
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
23 липня 2018 року м. Ужгород№ 807/183/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іванчулинець Д.В.
при секретарі судового засідання Фількорн В.В.
за участю:
представник позивача: Рурич С.В.,
представник відповідача: не з'явився,
представник третьої особи: Станко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатської області, 88000, код ЄДРПОУ - 34888449) до Головного управління державної фіскальної служби у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 39393632), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області (вул. П.Мирного, буд. 2 «а», м. Ужгород, Закарпатській області, 88000, код ЄДРПОУ - 37975895) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2018 року, Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління державної фіскальної служби у Закарпатській області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області (далі - третя особа), якою просить суд: 1) визнати протиправними та скасувати: - податкове повідомлення-рішення форми «Д» від 22 лютого 2018 року за № 0070671312 про стягнення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені на суму 8930,87 грн.; - податкове повідомлення-рішення від форми «Д» від 22 лютого 2018 року за № 00706681312 про стягнення суми грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з військового збору, пені 760,37 грн.; - рішення за № 0070701312 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 3426,63 грн.; - вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 22 лютого 2018 року за № Ю-0062041312 зі сплати єдиного внеску у сумі 8566,58 грн. (а.с.4-10).
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі з мотивів наведених у позовній заяві та відповіді на відзив. Просила суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засіданні не з'явився, не повідомив суд про причини неявки, хоча судом вжито всіх заходів для належного повідомлення останнього про дату, час та місце судового розгляду. В матеріалах справи наявний відзив на позовну заяву, згідно якого останній просить суд відмовити в задоволенні даного адміністративного позову у повному обсязі.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача у судовому засіданні підтримала заявлені позивачем позовні вимоги та просила суд задовольнити позов.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку про відмову у задоволенні позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідачем було проведено документальну позапланову виїзну перевірку Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (код ЄДРПОУ - 34888449) з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з виплаченого ОСОБА_4 (РНОКПП - НОМЕР_3) середнього заробітку в сумі 38938,99 грн., у відповідності до Постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2017 року № 876/8980/17.
За результатами вищезазначеної перевірки складено акт від 07 лютого 2018 року за № 155/07-16-13-12 (а.с.11-21) та прийнято:
- податкове повідомлення-рішення від 22 лютого 2018 року за № 0070671312 визначено суму грошового зобов'язання з податків і зборів, у т.ч. з податку на доходи фізичних осіб, пені у розмірі - 8930,87 грн. (а.с.23);
- податкове повідомлення-рішення від 22 лютого 2018 року за № 0070681312 визначено суму грошового зобов'язання з податків і зборів, у т.ч. з військового збору. пені у розмірі - 760,37 грн. (а.с.26);
- рішення від 22 лютого 2018 року за № 0070701312 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 3426,63 грн. (а.с.31);
- вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 22 лютого 2018 року за № 0062041312 у сумі 8566,58 грн. (а.с.30).
Щодо податку з доходів фізичних осіб.
В ході проведення перевірки встановлено, що наказом Міністерства юстиції України № 3648/к від 04.11.2015 року «Про звільнення ОСОБА_4» ОСОБА_4 звільнено з посади начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Закарпатській області.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 18 липня 2017 року вищевказаний наказ Міністерства юстиції України скасовано та поновлено ОСОБА_4 на посаді начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Закарпатській області. Однак, Міністерством юстиції України наказ № 3648/к від 04.11.2015 року «Про звільнення ОСОБА_4» не скасовано, а ОСОБА_4 на посаді не поновлено.
Також, перевіркою встановлено, що Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду № 876/8980/17 від 05.10.2017 року вирішено стягнути з Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на користь ОСОБА_4 середній заробіток за весь час вимушеного прогулу з 05 листопада 2015 року по 17 липня 2017 року в розмірі 38938,99 грн..
Згідно Повідомлення Головного управління державної казначейської служби України в Закарпатській області № 07.2-08/51-3331 від 03.11.2017 року про виконання безспірного списання коштів з рахунку боржника Головним управлінням державної казначейської служби України в Закарпатській області, згідно меморіального ордеру № 107647860 від 01.11.2017 року, на підставі виконавчого листа № 807/2391/15/2017, виданого Закарпатським окружним адміністративним судом 25.10.2017 року, вищевказані кошти в сумі 38938,98 грн. виплачено ОСОБА_4 шляхом безспірного списання коштів з рахунку Головного територіального управління юстиції.
Крім того, перевіркою встановлено, що Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області з виплаченого ОСОБА_4 (РНОКПП - НОМЕР_3) середнього заробітку в сумі 38938,99 грн., згідно Постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2017 року № 876/8980/17 податок з доходів фізичних осіб та військовий збір не утримано.
Статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначено Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 (далі - Порядок № 845).
Так, пунктом 2 Порядку № 845 встановлено, що безспірне списання - це операції з коштам державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів. Боржники - це, зокрема, визначені в рішенні про стягнення коштів підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства. Виконавчі документи - це оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 606).
Статтею 65 Закону № 606 передбачено звернення стягнення на кошти боржника - юридичної особи, згідно із пунктом 8 якої у разі виконання судового рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи боржник є податковим агентом, який виконує судове рішення, з відрахуванням податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування із сум, що належать до виплати стягувачу.
Одночасно, відповідно до п. 34 Порядку № 845, після здійснення безспірного списання коштів з рахунків боржника орган Казначейства готує відповідне повідомлення у двох примірниках, один з яких залишається в органі Казначейства, другий видається боржникові разом з випискою з рахунків.
Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою, регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 р. N 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі - Кодекс).
Відповідно до пп.163.1.1 п.163.1 ст.163 Кодексу об'єктом оподаткування платника податку є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід до якого, згідно із п.п.164.2.1 п.164.2 ст.164 Кодексу включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).
Відповідно до пп.164.1.2 п.164.1 ст.164 Кодексу визначено, що загальний місячний оподаткований дохід складається із суми оподаткованих доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного місяця.
Згідно пп.164.2.1 п.164.2 ст.164 Кодексу до загального місячного оподаткованого доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).
Визначення поняття "заробітної плати" наведено у пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, згідно положень якого "заробітна плата" - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Згідно п.164.6 ст.164 Кодексу під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Згідно з пп. 14.1.180 п.14.1 ст. 14 Кодексу податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розділу IV Кодексу.
Відповідно до п.18.1 ст.18 Кодексу податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
Згідно із пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до п.171.1 ст.171 Кодексу особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, у тому числі на підставі рішення суду.
Враховуючи зазначене вище, у разі нарахування (виплати) юридичною особою заробітної плати, що підлягає стягненню за рішенням суду на користь фізичної особи - платника податку, зазначена юридична особа повинна виконати усі зобов'язання покладені на податкового агента, а саме, нараховувати, утримувати податок із суми доходу фізичної особи, за ставками визначеними ст.167 Кодексу (в 2015 - 15 та/або 20 %, в 2016, 2017 - 18%) і сплатити їх до бюджету у порядку встановленому ст. 168 цього Кодексу.
В абзаці п'ятому пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», зазначено, що задовольняючи вимоги про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив під час визначення сум, що підлягають стягненню. Оскільки справляння і сплата податку із заробітної плати є відповідно обов'язком роботодавця та працівника, суд визначає таку суму без утримання цього податку та інших обов'язкових платежів, про що зазначає в резолютивній частині рішення.
Перевіркою встановлено, що судом першої інстанції середньоденний заробіток ОСОБА_4 в сумі 221,08 грн. визначено згідно Довідки № 152/10.2-13 від 15.12.2016 року, в якій визначено середньомісячну заробітну плату ОСОБА_4 в сумі 4642,78 грн. виходячи з нарахованої заробітної плати без утримання відповідних податків і зборів.
Враховуючи викладене вище, Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області, як юридична особа (боржник) є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору з нарахованого та виплаченого ОСОБА_4 доходу у вигляді середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 05 листопада 2015 року по 17 липня 2017 року в сумі 38938,98 грн., на підставі рішення Львівського апеляційного адміністративного суду № 876/8980/17 від 05.10.2017 року.
Кількість днів вимушеного прогулу з дня звільнення ОСОБА_4 з 04.11.2015 року по день її поновлення на роботі 18.07.2017 року (за рішенням суду) становить 424 дні, а саме: згідно листа Міністерства соціальної політики України № 10196/0/14-14/13 від 09.09.2014 «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 року» - 41 день, згідно листа Міністерства соціальної політики України № 10846/0/14-15/13 від 20.07.2015 «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2016 року» - 251 день, згідно листа Міністерства соціальної політики України № 11535/0/14-16/13 від 05.08.2016 «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 року» -132 дні.
Відповідно до пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 Кодексу: «Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом».
Відповідно до пп.168.1.4 п.168.2 ст.168 Кодексу: «Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується; (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання)».
Відповідно до пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 Кодексу: «Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду».
В порушення вищенаведеного, перевіркою встановлено, що Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області з нарахованого та виплаченого ОСОБА_4 (РНОКПП - НОМЕР_3) середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 38938,99 грн. згідно Постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2017 року № 876/8980/17 податок з доходів фізичних осіб в сумі 6861,71 грн. не утримано та до бюджету не сплачено.
Таким чином, за наслідками перевірки встановлено порушення пп. 168.1.1, пп. 168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 р. N 2755-УІ із змінами та доповненнями в частині неутримання та не сплати до бюдснсету податку на доходи фізичних осіб в сумі 6861,71 грн., з нарахованого та виплаченого ОСОБА_4 доходу в сумі 38938,98 грн. у вигляді середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 05 листопада 2015 року по 17 липня 2017 року, на підставі рішення Львівського апеляційного адміністративного суду № 876/8980/17 від 05.10.2017 року.
Щодо військового збору.
Починаючи з серпня 2014 року в Україні Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII підрозділ 10 розділу XX Перехідних положень Податкового Кодексу України доповнено п.16.1, яким запроваджено військовий збір.
Так, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII:
«Тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір.
1.1. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу.
1.2. Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
1.3. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.
1.4. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
1.5. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу.
1.6. Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу».
Тобто, платниками військового збору є платники податку на доходи фізичних осіб, а саме:
- фізичні особи - резиденти;
- фізичні особи - нерезиденти, які одержують доходи із джерела їх походження в Україні;
- податкові агенти, до яких пп.14.1.180 ПКУ віднесено юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які виплачують доходи фізособам.
Утримувати збір із доходів фізосіб та сплачувати його до бюджету повинні податкові агенти.
База обкладення військовим збором - це сума нарахованого доходу, зазначеного як об'єкт оподаткування. Тобто, при визначенні бази обкладення військовим збором доходи, які є об'єктом обкладення військовим збором, не зменшують на суми утриманих із них податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, інших платежів, а також податкової соціальної пільги (за наявності права на неї).
Відповідно до п.п.1.3 п.16 прим.1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2155-41 із змінами і доповненнями ставка військового збору установлена нарівні 1,5% бази обкладення військовим збором. Розмір ставки єдиний і не залежить від розміру нарахованого платнику доходу.
Відповідно до пп.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, доходи визначені ст.163 Податкового кодексу України, зокрема доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), є об'єктом оподаткування військовим збором.
Відповідно до пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України: «Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету».
Відповідно до пп.168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України: «Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання)».
Відповідно до пп. 168.1.5 п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу України: «Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду».
В порушення вищенаведеного, перевіркою встановлено, що Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області з нарахованого та виплаченого ОСОБА_4 (рнокпп НОМЕР_3) середнього заробітку за час вимушеного прогулу в сумі 38938,99 грн. згідно Постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2017 року № 876/8980/17 військовий збір в сумі 584,20 грн. не утримано та до бюджету не сплачено.
Таким чином, за наслідками перевірки встановлено порушення пп. 168.1.1, пп. 168.1.2, пп.168.1.5 п. 168.1 ст.168, пп.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 р. N 2755-VI із змінами та доповненнями в частині неутримання та не сплати до бюджету військового збору в сумі 584,20 грн., з нарахованого та виплаченого ОСОБА_4 доходу в сумі 38938,98 грн. у вигляді середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 05 листопада 2015 року по 17 липня 2017 року, на підставі рішення Львівського апеляційного адміністративного суду № 876/8980/17 від 05.10.2017 року.
Щодо нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску.
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту/ або на інших умовах, передбачених законодавством.
Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці».
При цьому частиною другою ст.7 Закону № 2464 передбачено, що для осіб, яким згідно рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.
Таким чином, дохід у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої на підставі рішення суду, за час вимушеного прогулу є базою нарахування та утримання єдиного внеску.
Відповідно до частини четвертої ст.9 Закону № 2464: «Обчислення єдиного внеску за минулі періоди, крім випадків сплати єдиного внеску згідно з частиною п'ятою статті 10 цього Закону, здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Перевіркою встановлено, що в порушення частини другої ст.7 та частини четвертої ст.9 Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями, Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області на нарахований та виплачений в безспірному порядку ОСОБА_4 середній заробіток в сумі 38938,99 грн. за час вимушеного прогулу з 05 листопада 2015 року по 17 липня 2017 року, на підставі рішення Львівського апеляційного адміністративного суду № 876/8980/17 від 05.10.2017 року, єдиний внесок в сумі 8566,58 грн. (38938,99 х 22 % - розмір ставки, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу)) не нараховано та до бюджету не сплачено.
Таким чином, за наслідками перевірки встановлено порушення частини другої ст. 7 та частини четвертої ст. 9 Закону № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями, в частині не нарахування на суми нарахованого та виплаченого ОСОБА_4 доходу в сумі 38938,98 грн. у вигляді середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 05 листопада 2015 року по 17 липня 2017 року, на підставі рішення Львівського апеляційного адміністративного суду № 876/8980/17 від 05.10.2017 року та не сплати до бюджету єдиного внеску в сумі 8566,58 грн..
Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатської області, 88000, код ЄДРПОУ - 34888449) до Головного управління державної фіскальної служби у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ - 39393632), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області (вул. П.Мирного, буд. 2 «а», м. Ужгород, Закарпатській області, 88000, код ЄДРПОУ - 37975895) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається у відповідності до вимог п. 15.5 ч. 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України (у редакції Закону №2147-VІІІ від 03.10.2017 року).
СуддяД.В. Іванчулинець