багатоквартирної житлової забудови.
30.08.2016 року відбулися громадські слухання щодо розгляду проекту - "Детального плану території багатоквартирної житлової забудови та паркового комплексу площею 5,9 га по АДРЕСА_2.
На вказаних слуханнях, у зв'язку з їх проведенням у робочий день було прийнято рішення щодо перенесення громадських слухань на 01.10.2016 року. Зазначене відображене у протоколі громадських слухань, підписаних головою та секретарем слухань.
Згідно із положенням п. п. 11 та 12 Порядку проведення громадських слухань у разі наявності пропозицій громадськості, рішення про врахування яких розробник і замовник не можуть прийняти самостійно або мають місце спірні питання, особи, які забезпечують роботу з розгляду пропозицій громадськості, повідомляють про це відповідному органу місцевого самоврядування для прийняття останнім рішення щодо утворення погоджувальної комісії.
Комісія, відповідно до положень п. 12 Порядку проведення громадських слухань, утворюється за рішенням органу місцевого самоврядування у тижневий строк після закінчення строку подання пропозицій громадськості. Таким чином, з урахуванням дати завершення подання пропозицій, та поданих пропозицій, які містили спірні питання Відповідач повинен був би створити погоджувальну комісію у встановлений законом строк.
Комісія у двотижневий строк розглядає спірні питання та приймає рішення про врахування або мотивоване відхилення таких пропозицій. Засідання комісії є правомочним, якщо у ньому взяли участь не менше двох третин її членів (з них не менше половини - представників громадськості). Рішення комісії приймається більшістю присутніх членів та оформлюється відповідним протоколом.
Урегульовані комісією спірні питання між сторонами є підставою для внесення змін до проекту містобудівної документації.
У разі неспроможності комісії врегулювати спірні питання між сторонами остаточне рішення приймає відповідний орган місцевого самоврядування під час затвердження містобудівної документації.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що Відповідачем порушено положення п.п. 11-15 Порядку проведення громадських слухань, оскільки ним не було створено ані перед проведенням громадських слухань, ані під час їх проведення погоджувальну комісію для вирішення спірних питань.
Разом з тим, з урахуванням прийнятого на громадських слуханнях, що відбулися 30.08.2016 року, рішення щодо перенесення громадських слухань на вихідний день, громадські слухання було перенесено на 01.10.2016 року.
За результатами розгляду пропозицій Середи В.Г., листом Відповідача №519 від 21.09.2016 року було повідомлено, що зауваження та пропозиції до проекту детального плану території багатоквартирної забудови та паркового комплексу було розглянуто. Відповідач зазначив, що процедура проведення громадських слухань існує для надання можливості громадянам озвучити свої пропозиції і розглянути їх, а розробнику містобудівної документації - аргументовано відповісти та у разі необхідності виправити недоліки після обговорення. Також було запрошено на громадські слухання, що мали відбутися 01.10.2016 року.
Матеріали справи не містять відповідей щодо врахування або відхилення пропозицій позивача ОСОБА_1, а надіслана відповідь не містить рішення про врахування пропозицій за результатами їх розгляду разом з проектним інститутом ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" або обґрунтованої відмови у їх врахуванні.
За результатами розгляду пропозицій позивача ОСОБА_2 було надіслано відповідь, але вже після закінчення громадських слухань. При цьому повідомлено, що зауваження та пропозиції до проекту детального плану території багатоквартирної забудови та паркового комплексу було розглянуто. У листі вказано про невідповідність його пропозицій чинному законодавству.
01.10.2016 року у відповідності до рішення про перенесення громадських слухань, прийнятого на голосуванні на громадських слуханнях 30.08.2016 року, відбулися громадські слухання щодо розгляду пропозицій громадськості до детального плану території багатоквартирного будівництва.
На вказаних громадських слуханнях було обрано голову та секретаря громадських слухань та відбулися дебати щодо пропозицій, поданих до проекту детального плану.
За результатами проведених громадських слухань голосування щодо створення погоджувальної комісії для розгляду пропозицій громадськості, не проводилося, погоджувальна комісія не створювалася, а відтак пропозиції громадськості не були розглянуті належним чином.
Протокол громадських слухань підписаний обраним на громадських слуханнях 01.10.2016 року секретарем слухань, проте не підписаний головою громадських слухань - сільським головою Сизоном В.Г.
Разом з тим, Відповідачем було допущено порушення порядку оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості (п. 16 Порядку проведення громадських слухань). Так, Відповідачем не були дотримані положення даного пункту Порядку проведення громадських слухань, оскільки результати розгляду пропозицій громадськості по проекту детального плану не були оприлюднені у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на території села, а також не розміщені на офіційному веб-сайті Тарасівської сільської ради.
Вказані вище факти свідчать про порушення Відповідачем як вимог статті 19 Конституції України, положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" так і Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011 року, а відтак оскаржуване рішення підлягає скасуванню, як таке, що не відповідає нормам чинного законодавства.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції на день виникнення спірних правовідносин (надалі Закон №3038) встановлені правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Статтею 3 Закону № 3038 встановлено, що відносини у сфері містобудівної діяльності регулюються Конституцією України, Цивільним, Господарським і Земельним кодексами України, цим Законом, законами України "Про Генеральну схему планування території України", «Про основи містобудування", «Про архітектурну діяльність", «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", «Про землеустрій", іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 1 Закону №3038 визначено, що містобудівна документація - це затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону №3038 планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них. Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях.
Згідно зі ст. 17 та п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону №3038 генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до положень ст. 19 Закону № 3038 детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції. На підставі, та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід'ємною частиною детального плану території. Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів. Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою. Детальний план території не підлягає експертизі. Внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території.
Статтею 21 Закону № 3038 передбачений порядок та підстави проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів.
Зокрема, частиною 1 цієї статті визначено, що громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.
Згідно ч.2 цієї статті затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється. При вирішенні відповідно до Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" питань відчуження для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадські слухання не проводяться.
Частиною 3 цієї статті визначено, що сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення); 4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
Частиною 4 цієї статті передбачено, що оприлюднення проектів детальних планів територій здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування.
Оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості до відповідного органу місцевого самоврядування (ч.5 ст.21 Закону № 3038).
Згідно ч.6 ст.21 Закону № 3038 пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.
Відповідно до ч.8 ст.21 Закону № 3038 для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадських слухань, може утворюватися погоджувальна комісія.
Згідно ч.9 цієї ж статті оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах цих органів.
Порядок проведення громадських слухань визначає Кабінет Міністрів України (ч.11 цієї ж статті).
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 р. №290, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 р. за №1468/20206 затверджено Порядок розроблення містобудівної документації (надалі - Порядок №290).
У відповідності до п. 4.3 Порядку №290 замовником розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні або внесення змін до неї є: при розробленні генерального плану населеного пункту, плану зонування території, а також детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, - виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; при розробленні детального плану території, яка розташована за межами населеного пункту, - районна державна адміністрація, а в разі відсутності адміністративного району - відповідно Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 затверджено Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні" (далі - Порядок №555).
Пунктом 4.9 Порядку № 555 передбачено проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації на місцевому рівні.
Пунктом 11 Порядку №555 визначено, що пропозиції громадськості підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк. За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова. У разі наявності пропозицій громадськості, рішення про врахування яких розробник і замовник не можуть прийняти самостійно або мають місце спірні питання, особи, які забезпечують роботу з розгляду пропозицій громадськості, повідомляють про це відповідному органу місцевого самоврядування для прийняття останнім рішення щодо утворення погоджувальної комісії.
Таким чином, суд приходить до висновку, що громадські слухання проведено з порушенням, оскільки відповідно до ч.1 ст.21 Закону № 3038 обговоренню підлягають лише проекти розроблені в установленому порядку, а громадські слухання мають врахувати громадські інтереси.
Чинним законодавством передбачено, що для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадських слухань, може утворюватися погоджувальна комісія. Проте, така комісія не була створена, хоча матеріалами справи підтверджено факт наявності спірних питань, які виникли під час обговорення проекту.
Таким чином, враховуючи вищенаведені обставини та зазначені законодавчі норми, колегія суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, суд приходить до висновку, що всі наведені відповідачем аргументи є такими, що не заслуговують уваги, оскільки вони не спростовують висновків суду.
Враховуючи вищевикладене на підставі ст. ст. 5, 6, 7, 9, 77, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Тарасівської сільської ради VII скликання №7 від 09.02.2017 року.
Стягнути з місцевого бюджету Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області (Код ЄДРПОУ 04358796, адреса: Київська область, Києво-Святошинський район, с.Тарасівка, провул. Патріотів (Островського), буд. 4) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса: АДРЕСА_3,) судовий збір в розмірі 320 грн (триста двадцять грн.).
Стягнути з місцевого бюджету Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області (Код ЄДРПОУ 04358796, адреса: Київська область, Києво-Святошинський район, с.Тарасівка, провул.Патріотів ( Островського), буд. 4) на користь ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса: АДРЕСА_1, ) судовий збір в розмірі 320 грн ( триста двадцять грн.).
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду, а також через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення суду виготовлено 03 липня 2018 року.
Суддя: Дубас Т.В.