Ухвала суду № 75728523, 02.08.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2018
Номер справи
823/1672/17
Номер документу
75728523
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 823/1672/17 Прізвище судді (суддів) першої інстанції:

Гаращенко В.В.

У Х В А Л А

02 серпня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Костюк Л.О.;

суддів: Парінова А.Б., Троян Н.М.;

за участю секретаря: Горяінова Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду заяву Державної фіскальної служби України про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2018 року у справі за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Черкаській області, Державної фіскальної служби України на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Головного управління ДФС у Черкаській області, Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

У жовтні 2018 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» (далі - позивач, ТОВ «Імені Шевченка») звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Черкаській області, Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України, в якому просить: - визнати дії Державної фіскальної служби України по не включенню TOB «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року, протиправними; зобов'язати Головне управління ДФС у Черкаській області подати до ДФС України відомості про відсутність у TOB «Імені Шевченка» податкового боргу з податку на додану вартість на наступний день після граничного строку сплати цього податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація станом на 30.06.2017; зобов'язати Державну фіскальну службу України включити TOB «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року; зобов'язати Державну казначейську службу України перерахувати TOB «Імені Шевченка» суму бюджетної дотації з небюджетного рахунка Мінагрополітики за травень місяць 2017 року в розмірі 419 586,00 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 01.02.2017 набув статусу отримувача бюджетної дотації сільськогосподарським товаровиробникам, передбаченої Мінагрополітики у Державному бюджеті відповідно до Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 року за №83.

Однак, Державна фіскальна служба України не включила позивача до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року, вказавши про наявність станом на 30.06.2017 податкового боргу з ПДВ в сумі 41 491 грн. 61 коп.

Позивач вважає таку бездіяльність протиправною тому, що відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість від 30.06.2017 за травень місяць 2017 року, зобов'язання з податку на додану вартість у позивача збільшилось на суму 43 230,00 грн. В цей же день позивачем згідно платіжного доручення №1003 від 30.06.2017 перераховано з розрахункового рахунку вказану суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 43 230,00 грн.

Отже, на думку позивача ним виконано всі вимоги встановлені п. 2 вказаного Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році, а тому позов підлягає задоволенню.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Черкаській області та Державної фіскальної служби України щодо невключення товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року.

Зобов'язано Головне управління ДФС у Черкаській області сформувати Реєстр, а Державну фіскальну службу України включити товариство з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року та надіслати до Державної казначейської служби України та Мінагрополітики Реєстр, в якому зазначити інформацію про отримувача бюджетної дотації - ТОВ «Імені Шевченка» за травень місяць 2017 року в розмірі 419586 грн.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідачами подано апеляційні скарги, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2018 року апеляційні скарги Головного управління ДФС у Черкаській області, Державної фіскальної служби України - задоволено частково, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року - скасовано в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДФС у Черкаській області щодо невключення Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року та зобов'язання Головне управління ДФС у Черкаській області сформувати Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року, у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Головного управління ДФС у Черкаській області, Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України в частині задоволення позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДФС у Черкаській області щодо невключення Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року та зобов'язання Головне управління ДФС у Черкаській області сформувати Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року - відмовлено, в іншій частині рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року - залишено без змін.

03 липня 2018 року на адресу Київського апеляційного адміністративного суду Державної фіскальної служби України надіслано заяву про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2018 року, в якій заявник просить роз'яснити щодо порядку включення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації ТОВ «Імені Шевченка» за травень у 2018 роціта надіслання до ДКС України та Мінагрополітики Реєстру, в якому зазначити інформацію про отримувача бюджетної дотації - ТОВ «Імені Шевченка» за травень 2017 року у 2018 році у розмірі 419 586, 00 грн. та порядок розрахунку і виплати бюджетно дотації ТОВ «Імені Шевченка».

Розглянувши матеріали справи, доводи заяви, колегія суддів вважає, що заява про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2018 року не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Питання роз'яснення судового рішення регулюються ст.254 КАС України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.254 КАС України, за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Згідно ч.ч. 3,4,5 вказаної статті КАС України, суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.

За змістом наведених норм слідує, що роз'ясненню підлягає судове рішення, яким спір вирішено по суті позовних вимог, і здійснити таке роз'яснення вправі суд, який це рішення ухвалив.

Як зазначено в п. 19 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 7 від 20 травня 2013 року «Про судове рішення» в адміністративній справі, в ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.

Отже, рішення суду повинно бути зрозумілим. Зрозумілість рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення.

Підставою для роз'яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення.

Таким чином, суд може роз'яснити рішення, яке підлягає виконанню та подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Рішення суду може бути роз'яснено у разі, якщо без такого роз'яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

Своїм рішенням суд скасував рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 11 січня 2018 року в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління ДФС у Черкаській області щодо невключення Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Шевченка» до Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року та зобов'язання Головне управління ДФС у Черкаській області сформувати Реєстру отримувачів бюджетної дотації за травень місяць 2017 року та в іншій частині рішення залишив без змін.

Дослідивши зміст зазначеного вище рішення суду, колегія суддів вважає, що воно є чітким, зрозумілим і додаткового роз`яснення не потребує, а обставини, на які посилається заявник, фактично вказують на нерозуміння ним порядку виконання цього рішення в частині застосування норм матеріального права.

Колегія суддів вважає, що постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2018 року є зрозумілою і додаткового роз'яснення не потребує, а викладені у заяві заявника підстави для роз'яснення постанови суду є безпідставними.

Отже, враховуючи, що рішення суду набрало законної сили і є зрозумілим, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність підстав для його розяснення, виходячи з того, що заявником не наведено жодних обставин, які вказують на те, що рішення суду є незрозумілим.

Керуючись ст.ст. 2, 10, 11, 254, 292, 321, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

У задоволенні заяви Державної фіскальної служби України про роз'яснення постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 24 травня 2018 року - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду у строк визначений ст. 329 КАС України.

(Повний текст виготовлено - 07 серпня 2018 року).

Головуючий суддя: Л.О. Костюк

Судді: А.Б. Парінов,

Н.М. Троян