Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2010 р. справа № 2а-10931/09/0570
час прийняття постанови: 10.43 година
приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Могильницького М.С.
при секретарі Фенделєвій В.Є.
за участю:
представника позивача – Нікітіної Ю.В.,
представника відповідача – Пазій О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з енергозбереження до Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 30 862 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з енергозбереження звернулась до суду з адміністративним позовом до Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 30 862 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на той факт, що при здійсненні комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління 27.02.2006 року встановлено факти безгосподарного використання паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушення інших вимог раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів, тобто нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. Сумарні перевитрати нераціонального використання електричної енергії 118,7 тис. кВт.год./рік, що складає розмір підвищено плати (118700 х 0,13) х 2 = 30862.00 грн.
Територіальним управління Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області на підставі акту перевірки застосовано до відповідача підвищену плату за нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів, згідно чинного законодавства.
Позивач зазначає, що розмір підвищеної плати передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 699 від 02.09.1993 року.
Тому просить суд стягнути з відповідача 30862.00 грн. підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в дохід Державного бюджету України.
Представник позивача під час судового розгляду справи позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в позові. Просив задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, в обґрунтування чого пояснив суду, що на даний час є рішення Донецького окружного адміністративного суду від 29.04.2009 року по справі № 2а-3124/09/0570 про скасування постанови Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області № 18-6/103-КП05/М від 23.03.2006 року, яке ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20.10.2009 року залишено без змін. Просив у задоволенні позову відмовити.
Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».
Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Відповідач – Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління, є юридичною особою (форма власності - комунальна), яке зареєстроване виконкомом Маріупольської міської ради Донецької області 30.06.1993 року; включено до ЄДРПОУ за № 05393725; діє на підставі Статуту, який затверджений рішенням Маріупольської міської ради від 24.06.1999 року № 329.
27 лютого 2006 року Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області, яке є структурною одиницею Державної інспекції з енергозбереження, здійснено комплексну перевірку використання паливно-енергетичних ресурсів Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління.
За результатами перевірки 27.02.2006 року було складено Акт № 18-6/89-05/М комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів та встановлено, що причиною нераціонального використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів став низький коефіцієнт потужності в електричних мережах, перевитрати електроенергії – 118,7 тис. кВт.год/рік.
Начальником Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області на підставі Акту перевірки постановою від 23 березня 2006 року за № 18-6/103-КП05/М застосовано до Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління підвищену плату у розмірі 30862.00 грн. за перевитрати електроенергії – 118,7 тис. кВт.год/рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 квітня 2009 року по справі № 2а-3124/09/0570, яке залишене без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2009 року, що відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України є преюдиційним для даної справи, задоволені позовні вимоги у повному обсязі Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління до Територіального управління державної інспекції з енергозбереження в Донецькій області, Державної інспекції з енергозбереження (м. Київ) за участю третьої особи Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (м. Київ) про визнання недійсною постанови № 18-6/103-КП05/М від 23.03.2006 року про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів.
Згідно зазначеної постанови Донецького окружного адміністративного суду ані Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження в Донецькій області, ані Державною інспекцією з енергозбереження не доведено правомірність та обґрунтованість прийняття постанови № 18-6/103-КП05/М від 23.03.2006 року про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів та не знайшов свого підтвердження той факт, що Маріупольським трамвайно-тролейбусним управлінням були порушені норми технологічної дисципліни.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, позовні вимоги Державної інспекції з енергозбереження не підлягають задоволенню.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні позовних вимог Державної інспекції з енергозбереження до Маріупольського трамвайно-тролейбусного управління про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 30 862 грн. – відмовити.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 14 січня 2010 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови складений та підписаний 19 січня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.С.Могильницький