
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2018 року о 13 год. 31 хв.Справа № 808/1988/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Лазаренка М.С.,
за участю секретаря судового засідання Мхитарян К.М.,
за участю:
представників позивача - Левадного О.І., Шаповалової К.І.,
представника відповідача - Берегович І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області
до Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області
про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
30 травня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області (далі - позивач, Костянтинівська СР) до Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області (далі - відповідач, Мелітопольська РДА), в якому позивач просить суд визнати незаконним та скасувати розпорядження Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області від 11.04.2018 №178 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.02.2018 №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)».
Ухвалою суду від 31.05.2018 відкрито загальне позовне провадження.
Крім того, ухвалою суду від 31.05.2018 вжито заходи забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного розпорядження.
В підготовчому судовому засіданні 13.06.2018 оголошено перерву до 02.07.2018.
Ухвалою суду від 02.07.2018 відкладено підготовче засідання на 26.07.2018.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 04.04.2018 на адресу на адресу позивача надійшов Проект детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанції на території Костянтинівської СР, а також копія розпорядження Мелітопольської РДА від 13.02.2018 №72, яким серед іншого Костянтинівській СР разом з відділом містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації рекомендовано провести громадські слухання щодо проекту детального плану території для врахування громадських інтересів. Разом з тим, 18.04.2018 Мелітопольською РДА, всупереч розпорядження від 13.02.2018 №72, самостійно розпочато процедуру громадських слухань та опубліковано відповідне оголошення в газеті «Новий день».
Зазначає, що в подальшому до Костянтинівської СР надійшла копія розпорядження Мелітопольської РДА від 11.04.2018 №178 протилежного змісту, яким повноваження щодо проведення громадських слухань покладено лише на відділ містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації.
Вказує, що 27.04.2018 на адресу Костянтинівської СР надійшло звернення громадян до депутатів, в якому громадяни прохали вжити заходів щодо припинення будь-яких посягань на єдине сільське пасовище, на якому Мелітопольською РДА планується розміщення сонячних електростанцій. Оскільки питання розміщення сонячних електростанцій викликало великий суспільний резонанс Костянтинівська СР звернулась до Мелітопольської РДА з заявами про включення уповноважених осіб до процедури громадських слухань, проте, відповідачем не було вжито заходів щодо проведення громадських слухань саме позивачем, як органом місцевого самоврядування населення.
Позивач вважає, що спірне розпорядження в частині виключення Костянтинівської СР з процедури громадських обговорень суперечить вимогам чинного законодавства України, оскільки органами проведення громадських слухань є саме органи місцевого самоврядування, а не виконавчі органи влади, як вказано в оспорюваному розпорядженні Мелітопольської РДА.
В судовому засіданні представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень зазначає, що до Мелітопольської РДА звернулося ТОВ «Солар Скіфія 3» з заявою про надання дозволу на розробку детального плану частини території, що знаходиться на території Костянтинівської РС загальною площею 75 га, для розміщення сонячних електростанцій. Зазначає, що детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів, при цьому, розроблення детального плану території за межами населених пунктів здійснюються на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації. Вказує, що згідно з розпорядженням голови Мелітопольської РДА від 13.02.2018 №72 замовником розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанції на території Костянтинівської СР визначено Мелітопольську РДА.
Представник відповідача зазначив, що твердження позивача про те, що суб'єктом проведення громадських слухань є саме органи самоврядування, а не виконавчі органи влади, є помилковим та не відповідає чинному законодавству, оскільки пунктом 4.9 Порядку розроблення містобудівної документації визначено, що замовник розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні забезпечує проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації на місцевому рівні.
Вважає, що питання пов'язані із розробленням та затвердженням проектів детальних планів території за межами населених пунктів, а також організацію та проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів зазначеної містобудівної документації належить до компетенції відповідних районних державних адміністрацій. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
Суд, повно та всебічно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.
З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що 12 лютого 2018 року від ТОВ «Солар Скіфія 3» до Мелітопольської РДА надійшло клопотання про надання дозволу на розробку детального плану частини території, що знаходиться за адресою: Запорізька область, Мелітопольський район, Костянтинівська сільська рада, загальна площа 75 га, для розміщення сонячних електростанцій (а.с.137).
13 лютого 2018 року Мелітопольською РДА видано розпорядження №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)» (далі - Розпорядження №72).
Пунктом 6 Розпорядження №72 рекомендовано Костянтинівській сільській раді разом з відділом містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації:
- оприлюднити у двотижневий термін дане розпорядження голови районної державної адміністрації шляхом опублікування його у засобах масової інформації району, а також розміщення на офіційному сайті сільської ради та райдержадміністрації;
- провести громадські слухання проекту детального плану території для врахування громадських інтересів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 №555;
- в місячний строк з дня надання детального плану території оприлюднити розроблений детальний план території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту) шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному місці та інформувати громадян через засоби масової інформації району, а також розміщення на офіційному сайті сільської ради та райдержадміністрації (а.с.127).
19 березня 2018 року між Мелітопольською РДА - замовник, ТОВ «Архрозвиток» - виконавець та ТОВ «Солар Скіфія 3» укладено договір №03.18/96.1 на розробку містобудівної документації, відповідно до пункту 1.1 якого виконавець бере на себе зобов'язання своїми силами і засобами виконати зазначені в пункті 1.2 Договору роботи, замовник зобов'язується прийняти результат робіт (містобудівну документацію), а платник сплатити виконавцю вартість виконаних робіт, на умовах зазначених в розділі 3 та 4 Договору (а.с.132-136).
Відповідно до пункту 1.2 Договору, об'єкт проектних робіт містобудівна документація місцевого рівня, а саме: «Детальний план території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області (за межами населеного пункту)».
11 квітня 2018 року Мелітопольською РДА прийнято розпорядження №178 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.02.2018 №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)» вирішено внести зміни до пункту 6 розпорядження Мелітопольської РДА від 13.02.2018 №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)» та викласти в новій редакції:
«6. Відділу містобудування архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації:
оприлюднити у двотижневий термін дане розпорядження голови районної державної адміністрації шляхом опублікування його у засобах масової інформації району, а також розміщення на офіційному сайті райдержадміністрації;
забезпечити проведення громадських слухань проекту детального плану території для врахування громадських інтересів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 №555;
в місячний строк з дня надання детального плану території оприлюднити розроблений детальний план території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту) шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному місці та інформування громадян через засоби масової інформації району, а також розміщення на офіційному сайті райдержадміністрації;
за результатами розгляду проекту детального плану території на архітектурно-містобудівній раді при управлінні містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації та громадських слухань підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації про затвердження детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту) та надати його на затвердження».
Позивач, не погодившись з правомірністю прийняття розпорядження №178 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.02.2018 №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)», звернувся з даним позовом до суду.
Суд зазначає, що відповідно до приписів статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зазначає, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.
Згідно ч.1 ст.16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Частиною 3 статті 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» склад, зміст, порядок розроблення та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Суд зазначає, що наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 №290 затверджено Порядок розроблення містобудівної документації, який визначає механізм розроблення або внесення змін до містобудівної документації з планування території на державному рівні в частині схем планування окремих частин території України та містобудівної документації з планування території на регіональному і місцевому рівнях (далі - містобудівна документація) (далі - Порядок №290).
Відповідно до пункту 4.2 Порядку №290 рішення про розроблення детального плану території, яка розташована за межами населеного пункту, або внесення змін до нього приймає відповідна районна державна адміністрація, а в разі відсутності адміністративного району - відповідно Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Згідно п.4.3 Порядку №290 замовником розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні або внесення змін до неї є:
при розробленні генерального плану населеного пункту, плану зонування території, а також детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, - виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації;
при розробленні детального плану території, яка розташована за межами населеного пункту, - районна державна адміністрація, а в разі відсутності адміністративного району - відповідно Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Як встановлено з матеріалів адміністративної справи замовником розроблення детального плану території в даному випадку виступає Мелітопольська РДА.
Пунктом 4.9 Порядку №290 визначено, що крім функцій, визначених у пункті 1.4 розділу I цього Порядку, замовник розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні:
звертається до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим (для міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення), Мінрегіону України (для міст Києва та Севастополя) щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення генерального плану населеного пункту;
забезпечує проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації на місцевому рівні в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні».
Тобто, Порядком №290 обов'язок із забезпечення проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації на місцевому рівні покладається саме на замовника розроблення містобудівної документації - Мелітопольську РДА.
Суд звертає увагу позивача на ту обставину, що в оскаржуваному розпорядженні №178, яким внесено зміни до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.02.2018 №72 на відділ містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації покладено обов'язок саме з забезпечення проведення громадських слухань проекту детального плану території для врахування громадських інтересів, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555.
При цьому, суд наголошує, що поняття «забезпечення проведення громадських слухань» та «проведення громадських слухань» не є тотожними.
Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.
Частиною 2 статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.
Згідно ч.3 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні (у разі її утворення); 4) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 5) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
Відповідно до ч.6 ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 затверджено Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні (далі - Порядок №555), який визначає механізм проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні: генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів територій (далі - містобудівна документація).
Пунктом 3 Порядку №555 визначено, що сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» забезпечують:
оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками;
оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації;
реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації;
узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації через погоджувальну комісію (у разі її утворення);
оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.
Отже, враховуючи положення статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку №555, Костянтинівська СР уповноважена на проведення громадських слухань, оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації, тощо.
З матеріалів адміністративної справи встановлено, що листом Мелітопольської РДА від 30.03.2018 №0626/01-24 на адресу Костянтинівської сільської ради направлено проект детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради (за межами населеного пункту) для організації та проведення громадських слухань. Результати проведення громадських слухань запропоновано надати до райдержадміністрації.
Суд зазначає, що прийняття відповідачем розпорядження від 11.04.2018 №178 не суперечить вимогам чинного законодавства України та жодним чином не забороняє Костянтинівській сільській раді проводити громадські слухання з питання детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій, оскільки по-перше у спірному розпорядженні на відділ містобудування, архітектури та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації покладено обов'язок з забезпечення проведення громадських слухань, а по-друге повноваження на проведення громадських слухань сільською радою передбачені Законом, а тому не можуть бути обмежені розпорядженням районної адміністрації.
Також, з матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що до Мелітопольської РДА, надходили зауваження до проекту детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій (а.с.70-82), проте такі зауваження за результатами їх розгляду замовником були відхилені, згідно пункту 11 Порядку №555.
Також, з матеріалів адміністративної справи встановлено, що Костянтинівська сільська рада зверталась до Мелітопольської РДА з листом від 07.05.2018 №514 про включення її до комісії з громадських слухань.
Разом з тим, відповідно до приписів пункту 12 Порядку №555 комісія утворюється за рішенням органу місцевого самоврядування у тижневий строк після закінчення строку подання пропозицій громадськості.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, в порядку адміністративного судочинства можуть бути оскарженні будь-які рішення (нормативно-правові акти чи правові акти індивідуальної дії), дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, проте, задоволенню підлягають лише ті позовні вимоги про скасування рішень суб'єктів владних повноважень, які породжують безпосередні права та обов'язки для позивача та порушують його законні права та інтереси.
В даному випадку, за результатами судового розгляду адміністративної справи встановлено, що оскаржуване розпорядження Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області від 11.04.2018 №178 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.02.2018 №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)» не порушує прав та законних інтересів Костянтинівської сільської ради, у зв'язку з чим підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Щодо клопотання відповідача про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
За результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку про те, що розпорядження Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області від 11.04.2018 №178 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.02.2018 №72 «Про розроблення детального плану території для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій на території Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району (за межами населеного пункту)» не порушує прав та законних інтересів Костянтинівської сільської ради, у зв'язку з чим відсутні підстави для продовження заходів забезпечення позову
Відповідно до ч.1 ст.157 КАС України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Згідно ч.1 ст.244 КАС України Під час ухвалення рішення суд вирішує: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин; 4) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити; 5) як розподілити між сторонами судові витрати; 6) чи є підстави допустити негайне виконання рішення; 7) чи є підстави для скасування заходів забезпечення позову.
За таких обставин, суд вважає за необхідне скасувати заходи забезпечення адміністративного позову застосовані ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 31 травня 2018 року у справі №808/1988/18.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене у сукупності, суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідач діяв обґрунтовано, тобто з урахування всіх обставин, що мають значення при прийняття рішення.
Зазначене зумовлює висновки суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області (72364, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Костянтинівка, вул. Маяковського, 165) до Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області (72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Івана Алексєєва, 5) про визнання протиправним та скасування розпорядження - відмовити у повному обсязі.
Скасувати заходи забезпечення адміністративного позову застосовані ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 31 травня 2018 року у справі №808/1988/18.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 03.08.2018.
Суддя М.С. Лазаренко