
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
09 серпня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/406/18
Категорія: 8.3 Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О. А.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Димерлія О.О.,
суддів Шеметенко Л.П. , Єщенка О.В. ,,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2018 р. у справі за адміністративним позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року адміністративний позов задоволений повністю.
Не погоджуючись зі вказаним судовим рішенням, 17 травня 2018 року Головним управлінням ДФС в Одеській області подано до суду апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року було залишено без руху, зі встановленням десятиденного строку для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали, шляхом надання до суду оригіналу підтвердження щодо оплати судового збору у сумі 1057 грн. 20 коп.
15 червня 2018 року до канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС в Одеській області надійшло клопотання щодо продовження усунення недоліків, в якому податковий орган посилається на те, що у зв'язку з арештом рахунків податкового органу кошти для сплати судового збору на реєстраційному рахунку ГУ ДФС у Одеській області відсутні. Таким чином судовий збір буде сплачено ГУ ДФС у Одеській області після можливості проведення відповідних платежів.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05 липня 2018 року клопотання податкового органу про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги задоволено, продовжено заявнику строк для усунення недоліків його апеляційної скарги на десять днів з дня отримання зазначеної ухвали.
23 липня 2018 року до канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду від Головного управління ДФС в Одеській області надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті .
Судова колегія приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.
Органи Державної фіскальної служби є державними органами, що здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, тобто суб'єктом, що реалізує свою владну компетенцію, а відсутність чи недостатність фінансування їх діяльності не може свідчити про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, або, як в даному випадку, для відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті справи.
Умови, за яких суд може, зокрема, відстрочити судовий збір чи звільнити від його сплати та перелік суб'єктів до яких таке відстрочення або звільнення застосовується обумовлено статтею 8 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
З матеріалів справи не вбачається та апелянтом не надано доказів існування умов, визначених ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», що були б підставою для звільнення від сплати судового збору або відстрочення такої сплати, а також доказів неможливості сплатити судовий збір.
Органи доходів і зборів є державними органами, які утримуються за рахунок Державного бюджету України, та мають право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
Крім того, в клопотанні не зазначено обґрунтованої підстави, а також не додано жодних доказів вжиття посадовими особами скаржника дій, спрямованих на отримання фінансування для реалізації повноважень стосовно представництва інтересів суб`єкта владних повноважень у судах.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі «Креуз проти Польщі» «право на суд» не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю в ньому коштів призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень, не є підставою для систематичного продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги або відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.. 296 цього Кодексу, застосовуються положення ст.169 даного кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 8 ст. 169 КАС України повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.169, ст. 296, 298, 321 КАС України, колегія суддів - У Х В А Л И В:
Відмовити ГУ ДФС в Одеській області в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Повернути апеляційну скаргу ГУ ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з моменту вручення судового рішення.
Ухвала складена та підписана колегією суддів 09 серпня 2018 року.
Суддя-доповідач Димерлій О.О.Судді Шеметенко Л.П. Єщенко О.В.