Рішення № 75728042, 26.07.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2018
Номер справи
816/1577/18
Номер документу
75728042
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/1577/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Супруна Є.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Лисака С.В.,

представника відповідачів - Свириденка О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу №816/1577/18 за позовом ОСОБА_2 до Центрального управління Служби безпеки України в особі 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

14 травня 2018 року ОСОБА_2 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центрального управління Служби безпеки України в особі 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України , в якому просить:

- визнати протиправним нарахування і виплату 5 управлінням (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України ОСОБА_2 премії у зменшеному розмірі (у розрахунок якої береться посадовий оклад з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), передбаченої пунктом 2.3.24 Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України, затвердженої наказом Служби безпеки України від 23.01.2018 №35/ДСК, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.01.2018 за №71/14762, за час проходження ним військової служби в Службі безпеки України з 01.11.2017 по 28.02.2018 та нарахування і виплату ОСОБА_2 у зменшеному розмірі одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби;

- зобов'язати Центральне управління Служби безпеки України здійснити перерахунок належної ОСОБА_2 до отримання премії, передбаченої пунктом 2.3.24 Інструкції про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України виходячи з вимог пункту 10 наказу Центрального управління Служби безпеки України від 26.07.2017 №435/ДСК "Про окремі питання грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України" щодо збереження з 01.12.2017 по 31.12.2017 раніше встановленого ОСОБА_2 згідно з наказом 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України від 12.06.2017 №930-ос розміру премії - 709% та виходячи з вимог абзацу другого пункту 9 наказу Центрального управління Служби безпеки України від 19.01.2018 №65/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2018 році" щодо призначення позивачу з 01.01.2018 по 28.02.2018 премії у встановленому колонкою 2 додатку 3 до наказу розмірі 859%, перерахунок належної позивачу до отримання одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, виходячи з розміру грошового забезпечення позивача за останньою штатною посадою перед звільненням із врахуванням належної позивачу до отримання премії в розмірі 859%, а також здійснити виплату недоплаченого позивачу розміру премії з 01.11.2017 по 28.02.2018 та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказує на протиправні, як на його думку, дії відповідача щодо зменшення розміру встановленої премії з 709% до 662%, внаслідок чого зменшився розмір грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні позивача з військової служби.

У письмовому відзиві на позов від 25.06.2018 відповідач вказував, що премія як складова частина грошового забезпечення військовослужбовця, не носить постійного характеру. Право на преміювання працівників Служби безпеки України належить виключно начальникам підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБ України на підставі рапортів і здійснюється в межах граничних розмірів премій встановлених наказами Центрального управління СБУ.

27.06.2018 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій він вказує, що всупереч позиції відповідача він має право на збільшений розмір премії, оскільки її зменшення здійснюється виключно у випадку неналежного виконання службових обов'язків військовослужбовцем (а.с. 77-81).

В запереченнях на відповідь на відзив від 03.07.2018 представник відповідача повторював, що преміювання військовослужбовців здійснюється в межах граничних розмірів премій, передбачених для відповідних категорій військовослужбовців в межах бюджетних асигнувань, передбачених на ці цілі.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 21.05.2018 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.

Ухвалою від 05.06.2018 справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження, засідання для розгляду справи по суті замінено підготовчим судовим засіданням.

У судові засідання позивач не з'явився, від його уповноваженого представника надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності позивача та його представника.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував з підстав наведених у відзиві.

Суд, здійснивши розгляд справи за правилами загального позовного провадження, заслухав пояснення представника відповідача, дослідив письмові докази, з'ясував фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_2 проходив військову службу в 5 Управлінні (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України та на підставі поданого рапорту від 13.11.2017 згідно з наказом голови Служби безпеки України від 22.12.2017 №1578-ОС був звільнений з військової служби у запас Служби безпеки України за станом здоров'я. Відповідно до наказу 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України від 28.02.2018 №27-ОС був виключений зі списків особового складу, з урахуванням часу на здавання посади, з 28.02.2018.

Вказані обставини підтверджуються довідкою 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України від 21.03.2018 вих. №47 (а.с. 14).

У період проходження військової служби позивач ОСОБА_2 мав посадовий оклад (за посадою начальника відділу) у розмірі 1800,00 грн, оклад за військовим званням (полковник) в розмірі 135,00 грн та надбавку за вислугу років в розмірі 40% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням, яка становила 774,00 грн (1800,00+135,00*40%/100%). Вказана обставина підтверджується довідкою від 27.04.2018 за вих. №76 (а.с. 18).

Згідно з наказом голови Служби безпеки України від 12.08.2017 №930-ОС ОСОБА_2 була встановлена премія (у розрахунок якої береться посадовий оклад з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), передбачена пунктом 2.3.24 Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України, затвердженої наказом Служби безпеки України від 23.01.2008 №35/ДСК, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.01.2008 за №71/14762 (далі - Інструкція про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України), з 01.07.2017 у розмірі 709%, що становило (1800,00+135,00+774,00*709%/100%) 19206,81 грн (а.с. 65).

У зв'язку з поданням 13.11.2017 ОСОБА_2 рапорту про звільнення з військової служби в порушення вимог пункту 10 наказу Центрального управління Служби безпеки України від 26.07.2017 №435/ДСК "Про окремі питання грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України" наказом відповідача від 23.11.2017 №121-ОС розмір раніше призначеної позивачу премії, передбаченої пунктом 2.3.24 Інструкції про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України, був зменшений з 709%, що становило 19206,81 грн та з 01.11.2017 встановлений у розмірі показника колонки 2 додатку 3 до наказу Центрального управління Служби безпеки України від 26.07.2017 №435/ДСК - до 662%, що становило 17933,58 грн (а.с. 66).

У зв'язку зі звільненням ОСОБА_2 з військової служби за станом здоров'я та наявності у нього 31-го року календарної вислуги на військовій службі і отримуваного ним грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з військової служби у розмірі 26636,58 грн, відповідно до вимог частини першої статті 9 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" йому була виплачена одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, що становило 412866,99 грн. (26636,58*50%*31/100%).

Вказана обставина підтверджується довідкою відповідача від 27.04.2018 вих. №76 (а.с. 18).

При цьому, як на переконання позивача, в порушення пункту 2.3.24 Інструкції про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України, премія йому була виплачена у розмірі 709%, тобто меншому ніж належить - 859% від грошового забезпечення військовослужбовця.

У зв'язку з цим, вважаючи, що зменшення розміру премії вплинуло в сторону зменшення на розмір грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з військової служби та на розмір одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступних міркувань.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про Службу безпеки України" від 25.03.1992 №229-XII Служба безпеки України, це державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України.

Відповідно до статті 19 цього ж Закону, кадри Служби безпеки України складають: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до частини 2 статті 24 вказаного Закону, закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Відповідно до абзацу першого частини 1 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII (надалі - Закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частиною 4 статті 9 Закону №2011-XII передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" в редакції, чинній на момент звільнення позивача зі служби (надалі - Порядок №1294) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 2 пункту 5 вказаної Постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

На виконання Порядку №1294 та Закону №2011-XII Службою безпеки України розроблено Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України, що затверджена наказом Служби безпеки України від 23.01.2008 №35/ДСК та зареєстровану в Міністерстві юстиції України 30.01.2008 за № 71/14762 (надалі - Інструкція №35/ДСК).

За змістом пункту 2.3.24 Інструкції №35/ДСК премія - це складова частина грошового забезпечення військовослужбовця, яка не має постійного характеру і розмір її може бути лише не менше 10 відсотків посадових окладів. Персональний розмір премії встановлюється кожному військовослужбовцю індивідуально і розмір її визначається керівником підрозділу.

Безпосереднім керівником підрозділу, в якому проходив військову службу позивач, є начальник 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операції боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України. Прямим керівником - голова Служби безпеки України. Саме цим особам надано право встановлювати конкретний розмір премії.

Відповідно до абзацу першого пункту 1 наказу Центрального управління Служби безпеки України від 26.07.2017 №435/ДСК "Про окремі питання грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України" (надалі - Наказ №435/ДСК), здійснити упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців СБ України за рівнозначними посадами шляхом встановлення граничного розміру премії (у розрахунок якої береться посадовий оклад з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років) передбаченої пунктом 2.3.24 Інструкції №35/ДСК в залежності від розміру посадового окладу та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України.

В додатку 3 до наказу № 435/ДСК, відповідно до посадового окладу позивача (1800 грн), визначено граничний розмір додаткових видів грошового забезпечення, згідно з пунктом 2.3.24. Інструкції №35/ДСК - 662%, а за значні результати в оперативно-службовій діяльності цей показник сягає 1555%.

Відповідно до пункту 7 Наказу №435/ДСК конкретний розмір премії встановлюється наказами начальників (керівників) підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБ України на підставі рапортів начальників структурних підрозділів, погоджених з ФЕУ або відповідними фінансовими підрозділами.

Відповідно до пункту 2.3.24 Інструкції №35/ДСК та наказу №435/ДСК наказом голови Служби безпеки України від 12.08.2017 №930-ОС ОСОБА_2 з 01.07.2017 встановлено премію у розмірі 709 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Наказ №435/ДСК втратив чинність з 01.01.2018 на підставі наказу Центрального управління Служби безпеки України від 19.01.2018 № 65/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2018 році" (надалі - наказ №65/ДСК).

Абзацом першим пункту 1 наказу №65/ДСК, визначено: "Здійснити упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців СБ України за рівнозначними посадами шляхом встановлення граничного розміру премії (у розрахунок якої береться посадовий оклад з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років) передбаченої пунктом 2.3.24 Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України, затвердженої наказом Служби безпеки України від 23.01.2008 №35/ДСК та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.01.2008 за №71/14762, в залежності від розміру посадового окладу та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України".

В додатку 3 до наказу №65/ДСК, відповідно до посадового окладу позивача (1800 грн), визначено граничний розмір додаткових видів грошового забезпечення, згідно з пунктом 2.3.24. Інструкції №35/ДСК - 859 %, за значні результати в оперативно-службовій діяльності цей показник становить 1743 %.

Відповідно до пункту 7 наказу №65/ДСК конкретний розмір премії встановлюється наказами начальників (керівників) підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБ України на підставі рапортів начальників структурних підрозділів, погоджених з ФЕУ або відповідними фінансовими підрозділами.

Відповідно до пункту 2.3.24 Інструкції №35/ДСК та Наказу №435/ДСК наказом 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України від 23.11.2017 №121-ОС ОСОБА_2 з 01.11.2017 встановлено премію у розмірі 662% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Підставою видання цього наказу став рапорт тимчасово виконуючого обов'язки помічника начальника управління (по роботі з особовим складом) - начальника сектору кадрового забезпечення 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України майора Молотнікова І.С. від 16.11.2017. Рапорт був погоджений фінансовим підрозділом управління.

Як пунктом 10 Наказу №435/ДСК, так і пунктом 10 Наказу №65/ДСК визначено:

«Якщо розмір премії, що встановлюється на підставі цього наказу, є меншим, ніж встановлений раніше, зберігається раніше встановлений розмір премії".

Позивач, не вірно розуміючи вимоги пункту 10 Наказу №65/ДСК, помилково вважає, що цей пункт забороняє встановлювати менший розмір премії, ніж встановлений раніше.

В той же час Наказ №435/ДСК та Наказ №65/ДСК регламентують упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців шляхом встановлення граничного розміру премії.

В пункті 10 Наказу №65/ДСК мова йде про граничні розміри премії, які могли встановлювалися раніше і в деяких випадках могли бути вищими, ніж вказані у відповідних додатках Наказу №65/ДСК.

Наказ №65/ДСК, який застосовується з 01.01.2018 ніяк не зобов'язує відповідача встановлювати позивачу розмір преміювання, зазначений у другій колонці додатку 3 до цього наказу у розмірі 859 %. Конкретний розмір премії встановлюється лише у зазначених межах, які по своїй суті є граничними розмірами.

Так, абзацом другим пункту 9 наказу №435/ДСК зобов'язано начальників (керівників) підрозділів Центрального управління, Штабу АТЦ, регіональних органів, закладів та установ СБ України, забезпечити перегляд розмірів преміювання військовослужбовців граничні розміри премій яких визначені зокрема колонкою 3 додатку 3 до цього наказу та стосовно яких прийнято рішення про звільнення або які виявили бажання звільнитися з військової служби, що підтверджується відповідними документами, в межах граничних розмірів премій, передбачених для відповідних категорій військовослужбовців (залежно від розміру посадового окладу та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України) встановлених зокрема колонкою 2 додатку 3 до наказу.

Такі ж вимоги містяться в абзаці другому пункту 9 наказу №65/ДСК і стосуються перегляду розмірів преміювання військовослужбовців, стосовно яких прийнято рішення про звільнення з військової служби або які виявили бажання звільнитися з військової служби, що підтверджується відповідними документами, а також які переводяться в установленому порядку до інших військових формувань, в межах граничних розмірів премій, передбачених для відповідних категорій військовослужбовців (залежно від розміру посадового окладу та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України) встановлених зокрема колонкою 2 додатку 3 до наказу.

Таке встановлення меж розмірів преміювання не є звуженням обсягу існуючого права, оскільки премія є непостійною складовою грошового забезпечення і її встановлення відбувається з урахуванням об'єктивних (обсяг фонду виплат та штатна кількість персоналу, навантаження і результативність роботи) і суб'єктивних факторів (оцінка результатів роботи керівником).

Відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, викладеної в Рішенні від 26.12.2011 №20-рп/2011, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно з частиною першою статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави.

Тож з урахуванням встановлених обставин справи, які зводяться до того, що позивачу при звільненні з військової служби була виплачена премія у відповідності до вимог статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей", мотиви незгоди з її розміром суд визнає суб'єктивними і безпідставними міркуваннями самого позивача.

За приписами частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На відміну від доводів позивача, позицію відповідача суд визнає обґрунтованою і послідовною, у зв'язку з чим позовну заяву залишає без задоволення за всіма пунктами вимог.

За відсутності підстав для задоволення позову підстави для розподілу судових витрат також відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 39617, РНОКПП НОМЕР_1) до Центрального управління Служби безпеки України (вул. Володимирська, 33, м. Київ, 01034, код ЄДРПОУ 36414116) в особі 5 управління (Міжвідомчий центр спеціальної підготовки) Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України (вул. Лікаря Богаєвського, 2-а, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, код ЄДРПОУ 20003360) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складений 03.08.2018.

Суддя Є.Б. Супрун