Постанова № 7567420, 14.01.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2010
Номер справи
2а-22781/09/0570
Номер документу
7567420
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 січня 2010 р. справа № 2а-22781/09/0570

час прийняття постанови: 11.40 година

приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Могильницького М.С.

при секретаріФенделєвій В.Є.,

за участю:

представника позивача Таранова Є.Г.,

відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 599.74 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Горлівська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 599.74 грн.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач ФОП ОСОБА_2, є платником єдиного податку, але не виконує свої зобовязання щодо сплати зазначеного податку, внаслідок чого утворилась заборгованість, яка складає 599.74 грн. за період з 20.05.2009 року по 20.07.2009 року.

Тому просить суд стягнути з відповідача заборгованість з єдиного податку в розмірі 599.74 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення аналогічні обґрунтуванню позовних вимог. Просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини своєї неявки суду не повідомив. Заперечення проти позову або заяву про його визнання суду не надав.

На підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача та на підставі наявних у ній доказів.

Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».

Заслухавши пояснення представника позивача, обєктивно та у повному обсязі розглянувши надані докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області 13.03.2009 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 про, що йому видано свідоцтво про державну реєстрацію Серії В03 № 626582; відповідно довідки від 16.03.2009 року № 3405/09 перебуває на обліку в Горлівській обєднаній ДПІ (Калінінське відділення), як платник податків з 16.03.2009 року за № 3405/09; є платником єдиного податку, що підтверджується заявою про право засосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 30.03.2009 року.

В Україні окремими законодавчими актами, якими врегульовано відносини, що складаються стосовно сплати податків, є Закон України «Про систему оподаткування», а стосовно сплати єдиного податку, це Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» і Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва».

Це дає підстави вважати, що в Україні запроваджено дві самостійні системи оподаткування: звичайну і спрощену.

Звичайна система запроваджена Законом України «Про систему оподаткування» та конкретними законами про податки, збори (обов'язкові платежі) (далі - податки), які зобов'язують платників податків справляти загальнодержавні і місцеві податки, що передбачені статтями 13, 14 названого Закону.

Спрощена система запроваджена Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» і закріплена в Законі України «Про державну підтримку малого підприємництва», суть якої відповідно до статті 11 цього Закону полягає в заміні сплати, передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку.

Запровадження спрощеної системи оподаткування є економічним питанням, яке до цього не було врегульоване законами України.

Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» виданий в межах повноважень Президента України, закріплених в пункті 4 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Названим Указом суб'єктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.

Заміна сплати звичайних податків сплатою єдиного податку відповідно до статті 5 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» є одним з напрямків державної підтримки малого підприємництва поряд, зокрема, з встановленням системи пільг для зазначених платників податків. Це означає, що вказана заміна не є ні пільгою в оподаткуванні, ні звільненням від сплати податків.

Відповідно до пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.

Як зазначено вище, 30.03.2009 року відповідачем до податкового органу подана письмова заява про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з 1 квітня 2009 року за видом діяльності: «інші види торгівельної діяльності, посередницька діяльність».

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Згідно із зазначеним пунктом Указу ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач здійснював діяльність, яка відноситься до: «інші види торгівельної діяльності». На цей вид діяльності рішенням Горлівської міської ради від 23.11.2007 року № V/24-18 встановлена ставка єдиного податку в сумі 200.00 грн. за календарний місяць.

В порушення вищезазначеної норми, відповідач не сплачував у період з травня 2009р. по липень 2009р. єдиний податок, внаслідок чого у нього виник борг на загальну суму 600.00 грн., з урахуванням переплати у сумі 0.26 грн. залишок боргу відповідача по єдиному податку складає 599.74 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

За правилами пункту 4 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - це податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Виходячи з правил ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що є у державі, суд вважає, що податковий орган, виходячи з покладених на нього функцій, правомірно звернувся до суду щодо стягнення заборгованості. За таких підстав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову та вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Горлівської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 599.74 грн., задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідн. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) заборгованість по єдиному податку в сумі 599 (пятсот девяносто девять) гривень 74 копійки на користь держави (р/р 34218379700019, код платежу 16050200, ОКПО 34686448, МФО 834016 в ГУДКУ у Донецькій області, одержувач: місцевий бюджет в Калінінському районі м. Горлівки).

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 14 січня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова виготовлена в повному обсязі 19 січня 2010 року.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя М.С.Могильницький