Постанова № 75678654, 01.08.2018, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
01.08.2018
Номер справи
524/6098/18
Номер документу
75678654
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 524/6098/18

Провадження 3/524/3361/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.08.2018 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Гусач Олександр Миколайович, з участю прокурора Кравченка Я.Ю., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності, яка надійшла з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Полтавській області Національної поліції України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої: ТОВ «Відродження», помічник керівника, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2

за вчинення адміністративних правопорушеннь за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області від 03.11.2015 № 27-к «Про призначення ОСОБА_1І.» ОСОБА_1 03.11.2015 призначено на посаду завідувача сектору землеустрою та ринку земель Відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області.

27.02.2017наказом відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області від 24.03.2017 № 3-к «Про звільнення ОСОБА_1І.» звільнено з посади завідувача сектору землеустрою та ринку земель Відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області на підставі підпункту 4 частини 1 статті 83, підпункту 1 частини 1 статті 87 ЗУ «Про державну службу», пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу Законів про працю України у зв’язку з ліквідацією Відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області.

27.2.2017року ОСОБА_1 отримала трудову книжку та ознайомилася з наказом про звільнення.

Відповідно до п.п. «в», п. 1,ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією.

Суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. "а" і "в" п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_1 є державним службовцем на якого поширюється дія Закону та є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов’язання, передбачені Законом.

Відповідно до другого етапу системи подання та оприлюднення відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) декларацій, який розпочав свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року, передбаченого пунктом 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, віднесено декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями) для всіх суб’єктів декларування.

Відповідно до підпункту 2 п. 5, п.8 та п. 9 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб’єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб’єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб’єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб’єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи завідувачем сектору землеустрою та ринку земель Відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області, була зобов’язана подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто не пізніше 18 березня 2017 року.

Однак за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - Реєстр), декларація особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ОСОБА_1 подала лише 23.06.2018 о 12 год 14 хв. , тобто несвоєчасно.

Вона ж, перебуваючи на посаді завідувача сектору землеустрою та ринку земель Відділу Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області, будучи державним службовцем, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 14.04.2018 о 13 год. 08 хв. подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік після звільнення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КупАП визнала частково та пояснила що дійсно працювала у відділі Держгеокадастру у Кременчуцькому районі Полтавської області. Після звільнення своєчасно не подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки не знала про необхідність її подачі. З приводу несвоєчасного подання щорічної декларації за 2017 рік зазначила, що намагалася її своєчасно подати, однак постійно виникали проблеми з входом на офіційний сайт НАЗК. Намагалася телефонувати до служби технічної підтримки, писала листи на електронну пошту НАЗК.

Прокурор в судовому засіданні протоколи про вчинені ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути останню до адміністративної відповідальності застосувавши мінімальний штраф.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2 ч. 2 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов»язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов»язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1 цього Закону, які припиняють діяльність, пов»язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого Міністерством юстиції України за № 959/29089 від 17.07.2016 року, декларація суб»єкта декларування, який припиняє діяльність, пов»язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, а саме протоколами про адміністративні правопорушення № 171 та №172 від 23 липня 2018 року, копіями декларації ОСОБА_1 за 2017 рік перед звільненням та після звільнення, копією трудової книжки ОСОБА_1І, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та поясненнями наданими ним в суді, копією відповіді НАЗК від 02.03.2018 року та іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Твердження ОСОБА_1І про те, що їй було не відомо про необхідність подання декларації особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями суд не бере до уваги, оскільки особа яка притягується до адміністративної відповідальності у своїх поясненнях підтвердила, що під час перебування на посаді державної служби вивчала закон України «Про запобігання корупції». Крім того з вимогами та обмеженнями, встановленими Законом України "Про запобігання корупції", в тому числі щодо строків подання е-декларацій ОСОБА_1 була ознайомлена, про що свідчить її особистий підпис в листі попередження «Про засади запобігання корупції». Посилання ОСОБА_1 на технічні проблеми під час подачі щорічної декларації за 2017 рік, також судом не беруться до уваги, оскільки доказів на підтвердження цього суду надано не було.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями та щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, тобто вчинила правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП України.

Відповідно до ст.. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більше серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, та вважає за можливе піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст.ст. 130, 245, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352 (триста п»ятдесят дві) гривні 40 коп. (Державна судова адміністрація України, 01021, м.Київ, вул. Липська, 18/5, Платіжні реквізити: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача 31211256026001, Код класіфікації доходів бюджету 22030106).

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга, подається протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м Кременчука.

Строк пред'явлення документа до виконання 3 місяці з дня винесення постанови.

Суддя О.М. Гусач