Ухвала суду № 75848505, 13.08.2018, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2018
Номер справи
2340/3093/18
Номер документу
75848505
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 серпня 2018 року справа № 2340/3093/18

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

06 серпня 2018 року до Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, в якому позивач просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради щодо визначення ОСОБА_1 групи оплати праці та розмір посадового окладу за Схемою посадових окладів керівних працівників і спеціалістів департаментів, управлінь, відділів, інших виконавчих органів міських (крім мм. Києва та Севастополя) рад, виконавчих органів сільських, селищних рад, що представляють інтереси об'єднаних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 №363 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268»;

2) зобов'язати Департамент соціальної політики Черкаської міської ради видати ОСОБА_1 у дозвільній формі довідку та/або інформацію про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавки за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премія та інші надбавки в середніх розмірах, інші виплати (винагорода за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань тощо)), виходячи із сум заробітної плати посадової особи місцевого самоврядування за травень 2018 року, яку одержувала працююча особа місцевого самоврядування на відповідній посаді в органі місцевого самоврядування відповідної групи оплати праці, прирівняної до посади - начальника відділу державних соціальних інспекторів Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Соснівської районної у м. Черкаси ради, з якої призначено пенсію, на момент виникнення права на перерахунок з 18.05.2018;

3) зобов'язати Департамент соціальної політики Черкаської міської ради подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в порядку статті 382 КАС України.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України і підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До позовної заяви додано клопотання від 06.08.2018, в якому позивач просить: відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк до ухвалення судового рішення у справі на підставі ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України, так як предметом спору є захист соціальних прав. В обґрунтування клопотання вказано на неможливість сплати судового збору через скрутний матеріальний стан.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, вказаною нормою чітко визначено умови, за яких суд може звільнити позивача від сплати судового збору.

Крім того, даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки, зменшення розміру судового збору або звільнення позивача від сплати судового збору.

В постанові Пленумі Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" вказано, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Варто зазначити, що позивачем на підтвердження клопотання не надано жодних доказів та не обґрунтовано поширення на нього положень ст. 8 Закону України "Про судовий збір".

Таким чином, у задоволенні клопотання позивача про відстрочення або розстрочення сплати судового збору слід відмовити.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI за подання до суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 №2246-VIII прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2018 рік становить 1762 грн.

У позовній заяві ОСОБА_1 заявлено немайнову вимогу про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до листа Вищого адміністративного суду України від 05.02.2018 "Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року N 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору"" вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Таким чином, за подання адміністративного позову до суду позивачу необхідно сплатити 704 грн 80 коп судового збору. Розрахунок: 1762 грн 00 коп х 0,4 = 704 грн 80 коп.

Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

ухвалив:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення або розстрочення сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без руху.

Надати позивачу десять днів з дня, наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків зазначених у мотивувальній частині даної ухвали.

Копію ухвали направити позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.П. Тимошенко