
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 серпня 2018 р. № 820/4625/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бабаєва А.І.
при секретарі судового засідання Югові С.А.
за участі:
представника відповідача Кокоуліної Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
14 червня 2018 року ОСОБА_2 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд, з підстав наявності бездіяльності:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області у своєчасному не проведенні перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, що була встановлена та врахована під час перерахунку призначеної пенсії, у розмірі 50% від посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, зазначених в уточненій довідці Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області №100/31307 від 24.03.2018 року;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_2 у місячний строк різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, розрахованої на підставі уточненої довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області №100/31307 від 24.03.2018 року, з врахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01.01.2016 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що бездіяльність відповідача щодо своєчасного неперерахування та невиплати призначеної раніше пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, на думку позивача, є протиправною.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проти позову заперечувало. В обґрунтування заперечень зазначило, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.
В судове засідання представник позивача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
В судове засідання представник відповідача прибула, проти позову заперечувала та просила відмовити в його задоволенні.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач, з 22.06.1981 року по 13.10.2009 року проходив службу в органах внутрішніх справ України.
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області було направлено до відповідача довідку № 100/31307 від 06.06.2017 року, з якої вбачається, що відповідно до рішення Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою, яку займав позивач під час служби, становить 5945,14 грн. В довідці зазначено такі складові грошового забезпечення - посадовий оклад - 3000,00, оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00, надбавка за вислугу років - 2600,00, премія - 235,56.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою від 12.04.2018 року, в якій просив виконати вимоги змін ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпеченні осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», здійснити перерахунок пенсії та виплатити різницю між тією пенсією, яку отримував та перерахованою пенсією.
Листом ГУ ПФУ в Харківській області №2810/К-14 від 02.05.2018 року позивачу повідомлено, що перерахунок пенсії проведено відповідно до постанови КМУ ''Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 від 21.02.2018 року з розміру грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з урахуванням довідки про розмір грошового забезпечення № 100/31307 від 24.03.2018 року, наданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, з якій зазначено такі складові грошового забезпечення - посадовий оклад - 3000,00, оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00, надбавка за вислугу років - 2600,00, премія - 486,72.
Позивач, не погоджуючись з вищевказаними діями відповідача, звернувся з даним позовом до суду.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900-VIII від 23 грудня 2015 року (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом внесені доповнення в ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268" встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Таким чином, враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, суд вважає, що позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських.
При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідачем не заперечується право позивача на перерахунок пенсії.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Судом встановлено, що Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Харківській області на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, було надано до ГУ ПФУ в Харківській області довідку № 100/31307 від 06.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, що свідчить про дотримання державним органом Порядку № 45 в частині надання довідок до органу Пенсійного фонду.
Відповідно до ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
У порушення вимог вказаної статті відповідачем, з наступного місяця після надходження довідки не перераховано пенсію позивачу.
Суд вважає безпідставними посилання відповідача на постанову Кабінета Міністрів України №103 від 21.02.2018 року, як на підставу для відмови позивачу в задоволенні позовної заяви, оскільки вказана постанова не звільняє відповідача від обов'язку перерахувати та виплатити належну пенсію позивачу з 01.01.2016 року.
Також суд зазначає, що у справах щодо оскаржування рішень та дій суб'єкта владних повноважень суд перевіряє їх відповідність вимогам законодавства діючого на час вчинення таких дій чи винесення рішень.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію прав та основоположних свобод (далі - Конвеція) та практику Європейського суду з прав людини (далі - Суд) як джерело права.
Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Протоколу 1 до Конвенції вперше у рішенні у справі "Міллер проти Австрії" від 16 грудня 1974 року, де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і у рішенні "Гайгузус проти Австрії" від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, в свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.
Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08 листопада 2005 року), в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Таким чином, враховуючи те, що право на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, бездіяльність відповідача порушує гарантоване статтею 1 Протоколу 1 Конвенції право мирно володіти своїм майном.
Верховний Суд 15 лютого 2018 року, у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу № 820/6514/17, з аналогічних правовідносин. Вказане рішення набрало законної сили 17.03.2018 року.
Адміністративна справа, яка розглядається судом, відповідає ознакам типової справи, що визначені у пункті 55 рішення Верховного Суду № 820/6514/17.
На підставі ч. 3 ст. 291 КАС України, суд при вирішенні адміністративного спору враховував правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області у своєчасному не проведенні перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі довідки № 100/31307 від 06.06.2017 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області у своєчасному не проведенні перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі довідки №100/31307 від 24.03.2018 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, що була встановлена та врахована під час перерахунку призначеної пенсії, у розмірі 50% від посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, зазначених в уточненій довідці Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області №100/31307 від 24.03.2018 року та зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_2 у місячний строк різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, розрахованої на підставі уточненої довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області №100/31307 від 24.03.2018 року, з врахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01.01.2016 року, суд зазначає наступне.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" ст. 63 Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі Порядок № 45).
Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до 2 Порядку №45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно з п. 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Отже, чинним законодавством України визначено певний порядок здійснення перерахунки пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за яким етапами здійснення такого перерахунку є наступні: отримання Пенсійним фондом України повідомлення від уповноваженого органу про підстави такого перерахунку: підготовка Пенсійним фондом України списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та направлення його уповноваженому органу: отримання Пенсійним фондом України від уповноваженого органу довідок за списком про розмір грошового забезпечення.
Таким чином, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії та складові грошового забезпечення, а здійснюють нарахування пенсії на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
Суд зазначає, що підготовлена Ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області та направлена до Головного управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області довідка про розмір грошового забезпечення №100/31307 від 24.03.2018 року ОСОБА_2 містить такі складові - посадовий оклад, оклад за спеціальне звання, надбавка за вислугу років (50%) та премія (6,24%).
Поряд з цим, у вказаній довідці відсутня така складова, як надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував раніше позивач.
На виконання Порядку №45 Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області на підставі наданої Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області довідки № 100/31307 від 24.03.2018 року здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року з урахуванням складових зазначених у даній довідці.
Відповідно до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Особа має право звернутись до адміністративного суду з позовом у разі, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.
В розумінні Кодексу адміністративного судочинства України захист прав, свобод та інтересів осіб завжди є наступним, тобто передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.
Отже, право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 03.04.2018 року по справі № 592/11328/17.
Так, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Суд вважає, що відповідачем на час розгляду даної справи по суті права позивача в даній частині позовних вимог не порушено, оскільки Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області діяло згідно приписів чинного законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області у своєчасному не проведенні перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі довідки №100/31307 від 24.03.2018 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, що була встановлена та врахована під час перерахунку призначеної пенсії, у розмірі 50% від посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, зазначених в уточненій довідці Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області №100/31307 від 24.03.2018 року та зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити ОСОБА_2 у місячний строк різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, розрахованої на підставі уточненої довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області №100/31307 від 24.03.2018 року, з врахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01.01.2016 року.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області у своєчасному не проведенні перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі довідки № 100/31307 від 06.06.2017 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, 61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 3-й під'їзд, 2-й поверх) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) сплачений судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бабаєв А.І.
Повний текст рішення складено 13.08.2018 року.