
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про вступ до участі у справі третіх осіб
03 серпня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/320/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Григораша В.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Григоряк У.С.,
представника позивача Филипчук А.В.,
представників відповідача Книговського В.О., Продана О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору у справі за позовом Чернівецької міської ради (ід. код 36068147, Центральна площа, буд. 1, м. Чернівці, Чернівецька область, 58002) до Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області (вул. Шевченка, 71"А", м. Чернівці, Чернівецька область, 58003) про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Чернівецької міської ради (позивач) до Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області (відповідач) про визнання незаконним та скасування п. 2 та п. 3 Припису від 18.12.2018 року №02/120.
02.08.2018 року в судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про залучення до у часті у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти залучення до у часті у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.
Представники відповідача залишили вирішення поставленого на обговорення питання на розсуд суду.
Перевіривши матеріли адміністративної справи, заслухавши думку представників сторін суд приходить до висновку про наявність підстав для залучення до у часті у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, виходячи з наступного.
Судовим розглядом встановлено, що в позовних вимогах позивач просить визнати незаконним та скасувати пункти 2 та 3 Припису Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області від 18.12.2018 року №02/120.
Пунктом другим вказано Припису вимагається проведення контролю за додержанням режиму використання території прибережної захисної смуги та обмежень господарської діяльності навколо водних об'єктів на території садового товариства "Електрон",
Відповідно до частин першої та третьої ст. 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 року №3038-VI управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
До органів державного архітектурно-будівельного контролю належать: структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій; виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону №3038-VI планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає: 1) прогнозування розвитку територій; 2) забезпечення раціонального розселення і визначення напрямів сталого розвитку територій; 3) обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням; 4) взаємоузгодження державних, громадських та приватних інтересів під час планування і забудови територій; 5) визначення і раціональне взаємне розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об'єктів; 6) встановлення режиму забудови територій, на яких передбачено провадження містобудівної діяльності; 7) розроблення містобудівної та проектної документації, будівництво об'єктів; 8) реконструкцію існуючої забудови та територій; 9) збереження, створення та відновлення рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих територій та об'єктів, ландшафтів, лісів, парків, скверів, окремих зелених насаджень; 10) створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури; 10-1) створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; 11) проведення моніторингу забудови; 12) ведення містобудівного кадастру; 13) здійснення контролю у сфері містобудування.
Згідно з п. 1.1. Положення про департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, затвердженого рішенням 10 сесії міської ради VІ скликання від 28.07.2011 року, департамент містобудівного комплексу та земельних відносин є виконавчим органом Чернівецької міської ради.
Таким чином, виконання п. 2 оскаржуваного Припису, а саме проведення контролю за додержанням режиму використання території прибережної захисної смуги та обмежень господарської діяльності навколо водних об'єктів на території садового товариства "Електрон", стосується виконання функцій структурним підрозділом Чернівецької міської ради - Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
З метою об'єктивного, повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне залучити до у часті у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.
На підставі наведеного та керуючись статтями 49, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залучити до у часті у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради (58008, вул. Хмельницького, 64-а, м. Чернівці, Чернівецька область).
2. Третя особа, у відповідності до статті 165 КАС України, має право у п'ятиденний строк з моменту отримання цієї ухвали подати безпосередньо до Чернівецького окружного адміністративного суду письмові пояснення щодо позову або відзив з викладенням своїх аргументів міркувань на підтримку або заперечення проти позову, з урахуванням правил встановлених частинами 2-4 статті 162 цього кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення/підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.О. Григораш
Повний текст ухвали складено 06 серпня 2018 року.