Ухвала суду № 75834224, 13.08.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.08.2018
Номер справи
2а/1270/1790/2012
Номер документу
75834224
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

13 серпня 2018 року СєвєродонецькСправа № 2а/1270/1790/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши у порядку письмового провадження заяву управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а/1270/1790/2012 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки "Надія" про стягнення заборгованості по єдиному внеску в сумі 60076 грн. 85 коп.,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а/1270/1790/2012 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки "Надія" про стягнення заборгованості по єдиному внеску в сумі 60076 грн. 85 коп.

В обґрунтування заяви зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 17.07.2017 було відновлено втрачене судове провадження у справі №2а/1270/1790/2012 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки "Надія" про стягнення заборгованості по єдиному внеску в сумі 60076,85 грн. В тому числі була відновлена постанова Луганського окружного адміністративного суду від 12.03.2012, якою були задоволені вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки "Надія" щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2011 по 01.02.2012 в сумі 60076,85 грн. Виконавчий лист №2а/1270/1790/2012 був отриманий 27.03.2012.

11.08.2013 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Відповідно до п.2 ст.12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в редакції Закону №406-VII від 04.07.2013, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та введення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

З посиланням на ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» заявник просив суд замінити стягувача управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області у виконавчому провадженні щодо виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 12.03.2012 по адміністративній справі №2а/1270/1790/2012 його правонаступником - Головне управління ДФС у Луганській області.

Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином (а.с.139), серед іншого просив розглянути заяву за відсутності представника заявника (зворотній бік а.с.128).

Боржник у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином (а.с.140), а матеріалах справи наявна телефонограма, в якій просив заяву розглядати без участі представника (а.с.146).

Представник Головного управління ДФС у Луганській області в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлявся належним чином (а.с.141), до канцелярії суду надав пояснення в яких зазначив, що органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах свої повноважень та, крім того, просив провести розгляд заяви за відсутності представника (а.с.147-148).

Згідно ч.2 ст.379 далі - КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Оскільки немає перешкод для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта згідно частини 9 статті 205 КАС України.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали, суд дійшов наступного.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 12.03.2012 у справі №2а/1270/1790/2012 позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки "Надія" про стягнення заборгованості по єдиному внеску в сумі 60 076 грн. 85 коп. задоволено повністю. Стягнуто з кредитної спілки "Надія" (місцезнаходження: 93100, м. Лисичанськ, вул. Комсомольська, 4) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2011 по 01.02.2012 розмірі 60 076 грн. 85 коп. (а.с.12-13).

З матеріалів справи вбачається, що 27.03.2012 управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області отримано виконавчий лист №2а/1270/1790/2012 (а.с.133-134).

25.04.2012 головним державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження №32406241 (а.с.135).

11 серпня 2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" (далі - Закон № 406), яким було врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Пунктом 3 розділу ІІ Закону № 406 встановлено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.

Законом № 406 внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі за текстом - Закон № 2464).

Відповідно до положень частини другої статті 12 Закону № 2464 (з урахуванням змін, внесених Законом № 406) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.

З системного аналізу норм Закону № 406 та Закону № 2464, у взаємозв'язку з постановами Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 "Про утворення Державної фіскальної служби" та від 6 серпня 2014 року № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України", слідує, що станом на теперішній час функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам, як правонаступникам реорганізованого шляхом перетворення Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів.

Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Отже, з 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" змін до Податкового кодексу України функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня і у спірних правовідносинах належним стягувачем повинне бути Головне управління ДФС у Луганській області.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404) відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Частиною п'ятою статті 15 Закону № 1404 визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на Головне управління ДФС у Луганській області.

Керуючись статтями 205, 241-250, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а/1270/1790/2012 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до кредитної спілки "Надія" про стягнення заборгованості по єдиному внеску в сумі 60076 грн. 85 коп. - задовольнити.

Замінити сторону у виконавчому провадженні №32406241 з виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 27 березня 2012 року у справі №2а/1270/1790/2012, а саме стягувача: з управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (ідентифікаційний код 21792407) на його правонаступника - Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, буд.72).

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

СуддяН.М. Басова