Постанова № 75720683, 06.08.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
06.08.2018
Номер справи
127/18783/18
Номер документу
75720683
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/18783/18

Провадження № 2-а/127/356/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.08.2018 Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Сичука М.М.

при секретарі Конецул О.А.,

за участю представника позивача Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Скляра О.В.,

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративний позов Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області до ОСОБА_3 про примусове видворення з України,-

ВСТАНОВИВ:

Управління ДМС України у Вінницькій області звернулося до суду з вищезазначеним позовом.

Позов мотивований тим, що у ході проведення заходів, направлених на протидію нелегальній міграції, співробітниками Літинського РС УДМС України у Вінницькій області у взаємодії з Літинським ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, при перевірці виконання рішень про примусове повернення з АДРЕСА_2, виявлено громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подальшою перевіркою правомірності перебування на території України та згідно з інформацією, наданою ОСОБА_3, у поясненні та іншими відомостями встановлено, що гр. Республіки Білорусь ОСОБА_3 останнього разу прибув до України 30.12.2010 року з через пункт пропуску «Виступовичі» з приватною метою.

Натомість після прибуття в Україну у 2010 році гр. Республіки Білорусь ОСОБА_3 поселився в будинку своїх покійних батьків в АДРЕСА_1 де по даний час й проживає. Для продовження строку перебування на території України громадянин Білорусії ОСОБА_3 до територіальних підрозділів Управління ДМС України у Вінницькій області, не звертався, також відповідач не звертався до підрозділу згідно вимог частини 2 статті 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а саме як той іноземець, який не має законних підстав для перебування в Україні або який не може виконати обов'язок виїзду з України, не пізніше дня закінчення відповідного строку їх перебування у зв'язку з відсутністю коштів або втратою паспортного документа, відповідні особи можуть добровільно повернутися в країну походження або третю країну, у тому числі за сприяння міжнародних організацій. За порушення встановлених правил перебування, громадянин Білорусії ОСОБА_3 Літинським РС УДМС України у Вінницькій області був притягнутий до адміністративної відповідальності, а саме 16.03.2018 року на громадянина Білорусії ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення відповідно до ч. 1 ст. 203 КУпАП.

З метою забезпечення вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, відповідно до ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», т.в.о. завідувача Літинського РС УДМС України у Вінницькій області Головащенко О.П. 21.03.2018 року затверджено рішення про примусове повернення з України громадянин Білорусії ОСОБА_3 Відповідне рішення громадянин Білорусії ОСОБА_3 отримав 21.03.2018 року про, що свідчить розписка відповідача від 21.03.2018 року із його підписом. Вказаним рішенням відповідача було зобов'язано покинути територію України у 30-денний термін, тобто до 19.04.2018 року однак громадянин Білорусії ОСОБА_3 у визначений термін добровільно не виїхав за межі території України, саме рішення про примусове повернення з України відповідач у суді не оскаржив, продовжує злісно порушувати законодавство України. Для перевірки виконання рішення про примусове повернення з України громадянина Білорусії ОСОБА_3 Літинським РС УДМС України у Вінницькій області 19.04.2018 року зроблено запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину кордону громадянином Білорусії ОСОБА_3 Порушення терміну перебування на території України та невиконання рішення про примусове повернення відповідача підтверджує відповідь з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину кордону іноземця у напрямку «Виїзд» та «В'їзд», яка засвідчує, що відповідач не перетинав кордон України у напрямку «Виїзд» з 21.03.2018 року по 19.04.2018 року. Громадянин Білорусії ОСОБА_3 законних джерел доходу не має, приймаюча сторона в Україні відсутня, проживає на території України без засобів на належне існування, достатнього фінансового забезпечення для покриття витрати, пов'язаних з подальшим перебуванням в Україні, немає.

В судовому засіданні представник позивача Скляр О.В. позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 заперечив проти задоволення позову з тих підстав, що він народився в Україні, тут поховані його батьки, з дружиною, яка проживає в Білорусі, він розлучився.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено.

У ході проведення заходів, направлених на протидію нелегальній міграції, співробітниками Літинського РС УДМС України у Вінницькій області у взаємодії з Літинським ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, при перевірці виконання рішень про примусове повернення з АДРЕСА_2 виявлено громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подальшою перевіркою правомірності перебування на території України та згідно з інформацією, наданою ОСОБА_3, у поясненні та іншими відомостями встановлено, що гр. Республіки Білорусь ОСОБА_3 останнього разу прибув до України 30.12.2010 року з через пункт пропуску «Виступовичі» з приватною метою.

Натомість після прибуття в Україну у 2010 році гр. Республіки Білорусь ОСОБА_3 поселився в будинку своїх покійних батьків в АДРЕСА_1 де по даний час й проживає.

За порушення встановлених правил перебування, громадянин Білорусії ОСОБА_3 Літинським РС УДМС України у Вінницькій області був притягнутий до адміністративної відповідальності, а саме 16.03.2018 року на громадянина Білорусії ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення відповідно до ч. 1 ст. 203 КУпАП.

З метою забезпечення вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, відповідно до ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», т.в.о. завідувача Літинського РС УДМС України у Вінницькій області Головащенко О.П. 21.03.2018 року затверджено рішення про примусове повернення з України громадянин Білорусії ОСОБА_3 Відповідне рішення громадянин Білорусії ОСОБА_3 отримав 21.03.2018 року, про що свідчить розписка відповідача від 21.03.2018 року із його підписом. Вказаним рішенням відповідача було зобов'язано покинути територію України у 30-денний термін, тобто до 19.04.2018 року однак громадянин Білорусії ОСОБА_3 у визначений термін добровільно не виїхав за межі території України, саме рішення про примусове повернення з України відповідач у суді не оскаржив, продовжує злісно порушувати законодавство України. Для перевірки виконання рішення про примусове повернення з України громадянина Білорусії ОСОБА_3, Літинським РС УДМС України у Вінницькій області 19.04.2018 року зроблено запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину кордону громадянином Білорусії ОСОБА_3 Порушення терміну перебування на території України та невиконання рішення про примусове повернення відповідача підтверджує відповідь з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину кордону іноземця у напрямку «Виїзд» та «В'їзд», яка засвідчує, що відповідач не перетинав кордон України у напрямку «Виїзд» з 21.03.2018 року по 19.04.2018 року.

Для продовження строку перебування на території України громадянин Білорусії ОСОБА_3 до територіальних підрозділів Управління ДМС України у Вінницькій області не звертався, також відповідач не звертався до підрозділу згідно вимог частини 2 статті 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», а саме як той іноземець, який не має законних підстав для перебування в Україні або який не може виконати обов'язок виїзду з України, не пізніше дня закінчення відповідного строку їх перебування у зв'язку з відсутністю коштів або втратою паспортного документа, відповідні особи можуть добровільно повернутися в країну походження або третю країну, у тому числі за сприяння міжнародних організацій.

Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

Згідно із ч. 1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальний мігрант - іноземець, який законно прибув в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратив підстави для подальшого перебування та ухиляється від виїзду з України.

З наведених норм вбачається, що примусове видворення з України іноземця на підставі винесеного судового рішення застосовується, якщо рішення про примусове повернення не виконано іноземцем в установлений строк без поважних причин або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець ухилятиметься від виконання такого рішення.

З огляду на встановлені обставини, суд приходить до висновку, що позов Управління ДМС України у Вінницькій області до ОСОБА_3 про примусове видворення з України є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

При цьому, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 371 КАС України, рішення суду в частині примусового видворення відповідача підлягає негайному виконанню.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 23, 26, 30 Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст.ст. 241-246, 250, 251, 288, 371 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Примусово видворити з території України громадянина Республіки Білорусії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 2 статті 371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Вінницький міський суд Вінницької області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Позивач Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, код ЄДРПОУ 37836770, адреса: м. Вінниця, вул. Пирогова, 4.

Відповідач ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин Білорусії, адреса проживання: АДРЕСА_2

Суддя