
Справа № 515/1120/18
Провадження № 3/515/1804/18
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02 серпня 2018 р. Татарбунарський районний суд Одеської області в особі судді Тимошенка С.В., за участю: особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, представника Національного природного парку «Тузловські лимани» – ОСОБА_2, розглянувши матеріали, що надійшли від дирекції Національного природного парку «Тузловські лимани», про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 27.06.1990 р. на- родження, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, одруженого, не пра- цюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
04 травня 2018 року о 14 год. ОСОБА_1 порушив правила охорони та використання терито- рій та об’єктів природно-заповідного фонду шляхом здійснення господарської діяльності в межах прибережно-захисної смуги озера Шагани біля с.Балабанка Татарбунарського району Одеської об- ласті, що призвело до пошкодження та знищення об’єктів та природних комплексів НПП «Тузлов- ські лимани», а саме: влаштував літній табір для випасу худоби з використанням технології «елек- тропастух» – загорожі у вигляді натягнутого дроту по периметру земельної ділянки площею приб- лизно 35 гектарів, через який проходить струм низької напруги.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.ст.12, 68 Закону України «Про охорону навко- лишнього середовища», ст.61 Земельного кодексу України, ст.89 Водного кодексу України, ст.7, 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд», п.4.2.4 Положення про НПП «Тузловські ли- мани», вчинивши тим самим порушення, відповідальність за яке передбачено ст.91 Кодексу Украї- ни про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 винним себе у вчиненні зазначеного правопорушення не визнав, просив закрити провадження у справі відносно нього за відсутності складу адміністративного правопорушення знаряддя і засоби вчинення правопорушення залишити йому, пояснив, що він протягом восьми ро- ків випасає корів за межами с.Балабанка, про те, що вказана територія відноситься до природного парку «Тузлівські лимани» не знав, оскільки відсутні жодні інформаційні та попереджувальні зна- ки. Крім того, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення стосовно нього, бу- ли порушені його права: не роз’яснено ніяких прав, не надана можливість надати письмові пояс- нення, залучено в якості свідка працівника парку, тому є сумніви щодо об’єктивності його пояс- нень. Також з протоколу про адміністративне правопорушення не вбачається, які конкретно про- типравні дії щодо порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно- заповідного фонду він вчинив, в чому полягає суть вчиненого. Документів, на підставі яких визна- чено межі об’єкту природно-заповідного фонду йому надано не було.
Представник Національного природного парку «Тузловські лимани» наполягав на вчиненні по- рушником адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку наявним у справі доказам, суд приходи- ть до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він порушив правила охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Винуватість ОСОБА_1 у порушенні правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду підтверджується представленими матеріалами: протоколом № 0003 48 про адміністративне правопорушення від 12.06.2018 р.; рапортами ОСОБА_3, ОСОБА_4; розпискою; актом обстеження території № 20 від 04.05.2018 р. та схемою до нього; копією заяви; листом-попередженням; клопотанням; відповіддю Татарбунарської РДА; листом Держгеокадаст- ру; актом обстеження території № 34 від 12.06.2018 р.; фотографіями; витягами з Положення про Національний природний парк «Тузловські лимани», затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 195 від 17.05.2017 р.; копією акту приймання-передачі під охо- рону проведення першочергових заходів Національного природного парку «Тузловські лимани» від 13.12.2011 р. (а.с.3, 4-5, 6, 7, 8-9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17-18, 19).
Ствердження порушника про незаконність і необґрунтованість протоколу про адміністративне правопорушення суд вважає неспроможними і не може їх прийняти до уваги, оскільки вони сп- ростовуються дослідженими у судовому засіданні доказами.
З урахуванням всіх обставин справи, особи правопорушника, а також приймаючи до уваги від- сутність обставин, що пом’якшують відповідальність, суд приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, але в нижніх межах санкції ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно зі ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провад- женні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнен- ня. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір”, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністратив- ні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, притягти до адміністративної відповіда- льності, передбаченої ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 170 грн. на користь держави без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави судо- вий збір у розмірі 352 грн.40 коп. (стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: - ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача – Казна- чейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусово- му виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 Кодексу України про адмініст- ративні правопорушення (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу).
Відповідно до ст.308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього ко- дексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред’явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Суддя Тимошенко